Javornice A - Kostelecká Lhota A 3:2 (2:1)

08.05.2013 17:00

Standa Koutský, Jan Podzemný, Martin Hejlek

Lukáš Kasper – Jaroslav Šrefl, Lubomír Plesl, Stanislav Koutský, Martin Hejlek - Pavel Chlachula (35‘ Jan Podzemný, 82‘ Daniel Suk), Josef Kovaříček, Michal Štěpánek, David Bárta (87‘ Jaroslav Nosek) - Pavel Kasper (65’ Lukáš Ešpandr), Jaroslav Krunčík

Další sváteční středu byla na pořadu dne dohrávka s Kosteleckou Lhotou A. Hosté měli právo výběru strany a začali zápas s větrem v zádech. V prvních 10 minutách se soupeři jen seznamovali a nikdo nepřišel s žádným překvapivým momentem nebo šancí. Až poté hosté zkoušeli využít podporu větru, ale střela téměř z poloviny hřiště letěla nad naši branku. Ve 14. min. nemohla hostujícího brankáře překvapit slabá střela Michala Štěpánka. Lhota nezužitkovala své příležitosti z přímých volných kopů v 17. a 21. min, které skončily buď mimo branku, nebo je srazila naše obrana. Ve 23. min. namířil Martin Hejlek svou střelu bohužel přímo do míst, kde stál připravený brankář. Za další 2 minuty se kvůli našemu nedůrazu protáhl podél brankové čáry hostující útočník, ale s jeho nabídkou na malé vápno naložil jeho spoluhráč trestuhodně a branku netrefil. Pár chvil nato sebral unikajícímu hráči soupeře na poslední chvíli míč Martin Hejlek. Za několik desítek vteřin se po zmatcích před brankou Kostelecké Lhoty odrazil balón k Jardovi Krunčíkovi, ale jeho skákavý pokus vyrazil gólman na roh. Následným centrem od rohového praporku našel Jarda Krunčík hlavu Standy Koutského. Standova hlavička se zastavila o jednoho z bránících hráčů, ale ten pod tlakem poslal míč neomylně do vlastní sítě - 1:0. Vedení nám vydrželo jen do 31. min., když jsme uprostřed hřiště ztratili míč a samostatný únik zakončil útočník soupeře vydařeným hokejovým blafákem - 1:1. Ve 33. min. jsme k naší škodě nedokázali využít dlouhý aut Pavla Chlachuly. Ve 36. min. jsme hostům nabídli další slušný přímý volný kop, ale naše tradiční opora, Lukáš Kasper, ho nadvakrát zlikvidovala. V následující minutě naše obrana dobře vystoupila, aby vystavila soupeře do ofsajdu, ale záložníkovi Lhoty se tím otevřela cesta k samostatnému postupu. Rychlé nohy Standy Koutského ale nedopřály hostujícímu hráči klid k zakončení a Standa ve spolupráci s Lukášem Kasperem nebezpečí na poslední chvíli zažehnali. Ve 38. min. střílel mimo tři tyče hostující branky Michal Štěpánek. V další minutě jsme se znovu dostali do vedení. Přímý volný kop Luboše Plesla mířil přímo k hostujícímu brankáři, ale Pavel Kasper ho svou aktivitou nenechal míč jen tak lehce sebrat. Gólman míč v rukách neudržel a Honza Podzemný už měl úlohu jednoduchou - hlavičkou do prázdné branky vrátil vedení na naši stranu - 2:1. Hosté se pokoušeli vyrovnat ještě do poločasové přestávky, ale Lukáš Kasper si vše v klidu pohlídal. Těsně před přestávkou se ještě opakovala podobná situace jako při naší druhé brance, ale tentokrát ze skrumáže v pokutovém území Lhoty nic nebylo.
Druhý poločas začal pěknou akcí Davida Bárty a Martina Hejlka, kterou jsme ale nedotáhli do konce. Další možnost měl Jarda Krunčík z přímého volného kopu po faulu na Michala Štěpánka, ale sám Michal nestihl před jeho projektilem uhnout a pomohl soupeři střelu zblokovat. Na druhé straně se osmělili i hosté, ale Lukáš Kasper opět předvedl své kvality. Vzápětí se také málem proměnil ve střelce, protože jeho výkop s podporou větru skončil po pár dopadech na břevně soupeřovy branky! Naši útočníci ale nedokázali situaci dotáhnout do gólové podoby. Chvíli poté jsme se po pěkném průniku dostali k zakončení z naší levé strany. Míč se následně odrazil k Pepovi Kovaříčkovi, který v poloodkryté brance trefil jen brankáře soupeře. V 54. min. našla hlavička Davida Bárty Pavla Kaspera, ale ten si nestačil míč zpracovat. Na druhé straně hřiště pak zachraňoval situaci Jarda Šrefl, když včasným zásahem obral hosty o balón. O 2 minuty později to před naší brankou opět vřelo, ale zakončující hráč Kostelecké Lhoty branku přestřelil. Po našem protiútoku přiťukl Jarda Krunčík míč Pavlovi Kasperovi, ale ten si neporadil se skákavým terénem a branku netrefil. Hosté se k ohrožení naší branky dostávali zejména po standardních situacích, které pro ně získávali „ubrečení“ útočníci. V 65. minutě si s jednou takovou šancí znovu skvěle poradil Lukáš Kasper. V další minutě už byl ale překonán, když se po přihrávce za obranu prosadil střídající hráč soupeře - 2:2. Remíza pro nás v tomto zápase nic neřešila, protože jen vítězství nás mohlo posunout v tabulce před našeho soupeře. Příležitostí, jak zápas rozhodnout, bylo ale pomálu. V 75. min. zblokovala hostující obrana naši střelu na roh. Se stejným výsledkem skončila i střela Michala Štěpánka z 80. min., kterou na roh vyrazil brankář Lhoty. Míč od rohového praporku poslal před branku Jarda Krunčík a Martin Hejlek svou hlavičkou strhl vedení znovu na naši stranu - 3:2. Kostelecká Lhota nedokázala ve zbývajících minutách na tento stav zareagovat a naše obrana je v závěru do žádných šancí nepouštěla. V 88. min. ještě hlavičkoval Dan Suk po centru Martina Hejlka jen gólmanovi do rukou. I přes dlouhé nastavení se výsledek už nezměnil a my jsme i s částečnou pomocí soupeře utrpěli vítězství 3:2.

Tomáš Krunčík: „Dnes jsme odehráli další herně nevydařené utkání, které pro nás naštěstí skončilo vítězstvím. Oba týmy bojovaly spíše samy se sebou a získat 3 body mohl kdokoliv. Nám se povedly standardní situace, jinak se objevila spousta okének. Hosté opět nezapomněli hodně křičet a polehávat, což mě už jen rozesmívá. V šancích ale selhali, a to bylo rozhodující pro náš konečný úspěch. Nám se tak po hodně dlouhé době podařilo Lhotu konečně porazit. Splnili jsme tak polovinu týdenního plánu.“