Lukavice - Javornice A 2:4 (1:2)

21.10.2017 15:30

Adam Krejčí, Josef Kovaříček, Jan Bárta, Jan Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl (92‘ Pavel Chlachula), Jan Kráčmer (94‘ Tomáš Plesl), Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (71‘ Jakub Hovorka) – Adam Krejčí (20‘ Jan Bárta, 89‘ Martin Plíhal), Josef Kovaříček /81‘/

Na úvodních minutách zápasu se podepsala nervozita obou týmů, ale postupně se obě mužstva do tempa dostaly. Ve 4. min. jsme svým faulem domácím nabídli zkrácený roh. Míč zahraný na přední tyč lukavický záložník napálil vedle. V další minutě nevyužil drobného zaváhání obrany Pepa Kovaříček. V 6. min. přišla první větší šance na naší straně. Tomáš Krunčík poslal centr před branku. Tam si ho na prsa zpracoval Adam Krejčí, ale pohotovým volejem branku netrefil. V 8. min. obdržel Pepa Kovaříček žlutou kartu, když na polovině hřiště zabrzdil protiútok soupeře. Pár vteřin poté ukázal svou rychlost Dan Suk, ale jeho nadějný únik nakonec k ničemu nevedl. V další minutě namířil Martin Šrefl přízemní centr do pokutového území, ale ani Honza Kráčmer ani Pepa Kovaříček na míč nedosáhli. V 10. min. Lukavice málem potrestala naše zaváhání, když se srazil Kuba Resl s Danem Sukem, ale hlavička soupeře zamířila metr vedle branky. Ve 12. min. se nám po ubráněné standardce vydařil rychlý protiútok. Pepa Kovaříček přistrčil míč Martinovi Šreflovi, který vysunul dále Adama Krejčího. Adam si následně poradil i s gólmanem domácích a střelou do prázdné branky získal vedení pro náš tým – 0:1. V 16. min. musel Lukáš Kasper vystartovat z branky, aby sebral pěknou přihrávku za naši obranu. Poučení jsme si z toho ale nevzali, protože za pár vteřin přišla velmi podobná situace, ale Lukáš Kasper byl u míče naštěstí opět první. V následujících minutách se nám moc nedařilo držet míč na kopačkách a domácí naši obranu neustále trápili. Ve 21. min. domácí roztáhli náš obranný val a krásnou přihrávkou středem se málem objevili v gólové šance. Naději jim ale znovu vzalo včasné vyběhnutí Lukáše Kaspera. Ve 22. min. doplachtil opakovaný centr Lukavice před naši branku. První střelu jsme dokázali ještě zblokovat, ale při druhé ráně domácího střelce pomohlo Lukášovi Kasperovi břevno! Ve 23. min. chybovala obrana Lukavice. Honza Bárta toto zaváhání potrestat nedokázal, a přestože jeho kotníky po souboji s obráncem zásah dostaly, nepískala se ani penalta. Další gólovou radost do našich řad přinesla až 25. minuta. Dan Suk přetáhl centr na pravou stranu, kde si ho našel Kuba Kráčmer. Ten míč vrátil před branku na hlavu Pepy Kovaříčka, který se i díky teči obránce zapsal do střelecké listiny – 0:2. Minutu poté jsme se znovu řítili na branku soupeře, ale Honza Bárta přihrávku za obranu nečekal. Ve 27. min. vyzkoušeli pozornost Lukáše Kaspera střelou z otočky opět i domácí. V další minutě náš brankář sice podběhl rohový kop, ale soupeř tuto chybu nepotrestal. Po půlhodině hry vybojoval Honza Bárta přímý kop u pokutového území soupeře. Ten jsme nevyužili. Naopak se k protiútoku nadechla Lukavice, ale více než rohový kop nevytěžila. Po něm hlavičkoval domácí hráč, ale Pavel Kasper u branky vypomohl a míč přes sebe do branky nepustil. Lukavice se usilovně snažila o korekci výsledku. Pavel Kasper tak musel ve 33. min. ve skluzu zastavit další přihrávku mířící za naši obranu. Ve 35. min. to vypadalo na velkou šanci domácích, ale útočící hráč si v pokutovém území pomohl nepřehlédnutelným faulem. Ve 38. min. přišel Dan Suk o míč a po přihrávce před prázdnou branku se gólu dočkali i fanoušci domácích – 1:2. Vrátit nám klidnější dvoubrankové vedení mohl Kuba Kráčmer, který po centru Dana Suka hlavičkoval z malého vápna nad branku. Ve 43. min. zahrávali domácí přímý volný kop, který Lukáš Kasper vyrazil jen před sebe, ale s obtížemi jsme míč nakonec uklidili do bezpečí. Ve 45. min. napřáhl ke střele opět jeden z domácích hráčů. Lukáš Kasper jeho střelu zneškodnil, ale gól by stejně kvůli předchozímu ofsajdu neplatil. Už v nastavení prvního poločasu mířil ze strany do pokutového území soupeře Honza Bárta, ale před brankou žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
Ve 47. min. si Honza Bárta našel míč po autovém vhazování. Jeho pokus brankář Lukavice vyrazil. Akce však ještě pokračovala a Honza Bárta nabídl střeleckou pozici Pepovi Kovaříčkovi, kterého také zázračně vychytal gólman Lukavice. Přesto jsme se krátce poté z gólu radovali. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Dan Suk a Honza Bárta dorazil míč zblízka do branky – 1:3. V 50. min. se domácím nelíbilo posouzení souboje v pokutovém území, na což doplatil domácí kapitán, který za kritiku rozhodčího uviděl červenou kartu. Ani v oslabení domácí své zbraně nezabalili. V 53. min. se nepovedený centr snášel do naší branky, ale Lukáš Kasper stihl ještě odcouvat a s nasazením vlastního zdraví míč vyšťouchl na břevno. Při pádu si ale o brankovou konstrukci způsobil tržnou ránu na hlavě, takže zbytek zápasu odehrál se slušivou čelenkou. Po hodině hry vrátil Martin Šrefl přetažený míč před branku, ale hlavička Dana Suka mířila vedle. V 67. min. se po špatně rozehraném autu vydali domácí do rychlého protiútoku, jenže je zastavila nepřesná předfinální přihrávka. V 69. min. zatáhl míč po levé straně Dan Suk, ale Pepovi Kovaříčkovi přihrával na paty. O 3 minuty později Dan Suk poslal před branku další centr. Kuba Kráčmer na něj bohužel nedoskočil a Honza Bárta míč netrefil. V 74. min. se Pepa Kovaříček vytrhl ze sevření domácího hráče a po přihrávce Honzy Bárty šel ze strany sám na brankáře, kterého se mu prostřelit nepodařilo. Za další 2 minuty jsme svým napadáním nabourali rozehrávku Lukavice, ale technická střela Honzy Kráčmera mezi tyče nemířila. V 78. min. přišlo varování od domácích, jejichž přímý volný kop propadl naštěstí bez teče k Lukášovi Kasperovi. V 80. min. už se Lukavice gólově prosadila, když jsme neubránili standardní situaci a hlavička k tyči znamenala snížení na 2:3. Naděje domácích na bodový zisk přiživil v další minutě Pepa Kovaříček, který po faulu na útočné polovině uviděl druhou žlutou, a tedy i červenou kartu. Domácí se snažili vyrovnat po rohovém kopu v 85. min., ale zakončující hráč hlavičkoval vedle. Nevyužita poté zůstala v další minutě i pěkná nabídka domácích před naši branku. V 87. min. táhl míč do otevřené obrany soupeře Honza Bárta. Domácí obránce jeho postup zřejmě ještě v rámci pravidel zastavil, ale místo toho, aby se věnoval dále míči, začal si s Honzou vyměňovat názory. Povalujícího se míče se ujal Martin Šrefl, zatáhl ho do vápna a svou přihrávkou před branku nabídl gól Honzovi Kráčmerovi. Ten byl najednou naprosto sám před brankářem. Kličkou se brankáře zbavil, dobíhajícího obránce nechal přeběhnout a počtvrté rozvlnil síť domácí branky – 2:4. V nastavení zkoušela Lukavice snížit střelou z otočky. A protože se při poslední šanci, která stojí za zmínku, otřel rohový kop Martina Plíhala jen o tyč, připsali jsme si v derby těžce vybojované vítězství 2:4. Bylo to derby se vším všudy. Nechybělo nasazení a bojovnost, góly ani červené karty a pochvalu si zaslouží i diváci obou táborů.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Derby možná nenabídlo ten nejlepší okresní fotbal. Myslím si ale, že víc, než měrou vrchovatou ho nahradilo nasazení všech hráčů na hřišti. K vidění byly ostré zákroky, emoce, neproměněné šance, červené karty a koření fotbalu – branky. Vynikající divácká kulisa pak dodala celému divadlu parádní atmosféru. Výhra nás nesmírně těší, nicméně nás stála mnoho sil. Domácí se nevzdali za žádného stavu a mnohokrát v utkání jsme jejich šance opravdu přestáli jen díky štěstí. Za příznivého stavu jsme se nechali strhnout jejich hrou, a to nás málem stálo vítězství. Až gólová pojistka v samém závěru nám dala jistotu tří bodů a odstartovala bujaré veselí v našich řadách a jak jinak než do ranních hodin :-)"