Javornice A - Petrovice 2:1 (1:1)

01.10.2016 16:30

Adam Krejčí, Jan Bárta

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk – Jaroslav Krunčík, Jan Kráčmer (15‘ Jan Bárta), Jakub Kráčmer, Jakub Hovorka (58' Michal Plašil) - Adam Krejčí (77' Martin Plíhal), Pepa Kovaříček

Zápas proti Petrovicím zahájila souhra Pepy Kovaříčka s Kubou Hovorkou, který směřoval svou přihrávku na Adama Krejčího. Ten se však přes obranu soupeře neprosadil. V 5. min. se chtěl do odraženého míče opřít Dan Suk. Střela mu však nesedla a brankář s ní žádné vážné problémy neměl. V 8. min. hlavičkoval po úniku Dana Suka v obrovské šanci po chybě brankáře vedle prázdné branky soupeře Pepa Kovaříček. Pár vteřin poté následovala další šance. Jarda Krunčík se už už pokládal do centru Kuby Kráčmera, ale obránce míč dokázal na poslední chvíli alespoň trochu přizvednout. V 10. min. bylo živo i před naší brankou po dlouhém autu hostů. Vzniklé zmatky se nám naštěstí podařilo zdárně vyřešit. Ve 12. min. provětral obranu soupeře opět Dan Suk. Tentokrát jeho přihrávku hosté odkopli do bezpečí. Aktivní Dan Suk se dostal ke střele i v 16. minutě, ale i tento pokus ztroskotal kvůli obrannému zásahu obránce Petrovic. V 18. min. odvrátili hosté i přihrávku Jardy Krunčíka na nabíhajícího Honzu Bártu. O 2 minuty později se na pravé straně uvolnil Kuba Hovorka. K jeho přihrávce před odkrytou branku se Honza Bárta bohužel nedostal. Ve 23. min. mířil Jarda Krunčík v tísni jen nad branku soupeře a ve 27. min. zamířil hlavičkou po rohovém kopu vedle branky Adam Krejčí. Po půlhodině hry se tak do nečekaného vedení dostali hosté, kteří využili standardní situace a špatné komunikace obrany. Pohotové a přesné zakončení petrovického útočníka znamenalo vedení hostů 0:1. Ve 32. min. mířil na naši branku další přímý volný kop soupeře, který Lukáš Kasper raději vyrazil nad břevno. Vyrovnání jsme se naštěstí dočkali brzy a to ve 35. min., když si Adam Krejčí naskočil na centr Pavla Kaspera a hlavou dostal míč do branky – 1:1. Za další 2 minuty se Adam Krejčí výborně popasoval s obranou soupeře. Míč přes Pepu Kovaříčka doputoval k Honzovi Bártovi, který vystřelil jen nad branku. Ve 38. min. nesklapla ofsajdová past soupeře, ale Kuba Hovorka zakončil bohužel samostatný únik střelou vedle.
Druhý poločas začal velkou šancí Petrovic a jen zásluhou skvělého zákroku Lukáše Kaspera po hlavičce soupeře platil vyrovnaný stav. Ve 49. min. jsme měli možnost zahrávat přímý volný kop kousek za hranicí pokutového území, ale slabý pokus Jardy Krunčíka mířil přesně na brankáře. V 50. min. vystřelil po závaru v šestnáctce těsně vedle Pepa Kovaříček. V 55. min. nastaly v pokutovém území hostů další zmatky po dlouhém autu Adama Krejčího. V 60. min. se připomněli hosté nebezpečnou hlavičkou po rohovém kopu. V 65. min. byl po druhém žlutém zákroku vyloučen hostující hráč a nepomohla ani přímluva jeho spoluhráče u hlavního rozhodčího: „Dej ji mně, ten už jednu má!“ Z nařízeného přímého volného kopu jsme soupeře nepotrestali, protože míč skončil bezpečně v rukavicích brankáře. V 67. nepropustil gólman hostů slabou střelu Jardy Krunčíka z hranice pokutového území. V 75. min. propadl aut Jardy Krunčíka až k Michalovi Plašilovi, který střílel bohužel nad. Nad brankou Petrovic skončila i naše další hlavička po rohovém kopu Michala Plašila. V 85. min. mohl hlavou skórovat i sám Michal Plašil, ale hlavičkou po centru Pepy Kovaříčka mířil vedle. V další minutě střílel po rychle rozehraném autu jen těsně vedle Pepa Kovaříček a mimo prostor branky skončilo i zakončení Dana Suka po centru Pavla Kaspera. Obléhání branky hostů přineslo nakonec své ovoce. V hodině dvanácté si Honza Bárta hrudníkem připravil míč a krásnou střelou do levého horního růžku vstřelil gól na 2:1. Pak už se jen ocitl na dně kupy svých spoluhráčů, kteří na něj v euforii naskákali. V poslední minutě nastavení mohl Kuba Kráčmer zatlouct poslední hřebíček do rakve hostů, ale po pěkné kombinaci z pravé strany branku vůbec netrefil. Po závěrečném hvizdu jsme tak mohli s diváky slavit těsně a těžce vybojované vítězství 2:1. Zápas měl ještě drobnou dohru, protože při odchodu ze hřiště obdržel jeden z hostujících hráčů přídavkem červenou kartu za kritiku rozhodčího a uchráněn před ním nezůstal ani odpadkový koš, který při cestě do kabin zlostí nakopl.

Tomáš Krunčík: „Stalo se to, co jsme nechtěli. Dohánět jednobrankové manko proti soupeři nás stálo hodně sil, navíc jsme nebyli schopni dostat se do finálové fáze. Naštěstí přišla standardka a Adam Krejčí srovnal. Hned na začátku druhého poločasu nás zachránil skvěle Lukáš Kasper, pak už se hrálo převážně na jednu branku. Naše trápení ale ukončil až v nastavení druhé půle nechytatelnou střelou Honza Bárta. Herně jsme byli lepší, po útočné stránce to ale bylo utkání spíše remízové a místy až přehnaně tvrdé, na což nakonec hosté doplatili…“