Javornice A - Deštné 8:3 (3:2)

26.08.2017 10:00

Adam Krejčí 3, Josef Kovaříček 2, Tomáš Krunčík, Martin Šrefl, Jakub Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper (85‘ Tomáš Plesl), Daniel Suk – Martin Šrefl, Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer (68‘ Jakub Hovorka), Tomáš Krunčík (72‘ Martin Plíhal) – Adam Krejčí (72‘ Pavel Chlachula), Josef Kovaříček

Utkání proti zcela obměněnému týmu Deštného mohl gólově otevřít Martin Šrefl, ale na přímý kop Pavla Kaspera nedosáhl. V další minutě vybojoval Adam Krejčí míč a křižnou přihrávku mířil také na Martina Šrefla. Brankář hostů byl však pozorný a včasným vyběhnutím nám šanci zhatil. V další minutě musel rychle z branky i Lukáš Kasper, který si došel pro nákop soupeře za obranu. V 7. min. zkoušel Tomáš Krunčík kolmicí vysunout Adama Krejčího, jenže do přihrávky dal až moc sil. V následující minutě skončil nečekaný nákop hostujícího hráče přes hlavu jen vedle naší tyče. Krátce poté nedokázal Kuba Kráčmer v pokutovém území zpracovat přihrávku od svého bráchy. Míč mu utekl k lajně, odkud poslal centr zpátky do vápna, ale hlavička Martina Šrefla mířila pár decimetrů nad břevno. V 9. min. neudržel gólman soupeře po autovém vhazování míč v rukavicích, ale žádný z našich hráčů toho využít nedokázal. Za další 2 minuty přizvedl Standa Koutský centrovaný míč před napřahujícím se hráčem hostů na roh. Po něm jsme ale už kapitulovali, když hráč Deštného překvapil Lukáše Kaspera a míč zakroutil od praporku přímo do branky – 0:1. Ve 13. min. prostrkával Honza Kráčmer míč Martinovi Šreflovi, ale brankář soupeře mu pádem pod nohy zakončení znemožnil. Na druhé straně se k zakončení opět dostali i hosté. Jejich střela po autovém vhazování přes naše blokující hráče k brance nedoletěla. Zákrok si Lukáš Kasper připsal v 17. min., když musel zlikvidovat přímý kop soupeře z 22 metrů. Po protiútoku si o přihrávku do strany řekl Pepa Kovaříček, ale přízemní centr do vápna odvrátil obránce na roh. Po něm se k zakončení vyšplhal Adam Krejčí, jehož hlavičku soupeř srazil do bezpečí. Ve 20. min. se nám již podařilo vyrovnat, když Dan Suk po lajně rozběhl Adama Krejčího, který šel ze strany sám do vápna a střelou do horní poloviny branky poprvé skóroval – 1:1. V další minutě měl slušnou šanci Martin Šrefl, který hlavou bohužel nezužitkoval pěkný centr Dana Suka. Ve 25. min. propadlo autové vhazování na zadní tyč k Tomášovi Krunčíkovi, ale ten svým volejem odkrytou branku netrefil. O 3 minuty později se po autovém vhazování vrátil míč k Adamovi Krejčímu, který pálil tentokrát vedle. Ve 31. min. musel nebezpečnou akci hostů odvracet Pavel Kasper alespoň na roh. Ani po něm nevypadala naše defenziva bůhvíjak, protože míč proskákal přes celé pokutové území. Ve 33. min. míč opět jen těsně minul naši branku, když jsme ho předtím nedokázali pořádně odkopnout. V další minutě si vedení získal znovu soupeř. Po naší hloupé ztrátě u lajny prošel hostující hráč až do pokutového území. Tam přihrávkou před prázdnou branku předložil svému spoluhráči gól doslova na zlatém podnose – 1:2. Vedení hostům naštěstí vydrželo jen pár desítek vteřin. Krátce po rozehře se k nákopu Pavla Kaspera protlačil Pepa Kovaříček a bombou kolem gólmanovy hlavy vyrovnal na 2:2. Ve 36. min. nevyužili hosté nadějné přečíslení a ukvapenou střelou ze 30 metrů Lukáše Kaspera zaskočit nemohli. O 2 minuty později našel Adam Krejčí svou přihrávkou volného Tomáše Krunčíka, ale ten nedokázal brankáře hostů překonat. Úspěšnější byl Tomáš Krunčík ale ve 39. min., když na zadní tyči využil přihrávku Pepy Kovaříčka podél brankové čáry – 3:2. Ve 43. min. mohlo být mezi diváky ještě veseleji, ale vydařený centr Kuby Kráčmera obránce Deštného před Adamem Krejčím tečoval, a Adam tak zakončovat nemohl.
Krátce po začátku druhého poločasu jsme se z rohového kopu také pokusili zaskočit brankáře hostů kopem přímo do branky, ale úspěšní jsme nebyli. Další přetažený rohový kop vracel ve 49. min. Adam Krejčí před branku, kde Kuba Kráčmer hlavičkoval pár desítek centimetrů vedle. V následující minutě ohrožovalo naši branku po rohových kopech i Deštné, ale své příležitosti také nevyužilo. V 53. min. skončil vedle branky i hezky zakroucený přímý kop Martina Šrefla z 25 metrů. V 57. min. jsme opět jen sledovali, jak míč po autovém vhazování nikdo z našich hráčů u soupeřovy branky nedobíhá. V 59. min. se takřka na polovině hřiště ujal míče Adam Krejčí, který skoro zesměšnil některé bránící hráče a nečekanou střelou téměř z nulového úhlu zvýšil na 4:2. V 61. min. to vypadalo, že odkop Standy Koutského poletí do křoví, ale nakonec zůstal ve hřišti. Zkoprnělá obrana hostů čekající na přerušení hry nebo odmávání ofsajdu pak už jen sledovala záda Adama Krejčího, který nelenil, míče se zmocnil a střelou podél brankáře zvýšil na 5:2. Za pár minut poté bylo na hřišti trochu dusno, když se nám jeden z frustrovaných hráčů soupeře svými ostrými zákroky snažil situaci znepříjemnit. Pošťuchování mezi hráči uklidnil až hlavní rozhodčí rozdáním pár karet. V 68. min. přišel křížný pas hostů, ale následnou přihrávku před branku naše obrana odvrátila. V 70. min. zůstal míč po zblokované střele Adama Krejčího ležet na penaltovém puntíku. Ke sraženému míči se přihnal Pepa Kovaříček, který ohromným nápřahem vyděsil brankáře. Míč nakonec ani pořádně netrefil, ale ten s velkým štěstím zamířil mezi brankářovy nohy a doslova se došoural až za brankovou čáru – 6:2.  V 74. min. se po levé straně prosadil Dan Suk, ale jeho přihrávka před branku byla nepřesná. V další minutě pak nesedla střela Kubovi Hovorkovi, který si míč pěkně narazil s Kubou Kráčmerem. V 77. min. se tečovanou střelou gólově prosadil hráč s číslem 7 Martin Šrefl, čímž naše vedení zvýšil již na 7:2. V 79. min. jsme byli blízko dalšímu gólu, když střelu Kuby Hovorky ještě tečoval Pepa Kovaříček, ale brankář Deštného byl pozorný. Do střelecké listiny se v 85. min. neplánovaně zapsal i Dan Suk. Tomu na zkoprnělé noze přistál rohový kop soupeře a od ní se odrazil do vlastní branky – 7:3. V 87. min. posouval Pavel Chlachula míč na Kubu Kráčmera, ale toho v úniku na branku zastavil praporek pomezního rozhodčího. Kuba Kráčmer se i tak dočkal gólu, když se v 88. min. prosadil po rohovém kopu v souboji s brankářem. Tím udělal definitivní tečku za naším vítězstvím 8:3.

Tomáš Krunčík: „S trochou nadsázky by se dalo říci – „Když se daří, tak se daří.“ Dalo by se v tomto duchu pokračovat i dále, protože ty tři branky, které jsme dostali, jsme si dali prakticky také sami. Takže nás čeká rozbor standardek a na usnutí na vavřínech čas určitě nebude.“