Solnice - Javornice A 2:4 (1:1)

24.05.2014 17:00

Jakub Kráčmer, Michal Štěpánek

Lukáš Kasper - Jaroslav Šrefl, Stanislav Koutský, Michal Štěpánek, Jaroslav Nosek - Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer (75‘ Pavel Chlachula), Martin Šrefl, Daniel Suk (80‘ Lukáš Harbich) - Jaroslav Krunčík (75‘ Pavel Kasper), Michal Plašil

Zápas začal po domluvě obou týmů s drobným zpožděním, které zapříčilo nevlídné počasí s prudkým lijákem. Domácí se od úvodu chopili taktovky, ale svou chybou nás ve 3. min. málem přivedli do vedení. Jarda Krunčík se stal nechtěným adresátem přihrávky jednoho z bránících hráčů, ale v souboji 1 na 1 byl na hranici pokutového území svým protihráčem nedovoleně zastaven. Nařízený přímý volný kop namířil Martin Šrefl bohužel nad soupeřovu branku. V dalších minutách domácí tým na hřišti dominoval. Dobrý pohyb soupeře a jednoduché kombinace po stranách nám v obraně dělaly neplechu. Gól visel občas doslova na vlásku. Párkrát proletěl míč přes celé pokutové území, jindy se nám míč podařilo odkopnout nebo dobře zasáhl Lukáš Kasper. Ve 13. min. zahrávali hosté standardní situaci. Nabíhajícího neobsazeného hráče domácích dokázal Standa Koutský jen přistrčit a rozhodčí za to nařídil pokutový kop. S tím si solnický hráč suverénně poradil a domácí vedli 1:0. Obraz hry se ani poté příliš nezměnil. Solnice nás dále držela na naší polovině hřiště a my se zmohli jen na ojedinělé výpady, lépe řečeno na pokusy o výpady vpřed. Střelecká muška solnických hráčů nebyla zrovna nejpřesnější, a to nás drželo dále ve hře. Ve 27. min. se nám podařilo vyrovnat. Michal Štěpánek poslal do pokutového území krásný centr. Po souboji několika hráčů a brankáře se nejrychleji zorientoval Kuba Kráčmer, který uklidil odražený míč pod břevno - 1:1. Vstřelená branka sice zlepšila náladu v týmu, ale na předváděnou hru příliš vliv neměla. Lukáš Kasper musel být neustále ve střehu a po některých šancích soupeře jsme si mohli opravdu jen zhluboka oddechnout. V závěru poločasu našel centr Michala Štěpánka hlavu Pepy Kovaříčka, ale ten zamířil jen vedle branky. V poslední minutě prvního poločasu odvrátila Solnice autové vhazování jen k Martinovi Šreflovi, ale jeho gólovou střelu s velkým štěstím vyrazil brankář domácích.
Druhý poločas se odvíjel v podobném duchu jako ten první. Solnice nás přehrávala a snadno se dostávala do šancí. Naše obrana však stále odolávala a zneškodňovala útočné snahy domácích. Solnice se nebála vystřelit ani ze střední vzdálenosti a jedna z takových ran prosvištěla v 54. min. pár centimetrů nad naším břevnem. Za další 3 minuty likvidoval další střelecký pokus domácích nadvakrát Lukáš Kasper. Přímý volný kop Solnice z následující minuty mířil o kousek vedle. Po hodině hry nám domácí brankář daroval vedení, když chtěl před sebe vyboxovat přímý volný kop Michala Štěpánka, ale nakonec ho špatně trefil a míč zapadl do branky - 1:2. V 61. min. zastavil na polovině hřiště Martin Šrefl protihráče faulem za žlutou kartu. Solnický hráč ale neudržel nervy na uzdě a uštědřil Martinovi na oplátku několik kopanců, což bylo oceněno také jen žlutou kartou. Ze šťastného vedení jsme se radovali jen pár minut. Po velmi diskutabilní ofsajdové situaci šel domácí hráč sám na Lukáše Kaspera a v 66. min. vyrovnal na 2:2. Zanedlouho prolétla vedle naší tyče další střela soupeře, která mohla strhnout vedení na jeho stranu. Solnice se i tak dokázala za pár okamžiků prosadit potřetí. Jeden z nejmenších hráčů na hřišti zůstal v pokutovém území neobsazen a hlavičkou z prostoru malého vápna Lukáše Kaspera překonal - 3:2. Na hru soupeře jsme nedokázali jakkoli reagovat a domácí diváci mohli sledovat šanci za šancí. Lukáš Kasper se v brance rozhodně nenudil a několik gólových radostí Solnici pokazil. V 75. min. už ale nedokázal zareagovat na přesnou dělovku solnického hráče z hranice pokutového území - 4:2. Naše občasné výlety na polovinu soupeře neměly ani ve druhém poločase většinou dlouhého trvání. Těžko jsme se dostávali přes obranu soupeře, který nás do vyložených šancí nepouštěl. Deset minut před koncem se v krátkém sledu dostali ke střele Pavel Chlachula a Dan Suk. S jejich střeleckými pokusy si však gólman domácích poradil. I v závěrečné desetiminutovce se hrálo především v blízkosti naší branky a tímto směrem létaly i další a další střely. Víckrát už ale Lukáš Kasper míč za svá záda nepustil a ze Solnice jsme odjížděli se zaslouženou porážkou 4:2.

Tomáš Krunčík: „Po celý zápas byli domácí jednoznačně lepším týmem. Ve hře nás tak držel brankář Lukáš Kasper a výborně hrající Michal Štěpánek. Ostatní hráči se dnes nedokázali přizpůsobit větším rozměrům hřiště a chvílemi jsme působili velmi chaoticky. Maximálně nás mrzí ztráta vedení, kdy domácí museli útočit, a nám se tak poskytoval dostatek prostoru ke vstřelení další branky. Solnice nás následovně potrestala za bezhlavé útočení. K tomu se dnes přidalo nezvládnuté bránění standardních situací. Na skvělém trávníku tak naši hráči předvedli jen mizivé procento z toho, co doopravdy umí.“