Javornice A - Žďár 2:2 (0:0), pen. 4:2

23.04.2017 10:00

Josef Kovaříček, Tomáš Krunčík

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (76‘ Pavel Chlachula), Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Hosté ze Žďáru dorazili na zápas s A-týmem netradičně v neděli dopoledne. Možná i kvůli tomu měli problémy se sestavou a většinu poločasu odehráli oslabeni o jednoho muže. Početní převahu jsme samozřejmě chtěli co nejdříve zúročit ve vedení. Hned ve 2. min. se do obrany soupeře hnal Dan Suk, ale v rozhodující moment mu míč utekl. Ani Žďár však nechtěl jen bránit, ale při přihrávce za obranu si nabíhající útočník nepohlídal ofsajdovou hranici. Ve 3. min. se hezky uvolnil Pepa Kovaříček, jenže brankáře neprostřelil a dorážku zblokovala obrana na roh. V další minutě nedokázal Adam Krejčí přejít přes posledního bránícího hráče. V 5. min. nejprve Kuba Hovorka naprázdno máchl po centru Dana Suka. Krátce poté zakončoval po povedené kombinaci akci opět Pepa Kovaříček, jenže znovu ztroskotal na gólmanovi. O 2 minuty později se nepovedenou střelou či centrem prezentoval Tomáš Krunčík. Ve 12. min. se Lukášovi Kasperovi nevydařil odkop a situaci hasili obránci faulem pár metrů za pokutovým územím. Přímý kop naštěstí skončil jen na naší zdi. Po čtvrthodině hry našel centr Honzy Kráčmera nabíhajícího Tomáše Krunčíka, který svou střelou jen namasíroval záda obránci. V rámci pokračující akce se k zakončení dostal ještě Adam Krejčí, ale ten pro změnu mířil nad branku. V další minutě proletělo naše autové vhazování bez teče celým pokutovým územím. Šanci po dlouhém autu si na druhé straně hřiště připsali rovněž hosté, ale jejich hlavičku Lukáš Kasper kontroloval. Lukáš si bez problémů poradil i s přímým kopem soupeře v další minutě. Ve 21. min. předskočil Pepa Kovaříček při rohovém kopu brankáře hostů, ale míč do branky usměrnit nedokázal. Ve 27. min. přišla nečekaná střela hostů z 30 metrů, která orazítkovala na břevno naší branky. Po půlhodině hry si s nervy svých spoluhráčů a diváků pohrál Lukáš Kasper. Po špatném zpracování malé domů o míč přišel, ale souboj s útočníkem hostů nevzdal a situaci nakonec zachránil. Ve 31. min. přihrával Tomáš Krunčík po rychlém protiútoku před branku, ale žádný ze spoluhráčů jeho nabídku nevyslyšel. Ve 35. min. spolu zakombinovali Tomáš Krunčík s Kubou Kráčmerem. Tuto spolupráci zakončil střelou Adam Krejčí, jenže obrana soupeře náš pokus znovu zblokovala na rohový kop. Za pár desítek vteřin podnikl další svůj průnik Dan Suk, ale Tomáš Krunčík si jeho přihrávku zpracovával příliš dlouho. S podobným výsledkem skončil u Tomáše Krunčíka i další náznak šance po pěkné akci po pravé straně. Ve 42. min. si míč u pokutového území soupeře příliš předkopl Pepa Kovaříček. Ve 43. min. jsme se v přečíslení řítili na obranu hostů. Adam Krejčí však bránícího hráče soupeře neobešel a ani nepřihrál nabíhajícímu Kubovi Reslovi. Ke střele se nakonec ještě dostal Honza Kráčmer. I jeho pokus však narazil na soupeřova hráče.
Úvod druhého poločasu se nám povedl. Hned v první minutě Tomáš Krunčík přesným centrem přes stopera Žďáru našel Pepu Kovaříčka, který pohotovým a přesným zakončením dostal náš tým do vedení 1:0. V 50. min. mohli mít hosté slušnou šanci na vyrovnání, ale Pavel Kasper odvrátil přihrávku za obranu alespoň na rohový kop.  Vyrovnání se hosté dočkali bohužel v 52. min., kdy se po odraženém míči po přímém volném kopu nejrychleji zorientoval útočník Žďáru a „angličanem“ z hranice pokutového území vyrovnal na 1:1. V 61. min. zkoušel Kuba Kráčmer vysunout přihrávkou za obranu Kubu Hovorku, ale přihrával příliš nepřesně. V 65. min. si na centr Dana Suka naskočil Adam Krejčí, ale jeho hlavičce chyběla razance i správný směr. V další minutě pak Adamovi míč před zakončením na nerovném terénu odskočil. V 68. min. si hosté po přímém kopu vybojovali roh. Po něm se tlačili do zakončení, ale nám se situaci podařilo ubránit. Hůře už nám bylo v 71. min., když hosté prodloužili své autové vhazování a hlavičkou podruhé překonali Lukáše Kaspera – 1:2. Záhy, v 74. min., jsme mohli vyrovnat, když jsme ve 4 hráčích postupovali na jediného bránícího hráče. Honzovi Kráčmerovi ale míč od nohy odskočil a bylo po šanci. Vyšší obrátky jsme bohužel zapnuli až na posledních 10 minut. V 81. min. jsme po pár přihrávkách před pokutovým územím překonali obranu soupeře, ale zakončující Adam Krejčí volil místo přesnosti sílu a ve vyložené šanci branku přestřelil. V další minutě zakončoval po přiťuknutí Adama Krejčího další akci Pavel Chlachula, ale jeho nouzovému zakončení bodlem pro změnu síla chyběla. Pět minut před koncem zahrozili střelou nad branku po odraženém míči i hosté. V 86. min. si Kuba Kráčmer narazil míč s Danem Sukem, ale vypálil jen vedle. V 87. min. jsme soupeře nepustili z blízkosti pokutového území. Kuba Resl poslal zpátky před branku Žďáru úžasný centr, ke kterému přilétl Tomáš Krunčík a zblízka vyrovnal na 2:2. Zbylé minuty utekly jak voda, a šlo se tak na penalty. Pro hosty ze Žďáru nezačal penaltový rozstřel dobře, když je hned v první sérii vychytal Lukáš Kasper. Naši hráči (Jakub Kráčmer, Kuba Resl, Tomáš Krunčik) své penalty celkem bez problémů proměňovali. Když ve čtvrté sérii Lukáš Kasper opět vychytal hráče soupeře a sám následnou penaltu proměnil, bylo rozhodnuto, že bonusový bod zůstane v Javornici.

Trenér k utkání:
Tomáš Kručník: „Myslím si, že hlavně v prvním poločasu jsme byli lepším týmem, ale bohužel dost nadějných šancí jsme nedotáhli do úspěšného konce. Paradoxně to tak byli hosté, kteří nám nastřeleným břevnem poslali pořádné varování. Druhou půli jsme ale přestali hrát a hosté najednou vedli o jednu branku. Můžeme tak být rádi, že se nám těsně před koncem zápasu podařilo alespoň vyrovnat. Spokojeni s tím, co jsme předvedli, rozhodně být nemůžeme.“