Javornice A - Voděrady A 3:3 (2:2)

07.09.2013 17:00

Michal Štěpánek, Martin Šrefl, Jaroslav Krunčík

Lukáš Kasper - Jaroslav Šrefl, Lubomír Plesl, Stanislav Koutský, Lukáš Ešpandr (70‘ Jaroslav Nosek) - Jan Podzemný (60‘ Jakub Resl), Michal Štěpánek, Jaroslav Krunčík (86‘ Lukáš Harbich), Martin Šrefl - Michal Plašil (77‘ Pavel Chlachula), Pavel Kasper (80‘ Daniel Suk)

V úvodních minutách se nám několikrát podařilo dostat k brance hostů, ale hosté naše první pokusy ubránili. Litovat jsme mohli hlavně nevyužitého rohu, který proletěl kolem dvou našich hráčů. Poté už se dostal do hry mladý a pohyblivý kolektiv soupeře. Hlavně kvůli špatné organizaci obranné hry v záložní řadě se Voděrady začaly dostávat do nebezpečných šancí. V první šanci však naštěstí jejich hráč mířil nad naši branku, v té další vše na poslední chvíli uhasil Jarda Šrefl. Před druhou brankou už tak živo nebylo. Snad jedině střela Pavla Kaspera z hranice pokutového území se dala považovat za šanci. V 11. min. měli hosté další dobrou příležitost. Lukáš Kasper ale včas vyběhl a soupeři už nezbylo moc možností kam střelu umístit, a tak skončila nakonec vedle. Ve 13. min. už po pěkné kolmici za obranu Voděrady skórovaly - 0:1. V další minutě se o vyrovnání pokoušel Pavel Kasper, který byl na konci kombinace Michala Štěpánka a Michala Plašila, ale prudkou ranou mířil nad branku. Po čtvrthodině hry nechybělo mnoho k tomu, aby hosté vedli o 2 branky. Po akci středem hřiště přišel lob přes vyběhnuvšího Lukáše Kaspera, který však přeletěl i naši branku. O vyrovnání se v 16. min. postaral Michal Štěpánek, když využil přiťuknutí Jardy Krunčíka v pokutovém území a sám před brankářem se nemýlil - 1:1. V 18. min. se nám podařilo skóre zápasu obrátit. Martin Šrefl dostal od Michala Plašila přihrávku za obránce a přesnou střelou kolem brankáře na zadní tyč nás dostal do vedení 2:1. Vedení nám vydrželo do 25. min., kdy si neobsazený hostující hráč v klidu zpracoval v pokutovém území centr a přesně zakončil - 2:2. Hosté hráli s chutí a ve 28. min. vyslali na naši branku prudkou střelu, která ale svůj cíl minula. Ve 30. min. jsme se po delší odmlce tlačili do zakončení my, ale Voděrady míč včas odklidily do bezpečí. Ve 33. min. se na útočný výlet vydal Jarda Šrefl. Dostal se až k zakončení, ale jeho střela branku přeletěla. Mezi tyče se nevešla ani střela Michala Plašila z přímého volného kopu. Pět minut před koncem poločasu zahrávali přímý volný kop i hosté, ale branku taktéž netrefili. Ve 41. min. si Michal Plašil poradil s hostující obranou a přihrával před branku. Nabíhající Jarda Krunčík ale míč nestihl. Zanedlouho jsme soupeře mohli překonat potřetí, když jsme vystihli jejich zaváhání v obraně. Martin Šrefl prošel přes poslední překážku a předložil míč před prázdnou branku Michalovi Plašilovi. Ten míč pořádně netrefil a v 1000% šanci selhal. Sice se pokusil své zaváhání okamžitě napravit, ale u odraženého míče byl dříve soupeř. V závěru poločasu proběhl ještě menší závar před naší brankou, který vyřešil Lukáš Kasper, a poločas definitivně uzavřela střela Lukáše Ešpandra nad břevno.
Druhý poločas začali lépe hosté, kteří si svým dobrým pohybem dokázali vynutit několik volných přímých kopů. V 50. min. jsme na to doplatili, když svou úlohu nezvládli hráči ve zdi. Před povedenou přesnou pumelicí se rozstoupili a snaha Lukáše Kaspera už byla marná - 2:3. V 55. min. hlavičkoval po centru Luboše Plesla Honza Podzemný jen vedle. O několik minut později pak hasili požár před naší brankou Jarda Šrefl se Standou Koutským. V minutě 65. se v blízkosti branky míče ujal Pavel Kasper, ale při pokusu o střelu se s míčem zamotal. V minutách následujících jsme měli možnost zahrávat 2 přímé volné kopy z podobných pozic, ale Jarda Krunčík i Martin Šrefl nezvládli zeď obstřelit. V 71. min. vyrazil Lukáš Kasper míč jen před sebe, čehož Voděrady naštěstí využít nedokázaly. V 75. min. jsme se dočkali vyrovnání, když Jarda Krunčík doslova dotlačil míč do branky po přihrávce z pravé strany podél brankové čáry - 3:3. Další střelecký pokus si připsal v 79. min. Martin Šrefl, jehož střelu k tyči gólman vyrazil. Pak z úhlu netrefil branku střídající Dan Suk. I před naší brankou se rodily šance a to zejména po standardních situacích. Hosté z nich však zakončovali buď nepřesně, nebo včas zasáhla naše obrana. V 84. min. měl na hlavě vítěznou trefu Jarda Krunčík, ale po autovém vhazování Pavla Chlachuly se jeho hlavička od země odrazila přes branku Voděrad. Poslední příležitost měl v 88. min. Michal Štěpánek, který se znovu nebál vystřelit, ale prudký pokus zamířil nad. Místy tvrdý, ale férový zápas tak skončil remízou 3:3.

Trenér k utkání:
Jakub Kráčmer: „Soupeř měl mladý tým, a tak to nasvědčovalo tomu, že rychlost a důraz jim nebude chybět. Ze začátku nás přehrávali hlavně na středu hřiště, a to jim dalo i vedení v utkání. Hru jsme pak dokázali vyrovnat a vyrovnaná hra převládala po zbytek zápasu. Dali jsme tři góly, ale mohlo jich být víc, což rozhodlo o remíze v utkání. Chválím za bojovnost a chuť do hry po celé utkaní. Voděrady, ač poslední tým tabulky, předvedly velice dobrý výkon.„