Častolovice B - Javornice A 7:2 (3:2)

09.08.2014 17:00

Adam Krejčí, Daniel Suk

Jiří Mucha - Jaroslav Šrefl, Jiří Valtr, Tomáš Krunčík, Lukáš Ešpandr (83‘ Jiří Zářecký) - Jan Podzemný (76‘ Martin Paštika), Kamil Široký, Michal Štěpánek, Daniel Suk - Adam Krejčí, Jaroslav Krunčík

Termín zahájení podzimní části opět kolidoval s vodáckou expedicí, které se pravidelně účastní většina našich hráčů. Naštěstí se našlo dost dalších dobrovolníků, kteří za dovolenkáře zaskočili a ve velkém vedru nastoupili na častolovický pažit. Na první gól nové sezóny se nečekalo dlouho, protože snad již ve 20. vteřině jsme prohrávali 1:0. Krátce po rozehrávce přišel totiž dlouhý míč za naši obranu, která se ještě rozkoukávala, a domácí útočník s přehledem Jirku Muchu překonal. Takový průběh na sebevědomí provizorně poskládaného týmu nepřidal. Častolovice kontrolovaly hru a my jsme se kolem nich jen motali. V 7. min. se domácí dostali ke střele, ale ta šla přímo na Jirku Muchu, který ji schoval do svých rukavic. O 2 minuty později pak rána častolovického hráče zamířila jen vedle. V 10. min. jsme se snad poprvé osmělili i my. Kombinaci Honzy Podzemného a Michala Štěpánka však odkopem uťala obrana soupeře. V další minutě se již Michal Štěpánek ke střele dostal, ale brankář jeho střelu vyrazil. Po čtvrthodině hry chtěl gólmana soupeře prověřit Tomáš Krunčík. Přízemní šourák doprostřed branky šanci na úspěch neměl. To na druhé straně hřiště měla střela Častolovic razanci až příliš velkou a branku přeletěla. Ve 20. min. obral dotírající útočník o míč Jirku Valtra a po dalším samostatném úniku zvýšil na 2:0. S průběžným výsledkem zkoušel něco udělat Adam Krejčí, ale ani jemu se střela nepovedla podle představ. To ve 33. min. už byla situace jiná. Tomáš Krunčík zatáhl míč až k pokutovému území soupeře, kde ho přiťukl Adamovi Krejčímu, který přesnou střelou za tyč snížil na 2:1. Ve 36. min. jsme byli blízko vyrovnání, když si na přímý kop Tomáše Krunčíka naskočil Kamil Široký, ale jeho hlavičku dokázal gólman vyrazit. O minutu později nám domácí opět utekli na dvoubrankový rozdíl, když jsme jen pasivně přihlíželi jejich kombinaci kolem našeho pokutového území, která skončila povedenou střelou k tyči - 3:1. Ve 41. min. vyzval Jirka Valtr krásným míčem za obranu ke gólovému zakončení Jardu Krunčíka, ale brankář jeho pokus vytěsnil na roh. Po dalším přímém kopu v následující minutě se ke střele protloukl Honza Podzemný, který bohužel zamířil mimo prostor branky. Ve 45. min. našel Michal Štěpánek milimetrovým pasem mezi obránci Dana Suka, který nás dotáhl na rozdíl jedné branky - 3:2. Již v nastavení prvního poločasu zahrával přímý volný kop ze slibné pozice Jarda Krunčík, ale gólman se nachytat nenechal a střelu vyrazil. Domácí tak do kabin odcházeli spokojenější.
Ve druhém poločase jsme bohužel nedokázali navázat na zlepšený výkon z poslední čtvrthodiny první části. V 50. min. měli domácí po faulu těsně za pokutovým územím šanci zahrávat přímý volný kop, kterým povedenou střelou přes zeď zvýšili na 4:2. V 56. min. srazila zeď domácích hráčů přímý kop Tomáše Krunčíka zpátky k němu. Opakovaná střela se již dostala přes klubko hráčů až k brankáři, ale nikoli za jeho záda. Po hodině hry si domácí gólman poradil s další naší střelou, kterou vyrazil do bezpečí. V 62. min. zamířila nebezpečná střela také na naši branku, ale o pár decimetrů ji minula. Následná rozehrávka od branky se ale Jirkovi Muchovi hrubě nepovedla, protože míč namazal přímo na nohu protihráči. Častolovický hráč míč pohotově z první vracel do odkryté branky, ale Jirka se na poslední chvíli dokázal přesunout a balón mířící do branky zkrotil. O minutu později ho už ale ze své sítě lovil. Po špatném výhozu a následné ztrátě míče se po rychlé kombinaci dostali domácí do vedení 5:2. Aby toho nebylo málo, tak hned vzápětí nastala obdobná situace a prohrávali jsme již 6:2. Dvacet minut před koncem se na naši bránu valil další rychlý protiútok, ale ten Michal Štěpánek stačil zneškodnit. Domácí hráli s absolutním klidem a vytvářeli si další šance. Jednu z nich zakončovali v 76. min. střelou nad branku. O pár minut později jim radost překazil zákrok Jirky Muchy. V 80. min. jsme se k zakončení dostali i my, ale hlavička Adama Krejčího zamířila vedle. Častolovice jsme nepotrestali ani poté, co jejich obránce namazal Danovi Sukovi, protože Danovu prudkou střelu z úhlu vyrazil brankář na roh. Další dobrý zákrok si domácí brankář připsal proti Jardovi Krunčíkovi, který si náběhem mezi obránce řekl o přihrávku od svého bráchy, ale na přesnější zakončení čas neměl. Závěrečné minuty patřily domácím, kteří ostřelovali naši branku. Jejich snažení přineslo ještě sedmou branku v naší síti, když jsme po rozehraném přímém kopu nevystoupili proti střílejícímu hráči. Ten střelou k tyči zvýšil na 7:2. Další šance Častolovic zůstaly nevyužity, ale i tak jsme odjížděli s drtivou porážkou 7:2.

Tomáš Krunčík: „Bez sedmi hráčů základní sestavy a dvanácti hráčů širšího kádru jsme začali stylově a hned z rozehry domácích jsme obdrželi první branku. Přestože se na hřišti během pěšího fotbalu nic nedělo, vedli domácí zaslouženě 3:2. Naše plány na zvrat v utkání v druhé půli vzaly brzy za své. Domácí byli nemilosrdní a každou šanci na zvýšení skóre ihned využili. My jsme se tak dostali do role doslova přihlížejícího týmu a čekali jsme na konec utkání. Nováček soutěže tak s námi pohodlně potrénoval a zaslouženě zvítězil.“