České Meziříčí B - Javornice A 2:2 (1:1), pen. 2:4

26.03.2017 15:00

Adam Krejčí, Jakub Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk – Jakub Hovorka (58‘ Josef Kovaříček), Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer , Jan Bárta (81‘ Tomáš Krunčík) – Adam Krejčí (88‘ Pavel Chlachula), Michal Štěpánek (89‘ Lukáš Harbich)

Poslední březnovou neděli jsme na jaře poprvé vyběhli k soutěžnímu zápasu a to na půdě Českého Meziříčí. Po úvodním útoku domácích přišla ještě v první minutě i naše šance, když Kuba Hovorka vybojoval na pravé straně míč, ale centr před branku na Honzu Bártu byl přetažený. Ve 3. min. se podobně po levé straně přiblížili k naší brance domácí, ale Pavel Kasper odkopl míč do bezpečí. V následující minutě chyboval Dan Suk a před inkasováním nás zachránil Lukáš Kasper, který útočícího hráče obral o míč včasným pádem pod nohy. Domácí dobrý vstup do zápasu potvrdili další šancí po přihrávce za obranu, ale přihrávku před branku znovu zblokoval Pavel Kasper. V 7. min. rozehrál Honza Kráčmer míč do lajny na Kubu Hovorku. Ten svou přihrávkou hledal nabíhajícího Michala Štěpánka, ale obrana Českého Meziříčí Michalovi zakončit nedovolila. V další minutě nastala podobná situace, která však byla mnohem nadějnější. Kuba Hovorka našel přihrávkou od brankové čáry Adama Krejčího, jehož zbrklé zakončení bohužel proskákalo vedle branky. Vedle branky skončil i oblouček po přímém kopu Honzy Kráčmera a hlavičce Adama Krejčího. Ve 12. min. chtěli domácí potrestat naši ztrátu v rozehrávce a z téměř z poloviny hřiště neúspěšně zkoušeli trefit odkrytou branku. V 16. min. pláchl po dlouhém nákopu Pavla Kaspera obráncům Adam Krejčí, ale samostatný únik gólově zakončit nedokázal, protože ztroskotal na gólmanovi soupeře. Do nadějné pozice se po rychle rozehrané standardce dostával Kuba Kráčmer, jenže mu byl bohužel trochu nesmyslně odpískán útočný faul. Ve 22. min. Standa Koutský včas vystavil útočící hráče do ofsajdové pozice, takže samostatný únik na naši branku se nekonal. České Meziříčí se neprosadilo ani v další minutě po rohovém kopu. Ve 24. min. připravil Michal Štěpánek patičkou míč pro Kubu Resla, ale gólman jeho střelu vyrazil na roh. Krátce poté si Adam Krejčí naběhl za obranu na nadýchaný oblouček Kuby Kráčmera, ale i kdyby se mu povedlo rozvlnit síť, gól by pro signalizovaný ofsajd neplatil. Ve 26. min. se Adam Krejčí konečně dočkal, když k němu propadl centr Honzy Kráčmera a on ho bez rozmýšlení levačkou uklidil do branky – 0:1. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání a po přímém kopu ze 31. min. musel Lukáš Kasper před domácími hráči míč vyboxovat do bezpečí. Za další 2 minuty zahrozili domácí znovu ze standardní situace, ale jejich hlavička po rohovém kopu mířila nad branku. Ve 34. min. jsme předvedli rychlou kombinační akci po pravé straně. Na jejím konci byl střílející Michal Štěpánek, který gólmana soupeře prostřelit nedokázal. Ve 35. min. musel Lukáš Kasper rychle z branky, aby po chybě ve středu hřiště odkopl míč před rychlonohým útočníkem Českého Meziříčí. V další minutě zatáhl Adam Krejčí míč po pravé straně do vápna, přihrál pod sebe na Kubu Hovorku, jenže ten svou střelou bez přípravy branku netrefil. Ve 39. min. se náš přetažený rohový kop dostal až ke Kubovi Reslovi, který poslal centr zpět před branku, jenže Kuba Kráčmer na něj bohužel o pár centimetrů nedoskočil. Ve 40. min. předvedli domácí povedený rychlý protiútok s finální přihrávkou do pokutového území, kde došlo k střetu Dana Suka s hráčem soupeře. Přestože šlo o normální souboj, kdy Dan ještě jako první odehrával míč, zazněla píšťalka hlavního rozhodčího signalizující pokutový kop. Veškeré protesty už byly zbytečné, a přestože si Lukáš Kasper na míč sáhl, České Meziříčí penaltu proměnilo – 1:1. Do kabin jsme ale mohli jít znovu s jednobrankovým vedením. Adam Krejčí s Danem Sukem vyválčili míč v pokutovém území soupeře a Danův následný postup s míčem k brance zastavil skluzem domácí hráč. Tentokrát mnohem jasnější penaltová situace, ale píšťalka zůstala i k překvapení domácích mlčet. Za prostesty si následně Honza Kráčmer vysloužil žlutou kartu a chuť si nespravil ani ve 45. min., když přímý volný kop namířil pár decimetrů vedle.
Druhý poločas jsme začali přímým kopem Honzy Kráčmera, jehož centr Kuba Hovorka jen přizvedl a následná střela Adama Krejčího skončila vedle branky. V 51. min. sklepával Kuba Hovorka míč hezky na Honzu Bártu, ale České Meziříčí se ubránilo. V další minutě propadlo autové vhazování napříč pokutovým územím až ke Kubovi Reslovi, který se do míče opřel sice pořádně, ale velmi nepřesně. V 56. min. jsme rychlý protiútok zbytečně překombinovali a sami se tím o šanci připravili. Dlouhý výkop od gólmana pak přeletěl naši překvapenou obranu a domácí útočník postupoval sám na Lukáše Kaspera. Tomu udělal kličku, ale střelu z úhlu již mezi tyče namířit nedokázal. V 61. min. si na přihrávku mezi obránce naběhl Pepa Kovaříček. Bodlem dokázal vybíhajícího gólmana prostřelit mezi nohama, ale míč se tím zpomalil a domácí ho odkopli. V další minutě přistál míč po dlouhém autu v klíně Honzy Bárty a gólman se odraženého míče bez větších problémů zmocnil. Obléhání branky Českého Meziříčí pokračovalo, ale brankáře soupeře neprostřelil ani Honza Kráčmer. V 65. min. zabrnkal Lukáš Kasper trochu na nervy svým spoluhráčům po kličkách ve vápně a pak nám také trochu zatrnulo po vydařené střele ze 30 m, která naštěstí doplachtila vedle branky. Na druhé straně hřiště se k odvážnému průniku do vápna a prudké střílené přihrávce odhodlal Honza Bárta. Pepovi Kovaříčkovi chyběly ke gólovému zakončení snad jen o dvě čísla větší kopačky! V 67. min. vypálil z hranice pokutového území Michal Štěpánek. Jeho střelu brankář Českého Meziříčí zneškodnil. V 68. a 70. min. nevyužili domácí dvou podobných přihrávek za obranu a své šance prováhali. V 72. min. nedokázali domácí odkopnout míč po autovém vhazování. Honza Kráčmer ho podržel pro nabíhajícího Dana Suka, který přihrávkou před odkrytou branku našel Kubu Kráčmera. Ten jen nastavil svou nohu do správné polohy a dostal náš tým opět do vedení – 1:2. O 2 minuty později podnikl Honza Bárta další výlet do pokutového území. Jeho tečovanou přihrávku směřující do branky gólman soupeře jen konečky prstů tak tak vyškrábl. Následující minuty poté patřily domácím, kteří nás zatlačili před naši branku zejména při sérii rohových kopů. Od vyrovnávací branky nás chránily jen zákroky Lukáše Kaspera a nouzové odkopy našich hráčů.  Po delší odmlce jsme se k zakončení dostali v 86. min., ale Michal Štěpánek trefil jen hráče před sebou. To Adam Krejčí protihráče sice netrefil, ale jeho bomba měla spíše ragbyová měřítka. V poslední minutě zápasu nedoskočil Kuba Kráčmer na dlouhý nákop soupeře. Ten propadl k zaskočenému Pavlovi Kasperovi, který před pokutovým územím nešťastně zahrál rukou. Nařízený přímý volný kop zakroutil domácí hráč exkluzivně do horního růžku naší branky a bylo vyrovnáno – 2:2! Po rozehrání přišel už jen závěrečný hvizd a následoval penaltový rozstřel. Zatímco z našich hráčů (Kuba Kráčmer, Lukáš Kasper, Kuba Resl, Tomáš Krunčík) se žádný nemýlil, soupeř selhal dvakrát. Jednou hned v první sérii díky zákroku Lukáše Kaspera a podruhé ve čtvrté sérii, když hráč branku přestřelil. Ze zápasu jsme si tak odvezli 2 body, ale v tomto případě je to zbytečná ztráta.

Tomáš Krunčík: „Pokud během zápasů nebudeme proměňovat tolik šancí jako dnes a zároveň uděláme tolik chyb, budeme plný počet bodů vozit je zřídkakdy. Byli jsme až zbytečně hodní na soupeře a asi i díky podcenění posledního týmu tabulky jsme vše nedohrávali tak, jak by se mělo. Nečekanou facku jsme tak dostali hned při prvním ostrém utkání. Je vidět, že se máme pořád co učit!“