Javornice A - Žďár 4:2 (3:2)

17.05.2014 17:00

Pavel Kasper 3, Jaroslav Krunčík

Lukáš Kasper - Jaroslav Nosek, Jakub Kráčmer, Michal Štěpánek, Tomáš Krunčík (46‘ Jaroslav Motl) - Josef Kovaříček, Martin Šrefl, Jaroslav Krunčík, Daniel Suk - Pavel Kasper (60‘ Pavel Chlachula), Michal Plašil

Sobotní chladné a deštivé počasí fotbalu příliš nepřálo a na fotbal dorazilo jen neodolnější jádro našich fanoušků. O jejich rychlé zahřátí se postaral Pavel Kasper, který si řekl o přenechání odraženého míče a přesnou střelou k tyči z takřka 20 metrů dostal náš tým do vedení 1:0 a Pavel Kasper starší objednával první kořaličku. Ve 4. min. vyzkoušel Žďár střelou zpoza vápna pozornost dalšího člena z rodu Kasperů - Lukáše. Ten míč v klidu lapil do svých rukavic. O 2 minuty později odkopl míč před dotírajícím Pepou Kovaříčkem brankář hostů. V 9. min. propadl po autovém vhazování míč k Pavlovi Kasperovi. Ten se s ním obtočil kolem svého strážce a přidal svůj druhý gól - 2:0. V 11. min. pomohl týmu Tomáš Krunčík, když včas odkopl míč při útoku soupeře. Ve 13. min. se hosté radovali ze snížení. Přímý volný kop soupeře z 25 metrů vytěsnil Lukáš Kasper ještě na břevno. Od brankové konstrukce se však míč odrazil smolně do jeho zad a skončil za brankovou čarou - 2:1. Ihned po rozehrání hledal Pepa Kovaříček před brankou Dana Suka, ale míč se k němu přes brankáře nedostal. Ve 20. min. zazlobil znovu Žďár, ale nebezpečný střelecký pokus skončil vedle naší tyče. S další střelou o chvíli později si Lukáš Kasper poradil. Ve 23. min. prolétl nepříjemný centrovaný míč přes všechny hráče, ale Lukáš Kasper ho dokázal vytěsnit alespoň na roh. Ten jsme po pár komplikacích ubránili. Martin Šrefl se následně na naší polovině zmocnil míče a najednou jsme se ve třech hráčích řítili na 2 hráče soupeře. Martin dotáhl míč až k pokutovému území Žďáru, přihrál doprava na volného Jardu Krunčíka, který přesnou střelou k tyči vrátil Javornici dvoubrankové vedení - 3:1. Ve 28. min. se do zakončení hlavičkou tlačil Dan Suk, ale ani on se svou výškou na centr Kuby Kráčmera nedoskočil. Pak se do hry na pár minut dostal znovu soupeř a během chvíle několikrát ohrozil branku Lukáše Kaspera. Střelecká muška hostů naštěstí přesná nebyla a míče naši branku o pár decimetrů míjely. Ve 35. a 36. min. pak chyběl pověstný kousek štěstí nám, když nejprve Pepa Kovaříček nedosáhl na přihrávku Michala Plašila a poté pro změnu Michal Plašil nedostihl přihrávku Pavla Kaspera.  Ve 40. min. se naše nově poskládaná obrana musela vypořádat s protiútokem Žďáru. To se nakonec po kooperaci Jardy Noska a Tomáše Krunčíka podařilo. Před odchodem do šaten se přeci jen hostům podařilo snížit. Po rohovém kopu jsme odvrátili míč za hranici pokutového území k volnému hráči. Protože proti němu nikdo z našich hráčů nevystoupil, potáhl si míč do vápna a prudkou ranou prostřelil našeho gólmana - 3:2.
Ani ve druhém poločase se na branku příliš dlouho nečekalo. Po akci z levé strany se podél brankové čáry protáhl Dan Suk. Střílenou přihrávkou před branku našel Pavla Kaspera, který svým třetím gólem zvýšil na 4:2 v náš prospěch. Pavel Kasper starší si tak potřetí zopakoval jemu již velmi dobře známou cestu ke kiosku. Hosté se snažili zkorigovat výsledek v 52. min., ale Lukáš Kasper míč vyrazil do bezpečí. V 54. min. zahrával Martin Šrefl přímý volný kop, ale ten po teči skončil mimo prostor branky. O 2 minuty později si Dan Suk perfektně naběhl na rohový kop Jardy Krunčíka. Danova hlavička bohužel jen prosvištěla nad břevnem zkoprnělého brankáře. Hosté ohrožovali naši branku nadále zejména ze standardních situací, při kterých využívali své výškové převahy. Velmi nadějnou šanci na snížení měl Žďár v 67. min., když se jejich hráč po krásné přihrávce za obranu ocitl sám před Lukášem Kasperem. Lukáš jeho střelu reflexivně zasáhl, ale ta se dál kutálela k naší brance. Jarda Motl byl ale včas na správném místě a z brankové čáry míč odkopl do bezpečí. Minutu poté zahrávali hosté přímý volný kop z levé strany kousek za hranicí velkého vápna, ale naše zeď míč k bráně nepropustila. V další minutě nechybělo mnoho k tomu, aby spolupráce Michala Plašila s Pavlem Chlachulou byla úspěšná. Závar před brankou soupeře jsme vytvořili i po rohovém kopu, který brankou také neskončil. Čtvrthodiny před koncem se soupeř opět snažil o snížení. Lukáš Kasper však hájil svoji branku pozorně. V 78. min. jsme se po rohovém kopu soupeře znovu dostali do rychlého protiútoku, který jsme tentokrát využít nedokázali. Deset minut před koncem zápasu zahrával přímý volný kop Jarda Krunčík. Centrovaný míč namířil do nebezpečného prostoru, kam si naběhl Pavel Chlachula. Ten už se připravoval na gólovou hlavičku, ale na balón k naší smůle bohužel nedosáhl. V závěrečných minutách jsme si hlídali výsledek a podnikali rychlé výpady na polovinu soupeře. Žďár se ještě dostal k několika střelám. Ty ale opět nenašly svůj cíl nebo skončily v náruči Lukáše Kaspera. Gólovou tečku za zápasem mohl udělat Dan Suk, ke kterému přilétl sražený míč, ale svou střelu bez přípravy namířil vysoko nad branku. Zápas skončil naším vítězstvím 4:2 a děkovačkou našim věrným divákům, které neodradila ani nepřízeň počasí.

Tomáš Krunčík: „Za nepřetržitého deště jsme slušně hrané a řízené utkání i přes několik komplikací zvládli a zaslouženě zvítězili. Naše torzo obrany se již brzy radovalo ze vstřelené branky a náskok jsme si před hosty drželi po celou dobu utkání. Zvláště v prvním poločase platilo pravidlo, že co střela, to branka. Hosté se vždy přiblížili na rozdíl jedné branky, nám se však vždy podařilo odpovědět. Dnes měl svůj den střelec hattricku a specialista na Žďár Pavel Kasper. Týmu děkuji za bojovný výkon, který byl v mnoha případech podpořen kvalitním kombinačním fotbalem. Poděkování patří i javornickým divákům, kteří v tomto počasí navštívili naše utkání.“