Meziměstí - Javornice A 1:2 (0:1)

28.05.2022 17:00

Jakub Nosek, Josef Kovaříček

Stanislav Hynek – Daniel Suk, Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Stanislav Koutský – Martin Šrefl (19‘ Tomáš Krunčík, 87‘ Tomáš Plesl), Jakub Kráčmer, Jakub Nosek, Jakub Hovorka (79‘ Vidlička Miroslav) – Adam Krejčí, Josef Kovaříček

Hned v úvodu zápasu prověřili domácí pozornost naší obrany, která míč odvrátila a následně jsme získali i aut v blízkosti branky soupeře. Ten vhodil do hry Adam Krejčí a Kuba Nosek číhající na zadní tyči otevřel hlavou skóre zápasu – 0:1. V 5. min. propadl míč za obranu k Adamovi Krejčímu, ale ten mířil nepřesně. V 8. min. skončil míč po hlavičce Pepy Kovaříčka jen v rukavicích brankáře. V další minutě získal Kuba Hovorka míč na polovině soupeře, jenže Adam Krejčí byl bohužel uloven do ofsajdové pasti a situace se opakovala i chvíli poté. Ve 13. min. Adam Krejčí prošel přes 3 protihráče, dokázal i tvrdě vypálit, ale míč nedostal do branky ani dorážející Kuba Hovorka. V 16. min. to Kuba Hovorka zkoušel neúspěšně také nůžkami po rohovém kopu. Ve 20. min. Adam Krejčí vystřelil z 20 metrů a vystrašil řádně brankáře soupeře, protože střela zapadla těsně za břevno. V dalších minutách si pár střeleckých pokusů připsali také domácí, ale ani jejich mířidla nebyla seřízená. Ve 26. min. pálil také mimo branku znovu Adam Krejčí. Ve 28. min. Dan Suk vyslyšel volání domácích fanoušků „Loko, loko“ a jako nezastavitelná lokomotiva se prohnal až k pokutovému území soupeře, jen bohužel vypálil nad branku. V poslední třetině prvního poločasu nás domácí přehrávali. Žádnou vyloženou šanci si sice nepřipsali, ale na hřišti se celkem jiskřilo. Těsně před poločasem měl velkou šanci Adam Krejčí, který svým projektilem trefil gólmana.
Druhý poločas jsme začali opět aktivně. Útočný výlet Kuby Noska a Adama Krejčího ztroskotal na jistém zákroku brankáře. V 50. min. nechal hlavní rozhodčí pokračovat hru po tvrdém souboji na naší polovině. Z této situace vytěžil nejvíce Pepa Kovaříček, který na nic nečekal, vydal se k brance Meziměstí a s ledovým klidem nás nechytatelnou střelou z hranice vápna dostal do vedení 0:2. Emocemi zmítaní domácí se více než hře věnovali nepublikovatelné konverzaci, a tak Kuba Kráčmer vyslal z druhé vlny pozdrav domácímu brankáři. V 60. min. Standa Hynek bezpečně stáhl do svých rukavic rohový kop Meziměstí. V 64. min. se ve slibné šanci objevil Tomáš Krunčík, ale levačkou zamířil těsně vedle tyče. V 72. min. domácí brankář pokryl přihrávku Kuby Kráčmera před branku. Přelévání hry ze strany na stranu vyústilo o 2 minuty později v pohlednou akci po ose Hovorka – Krejčí – Kuba Kráčmer – Kuba Nosek, který vystřelil levačkou mimo branku. Po pár vteřinách pobytu na hřišti se v gólové šanci objevil střídající Míra Vidlička, ale ani nadvakrát nedokázal brankáře soupeře překonat. V závěrečných 10 minutách se domácí dostávali místy až do drtivého tlaku, kterému naše pozorná a obětavá defenziva odolávala. V 87. min. došlo v našem pokutovém území ke střetu několika hráčů, po němž zůstal na zemi s bolestivým zraněním ležet Tomáš Krunčík, který hřiště opustil bohužel se zraněním nohy na nosítkách. Náš otřesený tým vzápětí už neustál tlak soupeře, kterému se povedlo snížit na 1:2. Dlouhé nastavení nebralo konce. Tlak soupeře sílil. V 95. min. se do pokutového území vydal hlavičkovat i gólman Meziměstí. Po hlavičce domácího hráče skončil míč naštěstí v zámezí a hlavní rozhodčí poté ukončil emotivní a oboustranně důrazné utkání. Z něj jsme nakonec vyšli vítězně. A tréňovi přejeme brzké uzdravení!

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Konečně jsme vyválčili 3 body i v Meziměstí. Utkání bylo velmi bojovné, plné soubojů. Nicméně jsme měli skvělý vstup do utkání a byly i další šance, ze kterých mohlo být něco víc. Po naší druhé brance jsme chtěli utkání dohrát v klidu, což se úplně nepovedlo, ale i tak to na vítězství stačilo.“