Kostelec B - Javornice A 1:3 (1:0)

08.06.2014 17:00

Jaroslav Krunčík 2, Martin Šrefl

Lukáš Kasper - Jaroslav Šrefl, Jakub Kráčmer, Ing. Stanislav Koutský, Jaroslav Nosek - Josef Kovaříček, Martin Šrefl, Michal Štěpánek, Daniel Suk (46‘ Pavel Chlachula) - Michal Plašil (22‘ Jaroslav Motl, 73‘ Pavel Kasper), Jaroslav Krunčík (87‘ Lukáš Harbich)

Po vydařené sobotní oslavě u pana inženýra Koutského nás v takřka nesnesitelném vedru čekal zápas v Kostelci proti místnímu B-týmu. Předešlý večer nezůstal zcela bez odezvy a hned ve 3. min. se domácí hráč řítil sám na naši branku. Naštěstí před pokutovým územím doslova zakopl o míč a o šanci se tím sám připravil. Zanedlouho poté nás po smolném odrazu míče, který knokautoval Jardu Noska, čekalo několika minutové oslabení, a ofenzíva soupeře měla tak situaci ještě ulehčenou. Některé situace před naší brankou zaváněly gólem, ale buď jsme dokázali míč včas odklidit, nebo jsme střely soupeře zblokovali. První naše akce, která by snad stála za zmínku, proběhla po 10 minutách hry. To Jarda Krunčík hledal svou přihrávkou Michala Plašila, ale toho obrana soupeře ubránila. Na druhé straně následovala zanedlouho poté mnohem výraznější gólová příležitost, ale Lukáš Kasper samostatný únik domácího útočníka zneškodnil alespoň na roh. S jejich bráněním jsme měli tentokrát trochu problém, protože míč občas mezi hráči propadl a bylo spíš naším štěstím, že toho Kostelec nedokázal využít. Po čtvrthodině hry se vystřídalo pár šancí na obou stranách. Nejprve Martin Šrefl pořádně nedosáhl na přímý kop Jardy Krunčíka. Pak vyslali domácí na branku Lukáše Kaspera sice tvrdou střelu, ale také nepřesnou. To střela Jardy Krunčíka, který si za hranicí vápna našel míč po nepovedeně rozehraném trestném kopu, už mezi tyče zamířila, ale bohužel jen do míst, kde stál připravený brankář. Po občerstvovací pauze se do slušné šance dostali ve 20. min. domácí. Po závaru po rohovém kopu se domácí dostali ještě ke střele, která zamířila jen do ochranné sítě. Ve 22. min. zakončil naši další akci slabou střelou do brankářovy náruče Michal Plašil. Ve 25. min. se do míče opřel Michal Štěpánek, ale jeho pěkná táhlá střela skončila po zásahu brankáře nad brankou. Pár desítek vteřin poté ohrozil branku soupeře opět Michal Štěpánek. Na jeho dělovku nedokázal brankář vůbec reagovat, ale pomohlo mu břevno. Odražený míč pak ještě na branku napálil Standa Koutský, který však přestřelil. Po půlhodině hry si pak musel Standa Koutský ve spolupráci s Lukášem Kasperem splnit své obranné povinnosti při šanci domácích. Ve 32. min. si pan inženýr Koutský naskočil na rohový kop Jardy Krunčíka, ale zamířil kousek vedle tyče. V další minutě se k zakončení dostal Jarda Motl, jehož oblouček skončil jen v rukavicích gólmana. Ve 35. min. postupoval domácí hráč sám na Lukáše Kaspera, ale Standa Koutský mu míč možná trochu sporným zákrokem v poslední chvíli vypíchl. Jenže okamžitě po rozehrávce jsme míč ztratili, čehož využil domácí záložník k rychlé střele, která se zastavila až v naší síti - 1:0. V další minutě se za vyrovnáním dral Martin Šrefl, ale jeho přihrávku před branku na naše útočníky obránci srazili na roh. Po něm se k hlavičce opět dostal Standa Koutský, ale jeho oblouček na delší tyč odhlavičkoval z brankové čáry obránce. V minutě 39. to po rohovém kopu opět haprovalo před naší brankou, čemuž udělal přítrž až odkop Jardy Šrefla. Před odchodem do šaten jsme mohli ještě vyrovnat, když Martinovi Šreflovi chyběly jen centimetry k tomu, aby hlavou lépe zasáhl přímý kop Jardy Krunčíka.
Druhý poločas začal z naší strany mnohem lépe. Ve 49. min. si Jarda Krunčík naběhl za obranu na pěkný míč Martina Šrefla a obloučkem přes gólmana vyrovnal na 1:1. O 3 minuty později jsme se řítili na nekompletní obranu domácích, ale Martin Šrefl si míč u nohy nechal tak dlouho, až jsme o něj přišli. V další minutě hlavičkoval po trestném kopu Pavla Chlachuly nedůrazně Pepa Kovaříček. Tentýž hráč o chvíli později nedosáhl na nabídku Michala Štěpánka. Kostelec se ve druhé části zápasu dostával do útlumu a zahrozil jen střelou vedle po hodině hry. V 66. min. se po trestném kopu k hlavičce v pokutovém území znovu tlačil Pepa Kovaříček, ale i tentokrát byl ubráněn. Do vedení jsme se dostali v 74. min., když si Martin Šrefl řekl o centr svému bratranci Jardovi. Míč z Jardovy kopačky zamířil přesně tam, kam bylo potřeba a Martin ho hezky s rozvahou uklidil do branky - 1:2. Deset minut před koncem se ještě Kostelec snažil vyrovnat, ale narážel na naši zkoncentrovanou obranu. V 81. min. se po rychlém protiútoku dostal ke střele Michal Štěpánek. Jeho pokus však brankář vykopl. Při další akci zkoušel zamotat obráncům hlavu Jarda Krunčík, ale při druhé kličce pohořel. Poté jsme nevyužili ani další přečíslení 4 na 2. V 87. min. dovedl Pavel Kasper míč k rohovému praporku a vodil si obránce sem a tam. Už to i vypadalo, že si to tam Pavel dohraje až do závěrečného hvizdu, ale nakonec míč z rohu dostal k Martinovi Šreflovi. Martinův centr před branku gólman domácích jen vyrazil přímo k číhajícímu Jardovi Krunčíkovi. Ten se brankáře ještě kličkou zbavil a zakončením do poloodkryté branky definitivně rozhodl zápas - 1:3. V závěrečných minutách už žádný nápor soupeře nepřišel. V tropickém počasí jsme si na kosteleckém hřišti výhru doslova vypotili a v případě Jardy Noska ji vykoupili i krví.

Tomáš Krunčík: „Začátek utkání ovlivnily víkendové oslavy vysokoškolského titulu a domácím jsme tak dali spoustu možností ke vstřelení branek. Naštěstí měli kostelečtí borci špatně seřízená mířidla. Naše šance jsme ze začátku proměnit nedokázali a to nás mrzelo po naší zpackané rozehrávce. Druhý poločas jsme se herně zvedli, naši hru výrazně oživila střídání a konečně jsme se dočkali i branek. Domácí odpadali fyzicky a to byla voda na náš mlýn. Jsme moc spokojeni s vítězstvím, ve které jsme ze začátku moc nevěřili. Na venkovních hřištích jsme tak v jarní části zažili pouze jednu porážku ze šesti utkání, což je pro nás bilance přímo výtečná. Hráčům za přístup k dnešnímu utkání speciálně děkuji. Někteří si v extrémním horku prošli doslova peklem …“