Javornice A - Lukavice 2:2 (0:2), pen. 3:1

20.09.2014 16:30

Martin Šrefl, Josef Kovaříček

Lukáš Kasper - Jaroslav Šrefl /76‘/, Jakub Resl, Tomáš Krunčík (46‘ Pavel Kasper), Daniel Suk - Adam Krejčí, Jaroslav Krunčík, Martin Šrefl, Jan Podzemný (54‘ Pavel Chlachula) - Josef Kovaříček, Michal Plašil (87‘ Jaroslav Nosek)

Do utkání proti dosud neporažené Lukavici jsme vstoupili lépe než náš soupeř. Hned ve 2. minutě hlavičkoval Pepa Kovaříček jen do míst, kde byl připravený gólman hostů. Po 5 minutách hry zahrával Michal Plašil přímý volný kop, ale jeho střela přes zeď našla opět jen připravené rukavice lukavického brankáře. Lukavičtí se poprvé ozvali v 7. minutě. Dan Suk však míč po standardní situaci odhlavičkoval do bezpečí. O 2 minuty později nedosáhl Pepa Kovaříček na přihrávku Michala Plašila, která mířila do nebezpečného prostoru před branku. V 11. min. se hosté dostali do vedení, když na přihrávku za naši obranu nasprintoval jejich útočník, který s přehledem pokořil Lukáše Kaspera - 0:1. O minutu později zblokoval naši střelu po rohovém kopu hostující hráč rukou, ale ta byla u těla a píšťalka hlavního rozhodčího zůstala mlčet. Po čtvrthodině hry Lukáš Kasper jen v klidu zkontroloval cestu míče mířícího vedle branky po přímém kopu. V 17. min. se před brankou Lukavice neprosadili Adam Krejčí ani Honza Podzemný, ke kterému se sražený míč odrazil. Nad brankou pak skončilo i zakončení Martina Šrefla v 19. minutě. Ve 26. min. zahrál Tomáš Krunčík velmi nepovedenou „malou domů“. Lukáš Kasper byl u pomalé přihrávky o zlomek sekundy později než dotírající hráč soupeře, což po jejich střetu vyústilo v pokutový kop. S jeho proměněním neměli hosté problém a zvýšili na 0:2. Zbytečně inkasovaná branka nás poznamenala po zbytek prvního poločasu. Herně se nám nedařilo a míč jsme nedokázali udržet na svých kopačkách, protože jsme kazili i ty nejjednodušší přihrávky. Ve 34. min. předvedli hosté pěknou akci, ale gólovou radost jim zkazil Dan Suk, který míč před naší brankou odkopl. V závěrečných minutách první části utkání dvakrát nebezpečně hlavičkovali hráči Lukavice. Jednou jejich pokus skončil nad brankou a podruhé vedle ní.
Druhý poločas začal trochu netradičně, když současný senátor Miroslav Antl předal v rámci svým cest po regionu oběma týmům dary v podobě zdravotnických balíčků. Pak už jsme se po vynuceném přeskupení sestavy vrhli na našeho soupeře. Ve 48. min. jsme se po rohovém kopu dostali k hlavičce. Ta však skončila nad brankou. V 53. min. se po autovém vhazování ocitl v šanci Michal Plašil, ale jeho střelu odvrátila obrana na roh. Po centru od rohového praporku střílel na soupeřovu branku Honza Podzemný. I jeho střelu se bránící Lukavici podařilo vytěsnit na roh. V 56. min. se bez cizího zavinění zranil gólman soupeře. Protože náhradní brankář nebyl připraven, postavil se na pár minut do branky hráč z pole. Provizorního brankáře se nám podařilo překonat v 62. min., když Martin Šrefl snížil po přímém kopu Michala Plašila pěknou hlavičkou k tyči na 1:2. V 65. min odvrátila Lukavice centr Jardy Krunčíka jen k Michalovi Plašilovi, ale jeho rána branku hodně přeletěla. Dost daleko od naší branky skončil i přímý kop soupeře v 66. minutě. To Martin Šrefl měl v 69. min. příležitost o kus lepší, ale branku také netrefil. O minutu později jsme se již z vyrovnání radovali, když se po dlouhém autu Pavla Chlachuly prosadil Pepa Kovaříček - 2:2. O pár minut později nasměroval Jarda Krunčík přímý volný kop pěkně za obranu, ale našim hráčům chyběl opět ten pověstný krůček. V 76. min. se velké chyby dopustil hlavní rozhodčí, když místo faulujícímu Martinovi Šreflovi udělil žlutou kartu přihlížejícímu Jardovi Šreflovi. Omyl se hlavnímu rozhodčímu nepodařilo vysvětlit, a protože to pro Jardu byla už druhá žlutá karta, musel neplánovaně ze hřiště. O pár minut později se síly na hřišti vyrovnaly, když byl po druhé žluté kartě vyloučen, a tentokrát zcela zaslouženě, i hostující hráč. Z následné standardní situace zamířil Michal Plašil jen vedle tyče. V 79. min. nám mohl vystřelit vedení Adam Krejčí, ale jeho pěkná střela svůj cíl také nenašla. Deset minut před koncem zápasu byl v naší další šanci Pavel Kasper. Ani on se prosadit nedokázal. V 83. min. měli jednu z mála šancí ve druhém poločase i hosté, ale jejich střelu jsme odrazili na roh, který jsme poté bezpečně ubránili. V 89. min. vystřelil na soupeřovu branku ještě Pepa Kovaříček. Jeho pokus postrádal bohužel přesnost a razanci. To Lukáš Kasper si poradil se složitějším úkolem, když musel zneškodnit mnohem nepříjemnější střelu z 25 metrů. Po 90 minutách skončilo utkání nerozhodným výsledkem 2:2 a dle nových pravidel následoval penaltový rozstřel. Lukavický hráč minul branku hned v první sérii. Ani Martin Šrefl ale v první sérii neuspěl, když brankář jeho penaltu vystihl. Ve druhé sérii se Kuba Resl ani jeho protivník nezmýlili. Ve 3. a ve 4. sérii se vytáhl Lukáš Kasper, který pokusy soupeřů zneškodnil. Protože Pepa Kovaříček a Adam Krejčí své penalty proměnili, skončil rozstřel předčasně ve 4. sérii. Oboustranně pěkná divácká kulisa si zápas užila až do posledních chvil a chvíli také trvalo, než se v kiosku zhaslo a zavřelo…

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Téměř 200 diváků vidělo krásné derby dvou rozdílných poločasů. Naše přeskládaná sestava bez Koutského a Kráčmera měla ze začátku problémy s kompaktností. Varování před útočným duem Lukavice jsme nevzali příliš vážně a hosté nás dokázali po hrubých chybách zákonitě potrestat. Naše šance jsme opět díky nepřesnosti a malému důrazu neproměnili. Poločasový výsledek 2:0 pro Lukavické tak vypadal hrozivě. O poločasové přestávce jsme tak měli co řešit. Příjemným zakončením přestávky pak byla vsuvka v podobě návštěvy senátora p. Antla, který oběma týmům předal zdravotnické balíčky. Druhou půli jsme změnili rozestavení, zlepšili nahrávku a razantně zvýšili důraz v osobních soubojích. V tu chvíli se celý náš tým valil za změnou výsledku. Kluci nechali na hřišti všechno a  po nezaviněném zranění hostujícího brankáře jsme se konečně dočkali snížení. Další tlak nám sice přibrzdilo nešťastné vyloučení, ale i tak se nám podařilo vyrovnat. Hosté se již do šancí nedostávali a náš tlak neustával. Bohužel více jsme již nezvládli. Jsem moc rád, že jsme uspěli před domácím publikem v penaltovém rozstřelu díky Lukáši Kasperovi, a alespoň částečně tak odčinili nezvládnutý první poločas. Dnešní odpoledne bylo prostě parádním fotbalovým zážitkem pro všechny a za to všem zúčastněným děkuji!“