Javornice A - Borohrádek 2:0 (0:0)

16.09.2017 10:00

Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Tomáš Plesl (78‘ Lubomír Plesl), Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (46‘ Martin Šrefl), Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (80‘ Pavel Chlachula) – Josef Kovaříček (65‘ Jan Bárta), Adam Krejčík (85‘ Lukáš Harbich)

Ranní rosou zvlhčený trávník dělal v úvodních minutách oběma mužstvům trochu problém, což se projevilo na váznoucích a nepřesných kombinacích. K ohrožení branky se jako první dostali hosté, když na nás použili jednu z našich zbraní, a to dlouhé auty. První z nich v 5. min. propadl do našeho vápna, ale nakonec se nám ho podařilo odkopnout. Nicméně jsme toto varování nevzali příliš vážně, protože v další minutě se prodloužený aut dostal k hráči soupeře, který hlavou naši branku těsně minul. V 8. min. jsme přežili gólovou šanci Borohrádku. Soupeř zachytil naši rozehrávku a útočník hostů byl najednou sám před Lukášem Kasperem. Lukáš svým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelec hostů potom branku netrefil. Ve 12. min. jsme poprvé rozvířili vody v pokutovém území Borohrádku. Po centru Adama Krejčího do pokutového území nastaly zmatky, ale ani Kuba Hovorka, ani Tomáš Krunčík se ke gólovému zakončení neprotlačili. Ve 14. min. si kapitán soupeře převzal před pokutovým územím míč, ale slabá přízemní střela Lukáše Kaspera nepotrápila. V 15. min. postupoval ze strany k brance Adam Krejčí, ale z úhlu zařízení netrefil. V 17. min. ustál Dan Suk souboj s obráncem Borohrádku, prošel dále do pokutového území a přihrávkou pod sebe vyzval k zakončení Pepu Kovaříčka. Pepa namířil střelu z voleje bohužel jen vedle branky. V následující minutě obrali naši útočníci svým důrazem soupeře o míč a přihrávka zamířila na druhou stranu ke Kubovi Hovorkovi. Na toho zívala prázdná branka, ale Kuba míč v jasné šanci netrefil. Podobně si naštěstí počínal i soupeře ve 22. min. po rychlém protiútoku, jinak s námi mohlo být opět zle. Ve 24. min. přišel další povedený centr Dana Suka do vápna na Adama Krejčího, jehož zakončení vytěsnil brankář s pomocí tyče na roh. Ve 27. min. se ve vápně hostů strhla po rohovém kopu další mela, ze které vyšel vítězně soupeř. Na druhé straně zahrozil Borohrádek opět po jednom ze svých brejků, jenže Lukáš Kasper byl ve střehu a míč před útočníkem odkopl. Ve 29. min. zkrotil gólman hostů skrytou střelu Tomáše Krunčíka z hranice pokutového území. Za další 2 minuty hlavičkoval po rohu Kuby Hovorky pár decimetrů vedle branky Adam Krejčí. Ve 38. min. jsme po dalším průniku Adama Krejčího zahrávali opět rohový kop. Ten si našel Pepa Kovaříček, a přestože už někteří naši hráči a diváci zvedali ruce, obránce soupeře míč na brankové čáře vykopl. Ve 40. min. Adam Krejčí po dalším rohovém kopu vrátil míč ke Kubovi Kráčmerovi, který střelou bez přípravy branku přestřelil. Ve 42. min. si Adam Krejčí naběhl na přihrávku Honzy Kráčmera, potom si kličkou do středu hřiště udělal místo ke střele, ale ta mířila jen vedle branky. Ve 44. min. zatáhl Kuba Hovorka míč po lajně a přihrávkou před branku hledal své spoluhráče. Pepa Kovaříček svým pohybem strhl bránící hráče, ale míč propustil za sebe na Honzu Kráčmera. Ten z malého vápna střílel do protipohybu brankáře, který špičkou kopačky míč se štěstím vykopl na roh. Po něm si hosté málem vstřelili vlastní branku, ale protože se tak nestalo, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.
I do druhého poločasu vstoupili lépe hráči soupeře. Po protiútoku do naší otevřené obrany byl hostující hráč znovu sám před Lukášem Kasperem, ale ani tentokrát ho překonat nedokázal. V 50. min. to vřelo pro změnu před brankou soupeře po nepřehledné skrumáži, jenže zakončení Adama Krejčího skončilo nad břevnem. V 52. min. prostrčil Tomáš Krunčík míč krásně na Pepu Kovaříčka, který svou velkou šanci také neproměnil. Pepa se neprosadil ani o 2 minuty později střelou z 25 metrů. V 57. min. hosté zblokovali další přízemní centr Adama Krejčího mířící před branku. Z následného rohového kopu jsme se už gólové radosti konečně dočkali. Z tlačenice na přední tyči vyšel jako vítěz Pepa Kovaříček, který hlavou poslal míč do sítě – 1:0. O 2 minuty později zahrával Tomáš Krunčík míč od rohového praporku znovu. Tentokrát se míč snášel pro změnu k zadní tyči na Adama Krejčího, který hlavičkou z blízkosti zvýšil na 2:0. V 62. min. se v další nebezpečné střelecké pozici mohl ocitnout Pepa Kovaříček, ale přihrávka Kuby Kráčmera ho našla v ofsajdovém postavení. V 66. min. si střeleckou pozici z 18 metrů připravil Adam Krejčí, jehož pokus se mezi tyče nevešel. V 70. min. jsme hosty přehráli pohlednou kombinací po levé straně, ale centr před branku díky zásahu obrany Borohrádku nedoletěl. Za další 2 minuty se do rychlého protiútoku řítil Adam Krejčí, po zasekávačce přihrával nabíhajícímu Martinovi Šreflovi, ale ten nedokázal míč bohužel zpracovat. V 75. min. obkroužil Kuba Kráčmer takřka celé pokutové území a z pravé strany poté centroval do pokutového území. Přihrávka doletěla až k Adamovi Krejčímu, který mohutného brankáře hostů neprostřelil. Adamovi se nepodařilo rozvlnit síť ani chvíli poté, když jeho pokus tentokrát těsně před brankářem zblokovala obrana Borohrádku. V 78. min. hledal Adam Krejčí svého útočného parťáka Honzu Bártu, ale ten byl až příliš rychlý a přihrávku dostal na paty. V další minutě už Honza Bárta gól na hlavě měl. Martin Šrefl si parádně vyměnil míč s Kubou Kráčmerem a nacentroval do pokutového území. Tam se přihnal právě Honza Bárta, ale tvrdou hlavičkou branku netrefil. V 81. min. šli hosté v přečíslení na naši obranu. Rychlý návrat a čistý zákrok Pavla Kaspera nebezpečí uhasil. Krátce poté přišel nepříjemný centr Borohrádku do pokutového území a po hlavičce útočícího hráče si Lukáš Kasper připsal jeden z mála zákroků ve druhém poločase. V 83. min. se přes 3 hráče soupeře prokličkoval Honza Bárta, jehož střelu se podařilo hostům ještě zblokovat. Zbytek zápasu jsme poté už celkem kontrolovali a dotáhli utkání k vítězství, které se rozhodně nerodilo lehce.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Hosté předvedli dobrý výkon, a hlavně v první polovině prvního poločasu byli herně lepším týmem. Navíc měli dost šancí na to dostat se do vedení. Naštěstí pro nás se tak nestalo a nám se postupně dařilo utahovat pověstnou smyčku. Ke konci první půle visel gól na vlásku, ale do kabin se šlo za remízového stavu. Naše trpělivost se nám nakonec vyplatila a dvě standardní situace určily konečný výsledek utkání. Škoda některých neproměněných šancí po skvělých akcích, které musely bavit každého přihlížejícího.  Po delší době tak náš zápas skončil pravým fotbalovým výsledkem.