Javornice A - Hronov 3:4 (2:1)

27.05.2023 13:00

Pavel Kasper, Martin Šrefl, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Stanislav Koutský, Josef Hanyk, Pavel Kasper, Jakub Hovorka (28‘ Martin Plíhal) – Martin Šrefl, Josef Kovaříček, Pavel Drašnar, Filip Dvořák (88‘ Jakub Pavlovec) – Adam Krejčí, Ondřej Nosek

Úvod zápasu proti Hronovu vyšel lépe hostům, kteří se ve 2. minutě ujali vedení, když nás po chybě ve vápně vykombinovali a akci gólově zakončili – 0:1. V podstatě z protiútoku byl blízko vyrovnání Ondra Nosek, ale střela levačkou mu nevyšla. Ve 4. min. mohl po autovém vhazování vyrovnat Pepa Kovaříček, jenže ze dvou metrů do branky nezamířil. Chvíli poté dostal míč mezi obránce Adam Krejčí, ale střelou z vápna branku o kousek minul. V další minutě Pavel Kasper neodhadl odskok míče a po zásahu rukou uviděl zblízka žlutou kartu. V 8. min. se po přihrávce do vápna dostali k zakončení znovu hosté, ale Lukáš Kasper byl na brankové čáře pozorný. Ve 13. min. Martin Šrefl krásně sklepl míč před branku, ale Josef Hanyk bohužel míč netrefil čistě. Ve 20. min. Martin Šrefl vracel přetažený aut před branku, ale Pepa Kovaříček se přes hradbu těl k míči nedostal. Ve 25. min. si Adam Krejčí posunul dlouhý míč do vápna. Tam jeho kličku neodhadl kapitán soupeře a po podseknutí Adama ve vápně se ozvala píšťalka, což znamenalo pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Pavel Kasper1:1. Ve 28. min. se hosté už už radovali z vedoucí branky, ale ofsajd jejich nadšení zhatil. Naše personální problémy se ještě prohloubily, když ze hřiště musel kvůli zranění Kuba Hovorka. Ve 30. min. jsme šli do vedení, když Adam Krejčí rychlým autem překvapil obranu soupeře a oblouček Martina Šrefla přes brankáře se zastavil až v síti – 2:1. Ve 33. min. se hosté nákopem po pravé straně dostali zakončení, ale zbrklá střela přeletěla i ochrannou síť. Ve 37. min. měl na hlavě další gól Pepa Kovaříček, jenže hlavičku nedokázal sklopit pod břevno. Ve 41. min. jsme se dostávali nákopem za obranu, ale poslední bránící hráč dokázal míč před Adamem Krejčím odkopnout. Závěr poločasu jsme odbránili a do kabin odcházeli s těsným vedením.
Druhý poločas začali aktivněji hosté. Ve 48. min. jsme nebyli schopni odkopnout míč z vápna, ale nakonec se to Martinovi Plíhalovi podařilo. V 52. min. Lukáš Kasper musel z branky ven proti nebezpečnému centru do vápna a v souboji s útočícím hráčem byl uspěl. V 53. min. nás do vedení 3:1 dostal Adam Krejčí, který zužitkoval přihrávku Martina Šrefla. V 56. min. Martin Plíhal z rohu málem překvapil brankáře Hronova. Po dalším rohu pak nepřesně vystřelil Pavel Drašnar. V 58. min. snížili hosté na 2:3, když po prostrčení středem hřiště překonali Lukáše Kaspera. V další minutě se hosté po našem rohu objevili v brejkové situaci, kterou jsme naštěstí ubránili, protože Lukáš Kasper se včas složil pod nohy útočícího hráče. V 61. min. skončila střela Hronova z 25 metrů vedle naší branky. V 67. min. jsme dvěma dlouhými auty pozlobili soupeře, ale skóre se neměnilo. V 69. min. jsme hostům zbytečně nabídli rohový kop, ale dokázali jsme se ubránit. V 70. min. se Adam Krejčí neprosadil přes bránící hráče a po šajtli za obranu se neprosadil v těsném souboji s brankářem ani Pavel Drašnar. Soupeř se v dalších minutách snažil o vyrovnání a byl častěji na naší polovině hřiště. Obětavě pracoval pro tým Pepa Kovaříček, který hlavou odvracel jeden míč za druhým. V 79. min. mohl klid do našich řad vnést Adam Krejčí, ale z úhlu napálil míč jen do gólmanovy hlavy. Bohužel jsme byli vzápětí za neaktivitu potrestání, když jsme ztratili míč a po akci středem bylo vyrovnáno na 3:3. V 81. min. se útočící hráč natahoval za míčem mířícím do našeho vápna, ale naštěstí na něj nedosáhl. V 84. min. netrefil Pepa Hanyk při obranném zákroku míč, ale hronovský hráč branku přestřelil. V 86. min. jsme přečkali další akci soupeře, když Lukášovi Kasperovi vypomohl Standa Koutský. V posledních vteřinách zápasu podnikli hosté útočnou akci po pravé straně. Po nedůrazu ve vápně a střele z otočky dokázal Lukáš Kasper vytěsnit míč na břevno, ale volný balón neobsazený hráč soupeře uklidil do poloprázdné branky – 3:4. Chvíli poté zápas skončil a my jsme i před naším fanklubem z Německa těsně prohráli.

Tomáš Krunčík: „Je mi líto našich diváků, jelikož fotbal od nás neviděli pěkně dlouho. Někdy mají možnost vidět dobrý výsledek, ale to je asi tak všechno. Dnešní nakopávaná přinesla 7 branek, jinak nic. V této herní bídě jsme vedli 3:1, ale i to je pro nás málo. Soupeř byl hladovější po 3 bodech a naše závěrečná marnota jim to nakonec dovolila. Dnes není prakticky co hodnotit natož komentovat.“