Petrovice - Javornice A 2:2 (0:1), pen. 4:2

24.08.2014 17:00

Jaroslav Krunčík, Martin Šrefl

Lukáš Kasper - Jaroslav Šrefl, Jakub Kráčmer, Stanislav Koutský, Daniel Suk - Josef Kovaříček, Martin Šrefl, Michal Štěpánek (18‘ Adam Krejčí, 78‘ Josef Petr), Tomáš Krunčík (59‘ Jan Podzemný) - Michal Plašil (54‘ Pavel Kasper), Jaroslav Krunčík

Na hřišti v Petrovicích nás tradičně přivítala nezaměnitelná vůně zdejších bramboráků. Když se domácí řítili v úvodní minutě na naši branku, byli někteří naši hráči touto vůní asi ještě trochu omámení a nekoncentrovaní, ale tento atak skončil naštěstí útočným faulem domácích. Ve 2. min. jsme obranu soupeře poprvé pozlobili i my, ale Michal Plašil nevyužil možnost k úniku a nic jsme nevytěžili ani z rohového kopu. Branka Lukáše Kaspera byla v ohrožení hned v další minutě, když jsme rychlý protiútok soupeře zastavili jen za cenu faulu. Nařízený přímý volný kop však Lukáš s přehledem kryl. Další přímý volný kop nevyužili domácí v 8. min. hry. Po čtvrthodině hry si dlouhý nákop za obranu našel Jarda Krunčík, ale jeho pokus o přelobování brankáře byl hodně nepřesný. V 17. min. se po přihrávce Jardy Krunčíka opřel do střely Michal Štěpánek, ale branku netrefil. Ve 20. min. nikdo z našich hráčů nezužitkoval přihrávku Tomáše Krunčíka do pokutového území z levé strany. Ve 22. min. napřáhl po špatné rozehrávce domácích Martin Šrefl, ale branku přestřelil. O 2 minuty později se tentýž hráč protáhl po pravé straně. Jeho centr před branku však Petrovice odvrátily. V 31. min. jsme domácím nabídli velmi zajímavou standardní situaci kousek za hranicí pokutového území. Střela z přímého kopu prošla nepochopitelně skrz naši zeď, ale před brankovou čarou pomohl Lukášovi Kasperovi Jarda Krunčík, který míč mířící do branky odkopl. Ve 35. min. poslal Tomáš Krunčík po pěkné kombinace na levé straně centr před branku přesně na hlavu Pepy Kovaříčka, ale ten svou pěknou hlavičkou branku o pár decimetrů minul. Ve 38. min. našel Pepa Kovaříček po spolupráci Martina Šrefla centrem Tomáše Krunčíka, ale tomu v rozhodující fázi míč utekl a domácí ho odehráli na roh, kterých nakonec byla pěkná série. První roh ubránili domácí relativně bez problémů. Při druhém propadl míč nečekaně přes obránce na hrudník Martina Šrefl, ale petrovický brankář dokázal míč na brankové čáře vyrazit. I další roh patřil Martinovi Šreflovi, který to tentokrát zkoušel střelou po rozehře na přední tyč. Ujal se tak až čtvrtý roh v pořadí. Ten obrana domácích odhlavičkovala k Jardovi Krunčíkovi, který si za pokutovým územím připravil míč ke střele a s vydatnou pomocí gólmana skončil míč za brankovou čarou - 0:1. Ve 42. min. mohlo být vyrovnáno, protože jsme špatně obsadili hráče soupeře u našeho pokutového území. Osamocený zakončující hráč ale branku netrefil. Ve 43. min. zastavili domácí náš rychlý protiútok jen hrubým faulem za žlutou kartu. Rozehrání přímého kopu se napoprvé Jardovi Krunčíkovi nepovedlo. Míč se k němu ale dostal hned zpátky a opakovaný centr našel v pokutovém území zcela volného Pepu Kovaříčka. Ten byl tak překvapen, že je uprostřed pokutového území úplně sám, že nabídnutou šanci zbrkle zakončil střelou vedle.
Do druhého poločasu jsme nedokázali navázat na prvních 45 minut. Vůbec jsme se nedokázali dostat k míči a reagovat na pozměněnou hru soupeře. Ve 48. min. jsme na poslední chvíli před naší brankou odkopli tečovaný míč. V 50. min. už domácí vyrovnali, když jsme nepřesnou rozehrávkou ztratili míč a dovolili domácím po rychlé a jednoduché kombinaci skórovat - 1:1. K brance soupeře jsme se dostávali spíše výjimečně. V 57. min. se to povedlo po spolupráci bratrů Krunčíkových, ale Tomášova střela byla zblokovaná. Míč se ještě odrazil k Adamovi Krejčímu, který ho vrátil před branku na Michala Plašila. Přestože byl Michal výškově nejmenším hráčem na hřišti, dokázal se přes obránce dostat k zakončení hlavou, ale míč opět prostor branky minul. Domácí nejvýrazněji hrozili ze standardních situací, kde využívali fyzické předpoklady svých útočníků. Nejednou nám i našim divákům ztuhla krev v žilách, když sledovali, jak míč o pár decimetrů míjí naši branku. V 65. min. se nám vydařil jeden z mála protiútoků. Adam Krejčí se protáhl po pravé straně až do pokutového území, ale jeho přihrávka zůstala nevyužita. Neujala se ani střela Pavla Kaspera ze 73. minuty. Jinak se hrálo téměř pořád blíže k naší bráně. V 75. min. byli domácí za svoji snahu odměněni. Standa Koutský v souboji s útočníkem Petrovic v pokutovém území upadl tak nešťastně, že míč zasáhl jeho ruku. Pomezní toto signalizoval hlavnímu rozhodčímu, který nařídil poměrně přísnou penaltu. Tu Petrovice proměnily a dostali se do vedení 2:1. Herně se nám ve druhém poločase vůbec nedařilo, přesto jsme se s porážkou smířit nechtěli. Náš závěrečný tlak nebyl rozhodně nějaký závratný, ale v 86. min. jsme v blízkosti pokutového území vybojovali trestný kop. K jeho rozehrání se postavil Martin Šrefl a povedenou střelou přes zeď vyrovnal na 2:2. V 88. min. mohl vítězství na naši stranu dokonce strhnout Honza Podzemný, když svůj odvážný průnik zakončil pěknou přízemní ranou k tyči, ale gólman domácí tentokrát podržel. Po nepovedeném druhém poločase jsme si tak mohli vyzkoušet letošní novinku nejvyšší okresní fotbalové soutěže - penaltový rozstřel. Zatímco Honza Podzemný a Martin Šrefl své penalty proměnili, Lukáše Kaspera a Pepu Kovaříčka gólman Petrovic vychytal. A protože domácí se nemýlili ani jednou, skončil rozstřel již ve 4. sérii s výsledkem 4:2. Bod navíc tak zůstal v Petrovicích a my jsme se tím ocitli na samém chvostu tabulky OP II. třídy.

Tomáš Krunčík: „První poločas jsme byli lepším týmem, dobře jsme kombinovali a soupeře k ničemu vážnému nepustili. Bohužel pořádnou šanci jsme si prakticky nevytvořili, a tak gól přinesl až třetí roh v řadě, který již domácí ubránit nezvládli. Druhá půle byla od nás katastrofální a domácí nás jednoznačně přehrávali. Výsledkem jejich snahy bylo zasloužené vedení 2:1. Naštěstí se ke konci utkání pěkně trefil Martin Šrefl, a potřetí za sebou jsme tak v Petrovicích uhráli výsledek 2:2. V penaltovém rozstřelu nám pak domácí šanci na zisk plusového bodu nedali.“