České Meziříčí A - Javornice A 3:3 (1:1)

26.08.2023 17:00

Martin Plíhal 2, vlastní

Lukáš Kasper (58‘ Lukáš Harbich) – Daniel Suk, Pavel Kasper, Jan Kráčmer (35‘ Josef Petr, 45‘ Ondřej Nosek), Stanislav Koutský – Martin Plíhal, Josef Kovaříček, Jakub Hovorka, Jakub Kráčmer, Pavel Drašnar – Adam Krejčí

Zápas začal útokem domácích. Míč mířící před branku naše obrana dvakrát promáchla, ale nakonec jsme míč do bezpečí dostali. Ve 3. min. si Martin Plíhal vyměnil míč s Adamem Krejčím, napřáhl z téměř 25 metrů a neomylně vyhnal pavouky z domácí branky – 0:1. V 8. min. postupoval po straně Adam Krejčí, ale jeho nabídka se před branku nedostala. V další minutě sklepával Pepa Kovaříček nákop jen k brankáři soupeře. Ve 12. min. zahrál Kuba Hovorka standardní situaci mezi penaltu a malé vápno, jenže zakončující Adam Krejčí branku hlavou minul. Ve 14. min. Kuba Kráčmer neodkopl míč do bezpečí, ale situaci za něj uhasil odkopem na roh Dan Suk. V 16. min. Pepa Kovaříček prodloužil dlouhý aut k Martinovi Plíhalovi, který branku z otočky minul. Hosté v dalších minutách sice drželi míč na kopačkách, ale naše obranné řady pracovaly spolehlivě a nepouštěly domácí do přímého zakončení. Ve 21. min. se domácí ubránili dlouhému autu a po dalším centru za obranu zakončoval nepřesně Kuba Kráčmer. V další minutě se České Meziříčí dostalo do první velké šance po křižném centru na zadní tyč. Zakončující hráč však mezi tyče nezamířil. Ve 27. min. přišel Adam Krejčí o míč a po rychlém protiútoku a přetaženém centru dokázali domácí hlavou vyrovnat na 1:1. Vzápětí jsme si mohli vzít své vedení zpět, když Adam Krejčí přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Kubu Hovorku, jenže jeho pokus mířící do branky se zastavil na hlavě dobíhajícího hráče. Z následného rohu jsme domácí pustili do dalšího brejku a po faulu Dana Suka získali domácí výhodu pokutového kopu. Lukáš Kasper však směr střely vystihnul a udržel nerozhodné skóre. Ve 36. min. jsme pokutové území soupeře okupovali sérii autů a rohů, ale žádný z nich ke kýženému efektu nevedl. Ve 38. min. se po standardní situaci domácích potuloval míč v našem vápně a po střele soupeře předvedl Lukáš Kasper další fantastický zákrok. Za další 2 minuty jsme domácím věnovali další standardní situaci v blízkosti pokutového území. Přetažený centr útočníci soupeře jen přizvedli hlavou do autu. Ve 42. min. napřáhl z velké dálky obránce Meziříčí, ale z 30 metrů branku přestřelil. Před koncem poločasu nás domácí překvapili rozehrávkou standardní situace, jenže přízemní střelu mířící k tyč Lukáš Kasper znovu skvěle chytil.
Vstup do druhého poločasu se nám také vydařil. Pepa Kovaříček prodloužil dlouhý aut Adama Krejčího k Martinovi Plíhalovi, který se ve vápně skvěle zorientoval a z otočky nás dostal do vedení 1:2. Domácí nebyli v další minutě daleko od vyrovnání, ale jejich hráč míč po rohovém kopu naštěstí podskočil. V 50. min. nás znovu podržel Lukáš Kasper, když se fantasticky složil k tyči za přízemní střelou. O chvíli později pak Lukáše Kaspera v malém vápně srolovala dvojice soupeře. Za chvíli nám na nervy zabrnkal Ondra Nosek, když přihrál přímo k protihráči, ale ten naši chybu nepotrestal. Bohužel jsme ale po dalším rohovém kopu inkasovali, když jsme míč odkopli jen za vápno a tečovaná střela skončila v naší síti – 2:2. V 56. min. se domácí ujali vedení. Po sporné ofsajdové situaci, která vyústila do samostatného úniku to najednou bylo  3:2. Po hodině hry mohlo být vyrovnáno, když si Kuba Hovorka převzal přihrávku za obranu, jenže orazítkoval pouze břevno a dorážející Martin Plíhal tentokrát zařízení netrefil. V 62. min. naše obrana pomohla náhradnímu brankáři Ondrovi Noskovi, když zblokovala střelu z malého vápna. V 68. min. hledal Martin Plíhal centrem do vápna nabíhající spoluhráče, ale jeho centr ve svých rukavicích našel brankář Českého Meziříčí. V 72. min. jsme se štěstím vyrovnali, když Adam Krejčí zatáhl míč do vápna a přihrávku před branku si domácí hráč srazil do vlastní sítě3:3. V 74. min. začal soupeři unikat Adam Krejčí a domácí kapitán musel zatáhnout za žlutou záchrannou brzdu. Po následné standardní situaci skončil míč u Adama Krejčího, jehož střela byla sražená na roh. V 80. min. si Adam Krejčí vyměnil míč s Pepou Kovaříčkem, jehož střela mířila bohužel přímo doprostřed branky. V 83. min. předvedl výborný obranný zákrok Kuba Hovorka, když skluzem zastavil únik soupeře. V 84. min. trochu zaskřípala komunikace mezi Pavlem Kasperem a zaskakujícím brankářem Ondrou Noskem, kterou domácí nepotrestali. V 85. min. Adam Krejčí vyzkoušel neúspěšně svou dalekonosnou střelu. V závěru zápasu domácí tlačili na pilu, ale zakončení po rohovém kopu mířilo vysoko nad. Nad brankou skončila i hlavička domácích po přetaženém centru. Zápas tak skončil nerozhodně 3:3.

Tomáš Krunčík: „No byla to řežba z obou stran. Hosté se ujímají vedení životním gólem jejich hráče, pak srovnáváme my výstavní hlavičkou Kuby Tomáška a poté Ježkovi bohužel gólman chytá penaltu. Už po několikáté nezachytíme vstup do druhého poločasu a opět prohráváme. Pak během minuty otáčíme zápas, ale Javornice opět srovnává po brejku. Naše křečovitá snaha o vstřelení vítězného gólu vychází vniveč. Nakonec asi spravedlivá remíza. Ani jeden tým si nezasloužil prohrát.“