1. FC Rokytnice - Javornice A 0:5 (0:3)

28.04.2018 17:00

Jan Bárta 3, Martin Šrefl, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský (36‘ Pavel Chlachula), Tomáš Krunčík, Daniel Suk – Martin Šrefl, Jakub Kráčmer, Jan Kráčmer, Martin Plíhal (85‘ Jaroslav Krunčík) – Adam Krejčí (46‘ Jakub Hovorka), Jan Bárta (75‘ Lukáš Harbich)

Slunečné počasí na nás čekalo v dalším jarním zápase v Rokytnici. Domácí branku ohrozil hned ve 3. min. Martin Šrefl, který po sklepnutí Kuby Kráčmera bohužel mezi tyče nezamířil. V další minutě pak Kuba Resl zkoušel po lajně nastartovat Adama Krejčího, ale přihrávka byla příliš dlouhá. V 5. min. přihrál Standa Koutský míč přímo na kopačky útočníka Rokytnice. Tomáš Krunčík zaskakující na pozici stopera útočícímu hráči míč naštěstí na poslední chvíli vypíchnul a samostatný únik tím zastavil. V následující minutě si útočník Rokytnice šikovně rozhýbal Standu Koutského a uvolnil se do střelecké pozice. K Lukášovi Kasperovi ale míč nedolétl, protože ho dokázal zblokovat vracející se Kuba Resl. Po našem rychlém protiútoku se k zakončení z pravé strany dostal Honza Bárta, který nastřelil jen brankáře domácích. V 7. min. našel Dan Suk pěkným obloučkem opět Honzu Bártu, ale ten poskakující míč nedokázal úspěšně zkrotit. Vybojoval pak alespoň rohový kop, na který kvůli přistrčení protihráčem nedoskočil Kuba Kráčmer. V 11. min. pronikl po levé straně do vápna Dan Suk, ale jeho přihrávku Rokytnice odkopla. V další minutě jsme se již poprvé z gólu radovali. Dlouhý aut propadl skrz celé pokutové území až na zadní tyč, kde si ho našel Martin Šrefl a hlavou ho poslal do domácí sítě – 0:1. Ve 14. min. zhatil jinak vydařenou rychlou kombinaci Rokytnice odmávaný ofsajd. V 15. min. jsme vedli již o 2 branky, když Danův míč za obranu doletěl až na druhou stranu k Martinovi Šreflovi. Ten ho obratem poslal zpátky před branku. Rychlík Honza Bárta byl u míče dřív než gólman soupeře a špičkou kopačky rozvlnil rokytnickou síť podruhé – 0:2. V 17. min. se Martin Šrefl pustil do hlavičkového souboje s domácím brankářem, ale k odraženému míči měli nejblíže domácí. Ve 21. min. letěla na naši branku nevyzpytatelná plavající střela z 35 metrů, kterou si Lukáš Kasper pohlídal. Ve 23. min. brankář Rokytnice jen vyrazil střelu Martina Šrefla. U vyraženého míče byl nejdříve Kuba Kráčmer, ale vypíchnutím míče se vyhnal mimo střeleckou pozici. Ve 24. min. se ve vápně uvolnil Honza Bárta. Přihrávkou pod sebe naše Kubu Kráčmera, jehož tečovaná střela zamířila vedle branky. Ve 28. min. vysunul Honza Bárta do samostatného úniku Adama Krejčího, který trefil jen brankáře Rokytnice. V další minutě pak obránce domácích podskočil nákop Dana Suka a Adam Krejčí složil při svém dalším úniku úspěšně reparát, když pěknou střelou zvýšil na 0:3. Ve 31. min. Adam Krejčí bohužel netrefil míč servírovaný za obrannou linii soupeře. V následující minutě nebyl úspěšný ani Honza Bárta, který z úhlu vyzkoušel domácího gólmana. Ve 34. min. proletěla nad naší brankou střela Rokytnice z 25 metrů. Kdyby tato střela mířila do branky, měl by s ní Lukáš Kasper asi kupu starostí, protože při přípravě na zákrok podklouzl. Ve 35. min. pak nesedla Adamovi Krejčímu střela z voleje po rohovém kopu. Ve 37. min. vypálili nebezpečně z dálky opět domácí, ale Lukáš Kasper se k tyčce včas a skvěle složil. Ve 40. min. se k brance Rokytnice probíjel Martin Šrefl, jenže už nedokázal vystřelit. Ve 42. min. si míč na střelu naváděl Honza Bárta, který se ke střele sice dostal, ale ta byla zblokována. Před koncem poločasu zazlobili domácí ještě po standardní situaci, ale zakončit jsme jim nakonec nedovolili.
Druhý poločas začal také standardní situací. Centrovaný míč přizvedl Kuba Kráčmer jen k domácímu hráči, ale ten zařízení netrefil. Ve 48. min. doletěl přetažený centr Dana Suka až ke Kubovi Hovorkovi. Ten se šikovně uvolnil, ale míč před branku na své spoluhráče neprotlačil. Chvíli poté se neujala ani střela Kuby Kráčmera z otočky. Ve 49. min. byl Kuba Kráčmer ke gólu ještě blíže, ale hlavičkou po rohovém kopu trefil na brankové čáře stojícího protihráče. V pokračující akci se před brankářem objevil ještě Honza Bárta, který svůj oblouček poslal bohužel přes branku. Chuť si Honza Bárta spravil v 52. min., když si v pokutovém území mohl zpracovat přímý kop Honzy Kráčmera a následně bez potíží zavěsil – 0:4. V 58. min. se Kuba Hovorka vrhl proti střele soupeře po rohovém kopu, a Lukáše Kaspera tak nenechal ani zakročit. V 63. min. postupoval sám na branku Rokytnice Honza Bárta, ale gólmana neprostřelil. Domácí zakončovali vesměs z uctivé vzdálenosti a Lukáš Kasper nemusel zasahovat ani po další jejich střele z 25 metrů. V 67. min. si na centr Honzy Bárty naběhl Dan Suk, ale svůj volej poslal bohužel nad branku. V 71. min. si z domácích obránců udělal „dobrý den“ Kuba Hovorka, který tři protihráče obešel, ale brankář Rokytnice dokázal jeho střelu vytlačit alespoň na tyč. Ani to však domácí od inkasované branky neochránilo, protože při souboji o odražený míč byl faulován Honza Bárta. Nařízený pokutový kop pak sám proměnil a završil tím svůj hattrick – 0:5. V 79. min. ohrozili naši branku opět i domácí, ale jejich hlavička po standardní situaci mezi tyče nemířila. V 84. min. postupoval k brance soupeře Martin Šrefl, ale v momentě přihrávky mu míč na jednom z drnů poskočil a jeho pokus o přihrávku tak vyvolal spíše úsměvy na našich tvářích. Asi nejblíže ke vstřelení branky byli domácí v 88. minutě. Paradoxně jsme na tom měli největší podíl sami, protože Kuba Resl hlavou přizvedl centrovaný míč soupeře, ale Lukáš Kasper se nenechal překonat ani vlastním spoluhráčem, když balón mířící do horního růžku zkrotil ve svých rukavicích. Jelikož Rokytnice nevyužila ani další standardní situaci v závěru zápasu, skončilo utkání naší zaslouženou výhrou 0:5.

Tomáš Krunčík: „Máme za sebou povinné vítězství a pět nula venku je určitě dobrý výsledek. Herní senzace to z naší strany zrovna nebyla, ale vyšlo nám to, co jsme si plánovali. Z Rokytnice tak odjíždíme po výsledkové stránce spokojeni stejně tak, jako náš pokladník, kterému díky hattricku Honzy Bárty opět něco přibude v týmové kase :-)“