Javornice A - Černíkovice B 6:0 (1:0)

06.09.2014 17:00

Martin Šrefl 2, Krunčík Jaroslav, Josef Kovaříček, Lukáš Harbich, Daniel Suk

Lukáš Kasper - Jakub Resl (58‘ Jaroslav Nosek), Tomáš Krunčík, Stanislav Koutský, Daniel Suk - Martin Šrefl, Jaroslav Krunčík, Jakub Kráčmer (74‘ Jan Nosál), Jan Podzemný (54‘ Chlachula Pavel) - Josef Kovaříček (64‘ Lukáš Harbich), Michal Plašil (61‘ Adam Krejčí)

První zářijový víkend se naši diváci konečně dočkali a v hojném počtu dorazili, aby náš tým podpořili v zatím nepříliš vydařené sezóně. Hřiště bylo připraveno, kiosek s novou obsluhou také, takže nebylo už nač čekat. Za hudebního doprovodu hymny Ligy mistrů jsme nastoupili na hřiště proti soupeři z Černíkovic. Po opatrných úvodních minutách přišla ve 4. min. naše úvodní gólová šance. Přímý kop Martina Šrefla mířící za obranu našel přesně nohu Kuby Kráčmera, ale ten zakončení trochu odbyl, protože si myslel, že je v ofsajdu. V další minutě se rohový kop snesl na hlavu Kuby Resla. Jeho razantní hlavička mířila do branky, ale do cesty se jí bohužel přimotal Honza Podzemný, který neměl šanci se uhnout. V 6. min. si naši diváci mohli poprvé zakřičet gól. Po rychlém přenesení hry z pravé strany posunul Michal Plašil míč do volného prostoru na nabíhajícího Jardu Krunčíka, který přesnou střelou k tyči přivedl náš tým do vedení - 1:0. O 2 minuty později zakončoval po další přihrávce Michala Plašila Honza Podzemný. Jeho střelu však hostující hráč srazil na roh. Ani po rohovém kopu nedostala obrana hostů vydechnout. Pepa Kovařiček si parádně naskočil na míč, ale hlavičku namířil pár decimetrů nad. Hostům jsme nedávali moc příležitostí k útočení. Když už se nějaká jejich šance rýsovala, zneutralizovala ji naše obrana. V 10. min. poslal Jarda Krunčík před branku další přímý volný kop, který brankář před našimi hráči vyrazil do bezpečí. V následující minutě propadl dlouhý aut až k Honzovi Podzemnému. Jeho hlavička zamířila k naší smůle jen do tyče! Chvíli nato to před brankou hostů znovu hořelo, ale ti se nakonec ubránili. Po několika nevýrazných minutách přišel rohový kop soupeře. Ten jsme dobře ubránili a naopak se vydali do rychlého protiútoku. Celou akci 4 proti 2 táhl Pepa Kovaříček. Před pokutovým územím soupeře se mu otevřel prostor ke střele. Ta byla velmi nepřesná a Standa Koutský, který nesprintoval celé hřiště a čekal na přihrávku, se na Pepu trochu oprávněně zlobil. Ve 22. min. se po dalším autovém vhazování míč znovu dostal k Honzovi Podzemnému. I jeho další zakončení gólem neskončilo, protože obránce balón kousek před brankovou čarou vykopl. Neujal se ani přímý volný kop Michala Plašila, který skončil přesně v náruči gólmana. Ve 24. min. odvrátila obrana Černíkovic další protiútok Martina Šrefla jen na roh. Po něm zakončoval znovu hlavou Pepa Kovaříček. Jeho další pokus brankář soupeře chytil. Vedle pak v krátkém sledu skončily i střely Kuby Kráčmera a Michala Plašila. Ve 34. min. se po rychlé kombinaci na levé straně po ose Suk - Plašil - Podzemný tlačil k zakončení opět Kuba Kráčmer, ale jeho snahu o akrobatické zakončení zastavila píšťalka rozhodčího. Bránění našich autů dělalo Černíkovicím neskutečné problémy. Po dalším z nich jsme míč dotlačili až do branky. Gól nám však kvůli faulu uznán nebyl. Ve 38. min. se neujalo ani další zakončení Pepy Kovaříčka. Druhou branku jsme nepřidali ani po dalším závaru po autovém vhazování v pokutovém území Černíkovic ve 43. minutě. Jarda Krunčík si našel zpětnou přihrávku před branku, ale jeho rána se od břevna odrazila na brankovou čáru a zpět do hřiště. K volnému míči se ještě dostal Kuba Kráčmer, ale svou hlavičkou zamířil trestuhodně jen vedle branky.
I druhý poločas jsme začali velmi dobře. K trestnému kopu Martina Šrefla se tlačil Kuba Kráčmer. Míč se ale nakonec dostal k Honzovi Podzemnému, jehož pokus skončil v rukavicích brankáře. Druhý gól jsme přidali ve 48. minutě. Proti hlavičce Kuby Kráčmera po autovém vhazování ještě gólman Černíkovic zasáhl, ale proti dorážce Martina Šrefla  už neměl šanci - 2:0. V 50. min. pozlobili u naší branky po dlouhé době hosté. Jejich útok jsme však přežili bez následků. Na druhé straně jsme předvedli pohlednější kombinaci Martina Šrefla, Michala Plašila a Kuby Kráčmera, která ale skončila jen rohovým kopem. Po něm se k zakončení dostal Standa Koutský, ale míč po zásahu hostů opět skončil na rohovém kopu. V 53. min. skončila vedle branky i situace po autu Pavla Chlachuly. Za další 2 minuty přišla další povedená rozehrávka Jardy Krunčíka na Kubu Kráčmera, který míč rozehrál do strany na Pavla Chlachulu, ale jeho centr gólman soupeře lapil. V následující minutě vyslal Kuba Kráčmer do útoku Michala Plašila. Ten si hravě poradil s bránícím hráčem a přihrávkou před branku našel Pepu Kovaříčka. Pepa se nemýlil a zvýšil na 3:0. Michal Plašil byl v podobné situaci hned v následující minutě, ale tentokrát vybojoval pouze roh. Ten zakončoval hlavičkou nad branku opět Pepa Kovaříček. Po hodině hry se po pravé straně protlačil do pokutového území Kuba Kráčmer. Jeho pumelice sice málem přelomila tyčku, ale míč se odrazil zpět do hry. O 2 minuty později vyslal další projektil na branku soupeře Jarda Krunčík.  Jeho rána však svůj cíl značně minula. V 63. min. se spokojení diváci dočkali další branky. Po několika přihrávkách v poli prostrčil Kuba Kráčmer míč mezi obránci na Martina Šrefla, který svou druhou brankou zvýšil na 4:0. Krátce poté se zase připomněly i Černíkovice. Jejich střelu vysoko nad branku Lukáš Kasper jen pohledem zkontroloval. Z následného našeho útoku minul branku Adam Krejčí. V 71. min. odehrál soupeř po výkopu Lukáše Kaspera míč jen do autu. Ten střídající Lukáš Harbich rychle vhodil na Dana Suka, kterého zastavil až faul soupeře v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil Lukáš Harbich a vedli jsme již 5:0. V 73. min. se po dalším našem útoku tlačil do zakončení Martin Šrefl, ale protihráče tentokrát nepřelstil. Minutu poté vypukla naše gólová radost už pošesté. Adam Krejčí vybojoval na pravé straně míč a hledal své spoluhráče číhající před brankou. Honza Nosál míč sice netrefil, ale vše dokázal ještě napravit Dan Suk, který zvýšil na 6:0. V 75. min. jsme Černíkovice pustili do jedné z mála šancí. Jejich hlavička po rohovém kopu naši branku naštěstí přeletěla. Až do 82. min. čekal Lukáš Kasper na pořádný zákrok. Chytrý oblouček soupeře s vypětím všech sil vytlačil nad břevno. V 85. min. se po rohovém kopu dostal k zakončení Pavel Chlachula, ale v souboji se soupeřem branku netrefil. Protože naši poslední šanci, do které se po přihrávce Pavla Chlachuly dostal Adam Krejčí, vychytal černíkovický gólman, skončil zápas naší jednoznačnou a zaslouženou výhrou 6:0. Po závěrečném hvizdu následovala nezbytná děkovačka našim spokojeným diváků a zatěžkávací zkouškou prošel samozřejmě i kiosek…

Tomáš Krunčík: „Dnes jsme neudělali žádnou hloupou chybu, a tak se nám konečně podařilo zvítězit. Nejvíc nás mrzelo velké množství neproměněných šancí v prvním poločase. Zápas jsme dnes kontrolovali a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Děkuji klukům za dnešní zápasové nasazení, které konečně přineslo dlouho očekávané vítězství.“