Javornice A - Deštné 6:0 (4:0)

08.05.2017 17:00

Adam Krejčí 2, Jan Kráčmer, Josef Kovaříček, Daniel Suk, Tomáš Krunčík

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk (82‘ Lubomír Plesl) – Michal Štěpánek, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (70‘ Pavel Chlachula) – Josef Kovaříček (62‘ Martin Plíhal), Adam Krejčí (75‘ Lukáš Harbich)

Po sobotní výhře nad Rokytnicí nás za necelých 48 hodin čekal další zápas. Hned v 1. min. zahrával Honza Kráčmer zajímavý přímý volný kop, ale branku netrefil a na míč nemohl dosáhnout ani žádný z jeho spoluhráčů. Ve 3. min. kopali přímý volný kop z 35 metrů hosté, ale Lukáš Kasper dělovku nadvakrát zlikvidoval. Krátce poté vyslal Tomáš Krunčík za záda obránců Adama Krejčího, kterému míč utekl ze hřiště. V 6. min. se po levé straně proběhl Dan Suk a přihrávkou před branku našel Adama Krejčího. Ten při střele bohužel podklouzl a kvůli tomu branku přestřelil. V 11. min. Adam pro změnu pořádně netrefil míč, který k němu nečekaně propadl po rohovém kopu. Oproti sobotnímu zápasu si diváci museli počkat na gól „až“ do 12. minuty. To gólman soupeře vyrazil míč po našem autu jen k Honzovi Kráčmerovi, který přesnou tvrdou střelou propálil vše před sebou – 1:0. Po soupeřově rozehrávce jsme se vrhli hned do napadání, což okamžitě přineslo své ovoce. Odkop soupeře totiž trefil Adama Krejčího a za přihlížení brankáře se dokodrcal do branky – 2:0. V 18. minutě udělal v pokutovém území soupeře neplechu centr Kuby Resla, ale hosté dokázali míč přeci jen odkopnout. V další minutě ale inkasovali potřetí, když Pepa Kovaříček uklidil svou hlavou míč do branky po autovém vhazování – 3:0. Ve 22. min. to bylo již 4:0. Adam Krejčí dostal od Kuby Kráčmera míč za obranu a po kličce gólmanovi střílel do prázdné branky. Ve 27. min. namířil Adam Krejčí střílený centr před branku, ale Tomáš Krunčík už mu přeběhl. Akce však pokračovala dále dalším centrem Honzy Kráčmera, na který pro změnu nedoskočil Pepa Kovaříček. Ve 28. min. přišel další únik Dana Suka, který byl tak rychlý, že k brance soupeře nestihl na přihrávku doběhnout ani žádný z jeho spoluhráčů. Ve 32. min. si míč na střed hřiště navedl Tomáš Krunčík, ale střelou z 18 metrů trefil jen prostředek branky. Po další kličkované Tomáše Krunčíka zblokovali jeho střelu hosté na roh. Přetažený centr od rohového praporku pak vrátil jen do rukavic brankáře Michal Štěpánek. Ve 34. min. byl v gólové šanci Dan Suk, když si naběhl na nákop Honzy Kráčmera, ale svou slabší nohou branku netrefil. V další minutě hledal Dan přízemním centrem ze strany opět své spoluhráče, jenže obránce Deštného srazil míč na roh. Ve 37. min. namířil Michal Štěpánek vysoký centr do pokutového území, ale Adam Krejčí těžký volej netrefil. O 2 minuty později doputoval míč od Adama Krejčího ke Kubovi Kráčmerovi, který byl ve vzdušném souboji s brankářem úspěšnější, ale míč se díky zásahu obránce a následného faulu Tomáše Krunčík do branky legální cestou nedostal. Ve 40. min. podskočil Pavlovi Kasperovi míč pod kopačkou a Standa Koutský uhasil nebezpečí jen za cenu faulu. Přímý kop zasáhl do citlivých míst Pepu Kovaříčka a další pokus hostů z podobné pozice zamířil nad branku. Ve 44. min. se Kuba Kráčmer zmocnil špatně vhozeného autu soupeře, ale zakončující Honza Kráčmer střílel nad branku. V poslední minutě prvního dějství hlavičkoval po rohovém kopu Tomáše Krunčíka Adam Krejčí, ale jeho hlavičku směřující do branky zastavila nešťastně rozevlátá ruka Pepy Kovaříčka.
Druhý poločas začal kvůli zdravotním potížím jednoho z hráčů soupeře, který byl raději sanitou převezen do nemocnice, o chvíli později. Po pěti minutách druhé části zápasu zahrával Honza Kráčmer přímý volný kop, ale naši nabíhající hráči si nepohlídali ofsajdové postavení. V 53. min. byl vyběhnuvší gólman u míče o zlomek vteřiny dříve než náš Dan Suk. Balón ale odkopl jen k Honzovi Kráčmerovi, který vybídl k zakončení Adama Krejčího, ale Adamův lob mířil jen vedle branky. V následující minutě se po levé straně opět prosadil aktivní Dan Suk, jenže brankář Deštného míč před Pepou Kovaříčkem konečky prstů bohužel přizvedl. V 57. min. narýsoval Kuba Resl krásnou přihrávku na Michala Štěpánka, který v těžké pozici dokázal přes brankáře přihrát před branku Tomášovi Krunčíkovi. Tomáš se sice u zakončení trochu orosil, protože nasměroval míč jen do tyče zcela prázdné branky, ale od ní se míč naštěstí odrazil za brankovou čáru – 5:0. Minutu poté zachytil Dan Suk útok soupeře a naopak nabídl zakončení Adamovi Krejčímu. Jeho střelu však brankář hostů chytil.  Stejně tak si gólman soupeře poradil s hlavičkou Kuby Kráčmera po rohovém kopu v 62. minutě. V 63. min. se po pár vteřinách na hřišti dostal do šance Martin Plíhal, ale slabou střelou brankáře nezaskočil. Další gól nepřidal ani Adam Krejčí, který v další minutě postupoval sám na brankáře. Šestý gól visel na vlásku i v 66. min.,  kdy brankář Deštného vyrazil střelu Kuby Kráčmera alespoň na roh. O 2 minuty později našel Pavel Kasper parádním pasem Adama Krejčího, který si zpracoval míč na prsa a vypálil. I tento pokus ale gólman vyrazil na roh, a pak si poradil i s následnou Adamovou hlavičkou. V 69. min. byl za svou aktivitu gólově odměněn Dan Suk, když si seběhl na pravou stranu a mezi nohama gólmana zvýšil na 6:0. V 71. min. ztečovala obrana soupeře další střelu Adama Krejčího. Za další 2 minuty připravil Pavel Chlachula svou oblíbenou patičkou střeleckou pozici pro Honzu Kráčmera, který ale mezi tyče nezamířil. Nad brankou skončila i rána Michala Štěpánka po přihrávce Martina Plíhala. V 80. min. zkoušel brankáře střelou na první tyč zaskočit Pavel Chlachula, ale ochránce svatyně hostů vyrazil jeho pokus opět na roh. V 86. min. se Michalovi Štěpánkovi nepodařilo po další pěkné akci po pravé straně procpat míč před branku. V 87. min. se po další povedené souhře dostal k míči Lukáš Harbich, ale v dobré pozici hledal už trochu zbytečně některého ze spoluhráčů.  Na výsledku se tak již nic nezměnilo a hosté si odvezli možná i trochu milosrdnou porážku 6:0.

Tomáš Krunčík: „Na začátku přejeme za celou javornickou kabinu rychlé vyřešení zdravotního problému hráče z kádru soupeře, který musel být během přestávky odvezen RZP. Co se týká utkání, tak jsme opět na nic nečekali a rozhodli ho hned v prvním dějství. Můžu s klidným svědomím říci, že za sebou máme výsledkově opravdu hodně podařený prodloužený víkend. Myslím, že fotbalem se o tomto víkendu v Javornici bavili jak všichni účastnící se hráči, tak i spousta spokojených a vysmátých diváků. A o tom to všechno je ;-)“