Vamberk B - Javornice B 3:1 (1:1)

31.08.2013 16:00

Jiří Tobiška

První poločas jsme, jak je naším dobrým zvykem, začali útočně a nepustili jsme domácí na naši půlku hřiště a k míči. Toto trvalo do 13. min., kdy domácí poprvé nebezpečně zaútočili a dostali se do našeho pokutového území, kde po srážce s Jirkou Valtrem domácí útočník upadl. Hlavní rozhodčí odpískal penaltu, kterou domácí tým proměnil - 1:0. Poté se hra vyrovnala a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou, ale bez zakončení a efektu. Až ve 33. min. pronikl do vápna domácích Michal Plašil, který byl sražen a i na druhé straně byl nařízen pokutový kop. Ten Jirka Tobiška proměnil a vyrovnal na 1:1. Tímto skórem skončil i úvodní poločas.
Druhá část zápasu začala šancemi z naší strany, ale střely Lukáše Pavla, Michala Plašila, Lukáše Ešpandra i Martina Kučery šly buď nad bránu, nebo do rukavic domácího brankáře. S přibývajícím časem získávali domácí převahu. Nejdříve pro upozornění orazítkovali tyč naší branky. V 71. min. se po povedené střele z přímého kopu z hranice pokutového území ujali vedení 2:1. O 2 minuty později utekli domácí na rozdíl dvou branek, když domácí hráč snadno prošel přes půl hřiště a střelou na 3:1 z hranice velkého vápna uklidnil své spoluhráče. Ve zbývajících minutách se hrálo především ve středu hřiště a Vamberk si bez nějakých komplikací své vítězství pohlídal.