Černíkovice - Javornice A 2:2 (0:1), pen. 2:4

05.11.2017 14:00

Adam Krejčí 2

Lukáš Kasper – Jakub Resl (86‘ Martin Plíhal), Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (78‘ Jakub Hovorka) – Josef Kovaříček (72‘ Jan Bárta), Adam Krejčí

První listopadový víkend nás čekal zápas v Černíkovicích, které k nám podobně jako Ohnišov sestoupily z I. B třídy. Úvodní minuty nebyly z našeho pohledu úplně špatné. Po rohovém kopu ve 2. min. se k odraženému míči dostal za pokutovým územím Kuba Resl. Svou střelu schovanou do klubka hráčů bohužel mezi tyče nenamířil. Ve 4. min. se přes obranu soupeře neúspěšně zkoušel protloukat Adam Krejčí. V 7. min. poprvé zahrozili domácí, když po přímém volném kopu hlavičkovali vedle naší branky. V další minutě kroutil Tomáš Krunčík míč od rohového praporku k brance, ale balón doplachtil až za ni. V 9. min. jsme na polovině hřiště ztratili míč, ale domácí svůj rychlý protiútok zakončili ukvapenou nepřesnou střelou. Ve 12. min. předvedly Černíkovice vydařenou kombinaci. Závěrečnou přihrávku před branku jsme však dokázali zastavit. Neujal se ani další pokus domácích z 25 metrů, který Lukáš Kasper jen kontroloval. K další střele ze 30 metrů napřáhli domácí v 16. min., ale s přízemním pokusem doprostřed branky si náš brankář také poradil. Krátce poté se na naši branku valil další útok Černíkovic, který skvělým zákrokem zastavil Standa Koutský. Domácí byli dále lepším týmem a k nepřesnému zakončení hlavou se dostali po další standardní situaci. Ve 23. min. se po pravé straně prosmýkl do vápna Adam Krejčí, jenže bránící hráč mu dokázal míč ještě vypíchnout. V následující minutě zastavila střelu soupeře z přímého volného kopu naše zeď. Na druhé straně vystihl Martin Šrefl rozehrávku domácích, ale ti svou chybu dokázali ještě napravit. Ve 27. min. mířil do našeho pokutového území tečovaný centr, na který domácí hráči naštěstí nedosáhli. V další minutě si Adam Krejčí obhodil obránce a mířil vstříc brance soupeře. Jeho zakončení na zadní tyč do branky nemířilo, ale dobíhající Tomáš Krunčík míč do branky dopravil. Pomezní rozhodčí bohužel odmával nesmyslný ofsajd a gólovou radost nám zkazil. Po půlhodině hry si přímý kop Honzy Kráčmera našel Pepa Kovaříček, ale svou hlavičku namířil jen do brankáře. Dorážející Dan Suk pak bohužel trefil jednoho z ležících hráčů. Ve 31. min. mířil před branku další přímý volný kop soupeře, který do bezpečí odvracel Standa Koutský. Ve 33. min. si na rohový kop naskočil Pepa Kovaříček, ale slabou hlavičkou brankáře nepřekvapil. V další minutě chyboval gólman soupeře, když mu mezi nohama proskotačila hlavička Kuby Kráčmera, ale míč se mu podařilo ještě u tyčky chytit. Ve 37. min. se po kombinaci na levé straně ujal míče Adam Krejčí, navedl si ho na střelu a přízemní ranou z 22 metrů překonal brankáře Černíkovic – 0:1. Chvíli poté se Adam Krejčí tlačil do vápna pro změnu z pravé strany. Přihrávkou hledal nabíhající Martina Šrefla, který na soupeře bohužel nevyzrál. Do konce poločasu se už nic zásadního nestalo a do kabin jsme odcházeli s těsným vedením 0:1.
Na začátku druhého poločasu jsme domácí překvapili rychlým autem, ale Pepa Kovaříček na nabídku Adama Krejčího nemohl dosáhnout. V 53. min. Tomáš Krunčík vysunul Adama Krejčího, který v souboji přetlačil bránícího hráče a samostatný únik zakončil přesnou střelou – 0:2. Za další 2 minuty odvracel Pavel Kasper přímý kop soupeře jen na roh. Po něm napřáhl jeden z domácích hráčů, ale přestřelil i ochranné sítě. V 57. min. zastavili domácí náš rychlý protiútok jen za cenu faulu. Přímý volný kop brankář Černíkovic neudržel, ale Tomáš Krunčík ho za to nepotrestal, když míč napálil opět jen do brankáře. K míči se nakonec ještě dostal Kuba Kráčmer, jehož tečovaná střela skončila pár decimetrů vedle branky. Po hodině hry se Lukáš Kasper nenechal zaskočit trestným kopem soupeře. V 61. min. Adam Krejčí parádně přihrál pod sebe Martinovi Šreflovi, ale jeho pecka levačkou svůj cíl minula. V následující minutě zakončovali domácí standardní situaci střelou z voleje, které chyběla naštěstí razance. V 63. min. nás domácí přehráli po pravé straně a přihrávku před branku nakonec dotlačili až do sítě – 1:2. O 2 minuty později jsme hru rychle přenesli z levé strany na pravou, ale centr Honzy Kráčmera branku přeletěl. Na druhé straně předvedl báječný zákrok Lukáš Kasper, před kterým se po rozehrané standardce objevil trestuhodně neobsazený domácí hráč. V 67. min. ale Lukáš Kasper již kapituloval, když jsme po naší standardní situaci ztratili míč a rodící se protiútok soupeře nedokázali zastavit. Přihrávkou do strany se domácí hráč objevil v samostatném úniku a s přehledem vyrovnal na 2:2. V 70. min. Pepa Kovaříček hlavou lízl míč po autovém vhazování, ale brankář Černíkovic míč za svá záda nepustil. V 72. min. si náběhem za obranu řekl o míč Tomáš Krunčík, ale poslední hráč soupeře ho před pokutovým územím zfauloval. Nařízený přímý kop poslal Honza Kráčmer jen do zdi. Hodně mimo skončila bomba Adama Krejčího, ke kterému se vrátil míč po autovém vhazování. Deset minut před koncem Adam Krejčí málem vystihl malou domů soupeře, ale gólman Černíkovic byl u míče včas. V 89. min. nám hodně zatrnulo, když Lukáš Kasper jen tak tak vytlačil míč z branky po rohovém kopu krouceném přímo do branky. V 90. min. táhl po levé straně útok Dan Suk, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná. Poprvé nás tedy čekal penaltový rozstřel. V první sérii proměnil svůj pokus bezpečně Adam Krejčí. Za domácí šel na penaltu jako první učitel Základní školy Javornice Honza Plašil, jehož pokus Lukáš Kasper perfektně vyrazil. Druhá penalta Honzy Bárty tak přesvědčivá nebyla, ale míč v brance skončil. Lukáš Kasper pak opět vytasil skvělý zákrok a zneškodnil další pokus domácích. Ve třetí sérii penaltový rozstřel zdramatizoval Kuba Hovorka, který trefil tyč.  Poté už se trefili i domácí. Ve čtvrté sérii se prosadili oba exekutoři, přičemž za nás střílel Kuba Kráčmer. V páté sérii ukončil penaltovou loterii předčasně Lukáš Kasper, který si s přehledem s penaltou poradil. Až ve třináctém zápase v této sezóně jsme poprvé nezískali plný počet bodů. Na jedné straně je to škoda (zejména s ohledem na týmovou sázku s Rudou Petříkem o pořádnou dávku piva), ale na druhé straně ztratit během první poloviny sezóny jeden jediný bod je věc parádní až neuvěřitelná.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Dnes jsme předvedli výkon neodpovídající našemu postavení v tabulce, ať už se jedná o hru nebo o psychickou odolnost. Za dva body tak ve výsledku můžeme být rádi. Domácí podali dobrý výkon, a hlavně se udrželi v klidu, což se o nás rozhodně říct nedalo. Doufám tak, že si každý popřemýšlí o svém přínosu k dnešnímu utkání a v týdnu, že na sobě každý trochu mákne, ať už individuálně nebo na společném tréninku.  Sezóna ještě neskončila!“