Javornice A - Borohrádek 6:1 (3:0)

13.08.2016 17:00

Jakub Kráčmer 3, Tomáš Krunčík, Josef Kovaříček, Michal Plašil

Lukáš Kasper – Jakub Resl (90‘ Tomáš Plesl), Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk – Jakub Hovorka (49‘ Michal Štěpánek), Jakub Kráčmer (68‘ Michal Plašil), Jan Kráčmer, Tomáš Krunčík (59‘ Jaroslav Krunčík) – Adam Krejčí (79‘ Jaroslav Dlask), Josef Kovaříček

První zápas nové sezóny začal oboustranně opatrně a bojovalo se především mezi vápny. Ve 4. min. namířil Pavel Kasper přímý kop do pokutového území soupeře, ale hosté ho dokázali odvrátit a obratem založili rychlý protiútok. Ten zastavil až taktickým faulem vracející se Kuba Kráčmer. O 3 minuty později se hosté dopracovali k rohovému kopu. Míč mířící od rohového praporku před branku přizvedl Lukáš Kasper svou rukavicí mimo dosah soupeře. V 9. min. vystihl Pepa Kovaříček rozehrávku váhajícího obránce, ale gólman vystartoval z brány včas a chybu svého spoluhráče napravil. Ve 12. min. přihrával po rychlém přenesení hry Kuba Hovorka Adamovi Krejčímu, ale míči dal až příliš velkou razanci. V 16. min. se na útočný výlet vydal hostující obránce, ale jeho nadějný výpad ukončil Lukáš Kasper, který odhadl ten správný moment a protihráči vzal míč od kopaček. V 19. min. se soupeř dostal po našem autovém vhazování do dalšího rychlého protiútoku. O jeho zastavení se tentokráte postaral svým odkopem Dan Suk. V další minutě byl 25 metrů od branky faulován Adam Krejčí. Přímý kop rozehrával nováček v javornické sestavě Honza Kráčmer, ale jeho pokus přizvedl hráč Borohrádku na roh. Ve 22. min. doletěl přetažený centr k Pepovi Kovaříčkovi. Ten ho z pravé strany vrátil zpět před branku. Gólman míč sice trochu přizvedl, ale ten i tak skončil u Adama Krejčího, který z 6 metrů branku přestřelil. Ve 23. min. zahrávali standardní situaci hosté. Naše zeď zafungovala bezchybně a míč k Lukášovi Kasperovi nepropustila. U Lukáše skončila až opakovaná střela, která mu příliš starostí nenadělala. Ve 25. min. vybojovali Pepa Kovaříček s Adamem Krejčím balón u rohového praporku. Míč potom doputoval za hranici pokutového území ke Kubovi Hovorkovi. Kuba hned napřáhl ke střele, ale ta mu zrovna nesedla. Na zadní tyči však všechno jistil Tomáš Krunčík, který ve skluzu uklidil míč do branky – 1:0. O 2 minuty později prodlužoval Tomáš Krunčík míč k rozběhnutému Danovi Sukovi, ale i pro Dana byla přihrávka až příliš dlouhá. Krátce nato se po přímém kopu Honzy Kráčmera tlačil k hlavičce Kuba Kráčmer, ale obrana Borohrádku byla pozorná. Po půlhodině hry postupoval Adam Krejčí s Pepou Kovaříčkem na branku soupeře a měli proti sobě už jen jediného obránce. Adamům centr byl o něco delší, než by bylo třeba, ale Pepa Kovaříček se i tak dokázal zavěsit do vzduchu a vyslat na branku nebezpečnou hlavičku. Tu gólman soupeře vyrazil. Ve 32. min. se do odraženého míče opřel hráč Borohrádku, ale Lukáš Kasper mohl zůstat zcela klidný, protože střela mířila hodně nad. V následující minutě se k překvapivé střele z otočky odhodlal Adam Krejčí, ale míč mu z nohy trochu sjel. Ve 35. min. centroval po rozehraném přímém kopu před branku Dan Suk. Obrana soupeře odrazila míč jen za pokutové území soupeře. Tam se do něj opřel Kuba Resl, který branku bohužel netrefil. Ve 37. min. měli hosté obrovskou šanci na vyrovnání, když se po naší další standardní situaci dostali do rychlého protiútoku. Borohrádecký útočník se v pokutovém území šikovnou kličkou zbavil Pavla Kaspera, ale branku naštěstí netrefil. Ve 39. min. přišla další velká šance hostů. To se útočící hráč obtočil kolem bránícího hráče. Podařilo se mu však rozvlnit jen boční síť. Ve 40. min. nedosáhl Adam Krejčí na přihrávku Kuby Kráčmera. Po výkopu se k prodlouženému míči dostal hostující útočník. Míč si dokázal píchnout podél vyběhnuvšího Lukáše Kaspera, ale sám se tím vyhnal ze střelecké pozice. Ve 43. min. jsme hosty překvapili dalším rozehraným přímým kopem a nadýchaný centr Tomáše Krunčíka poslal hlavou do branky Kuba Kráčmer2:0. V poslední minutě prvního poločasu se u brankové čáry obratně vymotal s míčem Adam Krejčí a svou přihrávkou naservíroval Kubovi Kráčmerovi další gólový zásah – 3:0. Ještě v nastaveném čase měli hosté z Borohrádku další šanci v podobě přímého volného kopu, který skončil o pár decimetrů nad naší brankou.
Hosté zaspali nejen závěr poločasu, ale i úvod toho druhého. Hned po rozehrávce jsme se dostali před branku soupeře a Pepa Kovaříček nakonec hlavičkou přeloboval jejich brankáře – 4:0. Ve 49. min. obránci soupeře zblokovali nadějnou střelu Honzy Kráčmera. V další minutě skončila standardní situace hostů jen ofsajdem. V 53. min. skončila vedle branky soupeře nepovedená střela Kuby Kráčmera. V 57. min. vyzval Adam Krejčí svou přihrávkou k zakončení Kubu Kráčmera, který potvrdil svou střeleckou chuť a svým třetím zásahem zvýšil na 5:0. V 64. min. nenašla přihrávka Michala Štěpánka před brankou žádného adresáta v oranžovo-bílém dresu. O 2 minuty později si odražený míč připravil ke střele Jarda Krunčík, ale gólman dokázal s vypětím všech sil jeho dělovku vyrazit. Dorážka Kuby Kráčmera už byla kvůli ofsajdu zbytečná. V 69. min. šel sám na branku Adam Krejčí. Poradil si i s brankářem, ale gólovou radost mu bohužel překazil praporek pomezního rozhodčího. Adam neuspěl ani ve své další šanci v 75. min., když zblízka zacílil znovu nad branku. V 78. min. se do jedné z mála šancí dostal opět Borohrádek. Pavel Kasper svým odkopem sice trochu vystrašil své spoluhráče, protože míč poslal jen kousek nad naši branku. Deset minut před koncem zápasu přihrával Michal Plašil Pepovi Kovaříčkovi, který také branku přestřelil. Za další 2 minuty kroutil Jarda Krunčík svůj centr za obranu soupeře, ale Michal Plašil se k němu neprobil. V 85. min. Jarda Krunčík neuhlídal rozehrávku Borohrádku a dovolil mu tím snížit na 5:1. Na inkasovanou branku však dali brzy zapomenout centrující Honza Kráčmer a z voleje zakončující Michal Plašil, který povedenou střelou rozvlnil pošesté síť za hostujícím brankářem – 6:1. V předposlední minutě Michal Plašil hledal před brankou svého útočného parťáka Jardu Dlaska, ale ten nedokázal míč zpracovat. Zápas pak ukončila prudká rána Michala Štěpánka, která prosvištěla metr od soupeřovy branky. První zápas sezóny se nám nad očekávání vydařil, což bylo i dobrým základem pro večerní povedené posezení…

Tomáš Krunčík: „Zápas a i celkový výsledek mohl vypadat úplně jinak, kdyby se hostům podařila využít úvodní čtvrthodina zápasu. Tu jsme na hřišti trávili pod vytrvalým tlakem a k míči jsme se moc nedostávali. Pak jsme konečně začali navštěvovat i naši útočnou polovičku a s přibývajícími standardními situacemi jsme se konečně projevili jako domácí tým. Hosty jsme definitivně dorazili před a ihned po začátku poločasů. Vyzdvihnout musím střelce tří branek Kubu Kráčmera, který vždycky míč mířící k němu uklidil pohotově do branky za bezmocného brankáře. Přivítání Borohrádku v II.OP tak bylo pro hosty dost kruté, ale i takový je někdy fotbal.“