23.10.2016 15:30

Střelcí:
Adam Krejčí, Jakub Kráčmer 2

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Michal Štěpánek, Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer (82‘ Lukáš Harbich), Jaroslav Krunčík – Adam Krejčí (80‘ Hovorka Jakub), Josef Kovaříček

Do utkání se třetím Zdelovem jsme vstoupili téměř raketově. Hned ve 2. min. naservíroval Michal Štěpánek míč od rohového praporku na hlavu Adama Krejčího. Jeho hlavička sice nebyla nikterak prudká, ale přesně zapadla k tyči domácí branky – 0:1. Radost z rychle nabytého vedení nám domácí pokazili v 7. min., když po rychlé kombinaci dostali míč až k volnému hráči, který sám před Lukášem Kasperem nezaváhal – 1:1. V 9. min. mohl strhnout vedení na naši stranu Jarda Krunčík, ale míč z přímého kopu skončil jen v rukavicích brankáře. O 2 minuty později jsme se ale opět radovali z jednobrankového vedení. Pepa Kovaříček svým důrazem přispěl k chybě brankáře, který neudržel centrovaný míč a Kuba Kráčmer ho již jen uklidil do prázdné branky – 1:2.  Hned v další minutě se Pepa Kovaříček dostával do další šance, jenže na míč bohužel nedosáhl. Ve 14. min. si další zákrok připsal Lukáš Kasper, když lapil hlavičku Zdelova. Po čtvrthodině hry zahrával Jarda Krunčík přímý volný kop z 20 metrů, ale míč skončil těsně vedle branky. Kousek vedle branky skončila i střela Zdelova z 19. min. V 21. min. jsme zvýšili na 1:3, když se po přímém kopu Honzy Kráčmera hlavou prosadil Kuba Kráčmer. Ve 24. min. měl Zdelov šanci na snížení, ale Lukáš Kasper si se střelou poradil. Ve 27. min. jsme byli opět blízko gólu po další chybě domácího brankáře, ale žádný z našich hráčů nebyl u míče včas. Ve 34. min. zahrávali Zdelovští přímý volný kop, který skončil na naší zdi, a opakovaná střela prosvištěla těsně nad naší brankou. V následující minutě kopali domácí další trestný kop, jejž Lukáš Kasper vyrazil. Ve 37. min. vyslal na domácí branku slabou střelu Adam Krejčí. Ve 43. min. mohl Zdelov za pasivní bránění standardních situací potrestat Pepa Kovaříček, který si naběhl na rohový kop Jardy Krunčíka, ale svou hlavičku namířil bohužel jen na brankáře.
Druhý poločas odstartovala prudká rána Zdelova, která naši branku přeletěla. Ve 48. min. jsme se museli ubránit rohovému kopu soupeře, který do bezpečí odhlavičkoval Kuba Resl. V následující minutě byli domácí v další šanci, ale Lukáš Kasper si s jejich hlavičkou znovu poradil. Po přenesení hry na druhou stranu hřiště vyslal na branku soupeře povedenou střelu Kuba Kráčmer, ale gólman domácích předvedl neméně povedený zákrok a střelu vyrazil na roh. V 51. min. vyrazil brankář domácích i prudkou přízemní střelu Adama Krejčího. Krátce poté centroval Adam Krejčí před branku, ale před nabíhajícím Jardou Krunčíkem zakročil znovu gólman Zdelova. O 5 minut později jsme bez následků přestáli další přímý kop soupeře. V 57. min. se s míčem do pokutového území protlačil Pepa Kovaříček, který svou přihrávkou hledal nabíhajícího Jardu Krunčíka, ale ten nedokázal míč ve skluzu zasáhnout. Po hodině hry došlo k závaru v našem pokutovém území. Naštěstí se nám podařilo míč odkopnout a nebezpečí zažehnat. V 61. min. se otevřela střelecká pozice pro Jardu Krunčíka. Jeho přízemní ránu brankář Zdelova vyrazil jen před sebe, ale žádný z našich hráčů toho nedokázal využít. V 63. min. se po zmatcích v domácí obraně dostal k míči Adam Krejčí, ale svou střelou trefil jen levou tyč, od které se míč odrazil do rukavic brankáře. Zdelov se snažil ohrožovat naši branku po rohových kopech, ale naši obránci plnili své úkoly důsledně. V 74. min. dolétl přímý kop Pavla Kaspera k Jardovi Krunčíkovi, který posunul míč k Adamovi Krejčímu. Ten se následně dostal ke střele, ale brankář si s ní dokázal poradit. V 78. min. střílel po přihrávce Kuby Kráčmera opět Adam Krejčí. Tentokrát svou střelou trefil protihráče, od kterého se míč odrazil na rohový kop. Krátce poté si Adam Krejčí připsal další střelecký pokus. Chybující brankář Zdelova propustil jeho střelu mezi nohama. Naši diváci již zvedali ruce nad hlavu, ale gólman své zaváhání napravil a na brankové čáře míč zastavil. V 81. min. mohli domácí výsledek zkorigovat, ale i přes zmatky v obraně jsme míč nakonec odklidili do bezpečí. V 84. min. se po pravé straně do šance proháčkoval střídající Kuba Hovorka, jenže jeho střele se do cesty postavil protihráč. V další minutě proletěla střela Kuby Hovorky pro změnu těsně vedle branky. V 87. min. odvracel Dan Suk hlavou nepříjemný centr soupeře do pokutového území. Vstřelit branku se domácím nepodařilo ani po přímém kopu a závaru před naší brankou z 89. min. Poslední střelu zápasu si připsal střelec vítězné branky Kuba Kráčmer, ale brankáře překonat nedokázal. I tak jsme si ze Zdelova odvezli cennou výhru 1:3. Závěrem bychom chtěli také poděkovat našemu soupeři, že souhlasil se změnou hracího dne, a umožnil nám tak nastoupit v obvyklé sestavě.

Tomáš Krunčík: „Velmi cenné, ale myslím si, že zasloužené vítězství pro náš tým se dnes zrodilo na zdelovském pažitu. Hrálo se v solidním tempu a rychlé branky od obou týmů udělaly pro diváky ze zápasu ještě víc atraktivní duel. Bylo velmi dobré, že se domácí po celé utkání nedostali do souvislého tlaku přes náš obranný val. Fyzička nás dnes podržela a to rozhodovalo hlavně ve druhé půli. Díky tomu, že jsme s druhým trenérem mákli den předtím na stavbě našeho spoluhráče, tak naše sestava byla obsazena dle běžného standardu. Navíc naši výletníci se také vrátili v pořádku a plní energie, vše tak do sebe zapadlo tak, jak mělo. Jen škoda, že dnes byla neděle…“