Javornice A - Černíkovice 3:2 (2:1)

02.06.2018 17:00

Josef Kovaříček, Tomáš Krunčík, Jan Kráčmer

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper /66'/, Daniel Suk - Martin Šrefl, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík - Josef Kovaříček (85' Jakub Hovorka), Adam Krejčí

Do zápasu s Černíkovicemi jsme vstoupili aktivně a hned v 1. min. vykopávali hosté míč z brankové čáry, když na zadní tyč propadl dlouhý aut Adama Krejčího. Ve 3. min. Černíkovice nezachytily naši rozehranou standardní situaci, ale Kubu Kráčmera, který se chystal k zakončení, zneškodnil penaltou zavádějícím zákrokem brankář soupeře. V 5. min. jsme slavili první gól v síti Černíkovic, když se po autu Adama Krejčího prosadil hlavou Pepa Kovaříček - 1:0. V následující minutě přiťukával Pepa Kovaříček míč Tomášovi Krunčíkovi, ale tomu se nepodařilo dostat kulatý nesmysl pod kontrolu a ze střelecké pozice se sám vyhnal. V 8. min. hosté poprvé vypálili na naši branku, jenže jejich přímý kop byl nepřesný. V 10. min. si to po kombinaci na levé straně namířil k brance Tomáš Krunčík. Černíkovický obránce mu míč takřka dokonale narazil do běhu a Tomáš střelou z vápna do protipohybu brankáře zvýšil na 2:0. V 11. min. předvedli hosté další marný střelecký pokus z přímého kopu takřka z 35 metrů. O 3 minuty později nás chtěly Černíkovice překvapit přihrávkou za obranu, ale tam nikdo z nich nenabíhal. V 15. min. se Danovi Sukovi bohužel nepodařilo nacentrovat přes bránícího hráče. V 19. min. zakombinoval na levé straně Adam Krejčí s Kubou Kráčmerem, jehož centr byl příliš dlouhý. Ve 21. min. Lukáš Kasper jednoduše sebral do svých rukavic míč po tečované střele doprostřed branky. Ve 22. min. Dan Suk skvělým křižným míčem oslovil Martina Šrefla, ale ten nedokázal balón v rychlosti dostatečně zkrotit. Ve 25. min. nepustil Kuba Resl za svá záda centr soupeře. S přibývajícími minutami se naše hra dostávala do útlumu a Černíkovice nás čím dál tím více zlobily. Ve 32. min. byl jejich centr mířící před branku příliš dlouhý. V další minutě si přihrávku za obranu pohlídal Lukáš Kasper. Ve 34. min. Kuba Kráčmer vybojoval míč, ale následný centr Tomáše Krunčík byl až moc přetažený. V další minutě si hosté po pěkné kombinaci vytvořili gólovou šanci, ale přihrávku za obranu černíkovický hráč do naší sítě naštěstí usměrnit nedokázal. Ve 37. min. jsme odvrátili standardní situaci soupeře, ale Adam Krejčí z rychlého kontru proti dvěma obráncům neuspěl. Ve 41. min. Černíkovice snížily na 2:1, když se po standardní situaci hlavou přesně trefil Honza Plašil. Ve 43. min. mohlo být vyrovnáno, když Pavla Kaspera přeskočil míč a hostující hráč postupoval sám na naši branku. Pavel stihl unikajícího hráče svou přítomností ještě trochu znervóznit a nepovedenou střelu Lukáš Kasper bez větší námahy zneškodnil. V další minutě Lukáš Kasper jen nastavil svůj koš po tvrdé ráně hostů z přímého kopu. Už v nastavení vytěsnil náš brankář další vydařenou střelu Černíkovic nad břevno naší branky. Protože jsme se štěstím ubránili i navazující rohový kop, odcházeli jsme do kabiny s těsným vedení 2:1.
Do první šance v druhém dějství se po přímém kopu Honzy Kráčmera dostal Pepa Kovaříček, ale jeho hlavička šla tentokrát vedle. V 53. min. zahrávali hosté v krátkém sledu za sebou hned 2 standardní situace v blízkosti pokutového území, které se nám podařilo ubránit. V 55. min. vyslal Adam Krejčí z 22 metrů na branku soupeře jen symbolický pozdrav. V 56. min. nás mohl uklidnit Martin Šrefl, který se po rychle rozehraném autu objevil sám před brankářem, ale nedokázal ho překonat. Chvíli poté si Adam Krejčí bohužel nedokázal obhodit posledního bránícího hráče. V 58. min. kroutil Tomáš Krunčík míč od rohového praporku přímo do branky, ale jeho balón byl příliš dlouhý. Na druhé straně překazil Kuba Resl svým zásahem rychle rozehranou standardní situaci soupeře. Po hodině hry hlavičkoval zády k brance nepřesně Kuba Kráčmer. V 63. min. jsme po dlouhé odmlce předvedli pohlednou kombinaci, ale po přihrávce Honzy Kráčmera před branku si naši hráči nepohlídali ofsajdové postavení. V další minutě se hostující hráč se štěstím proháčkoval až před Lukáše Kaspera, ale střela z úhlu se mu nepovedla. V 66. min. přišel Standa Koutský zbytečně o míč, čehož využil soupeř k rychlé protiakci. Osamocený hostující hráč Lukáš Kaspera obstřelil, ale na brankové čáře dokázal za svého bráchu zaskočit ještě Pavel Kasper, který střelu vykopl. Balón se bohužel odrazil k dalšímu hráči soupeře, jehož dorážku Pavel Kasper opět zneškodnil. Tentokrát to bylo bohužel rukou, takže bez jakýchkoli diskuzí následovala červená karta pro našeho kapitána a penalta. Z ní Černíkovice vyrovnaly na 2:2. Tato situace nás však nezlomila. V zápase, po kterém byly naplánované oslavy titulu, jsme rozhodně nechtěli ztratit body a hostům se početní převahu nedařilo příliš využívat. V 71. min. hlavičkoval nad branku po autovém vhazování Adama Krejčího Kuba Kráčmer. V 79. min. pak hosté odhlavičkovali míč po standardní situaci Honzy Kráčmera. V 82. min. se jim to už nepodařilo, protože přímý kop Honzy Kráčmera z 35 metrů zapadl nakonec parádně do pravého horního růžku - 3:2! Hned v další minutě mohl naše vítězství podtrhnout Dan Suk, který svou rychlostí zaskočil brankáře Černíkovic. Míč mu dokázal vypíchnout, ale z úhlu už ho nedokázal nasměrovat do branky. V 87. min. měl na noze vyrovnání Honza Plašil, který si ale jako javornický učitel asi uvědomil, kdo ho zaměstnává, a z přímého kopu z 18 metrů orazítkoval jen naši tyčku. V závěrečných minutách se síly na hřišti nejdříve vyrovnaly, když za zakopnutí míče musel po druhé žluté do kabin hostující hráč. Poslední vteřiny jsme dohrávali dokonce v početní převaze, protože po druhé žluté kartě za držení za dres šel do sprch o něco dříve i černíkovický kapitán. Po závěrečném hvizdu tak mohly naplno vypuknout oslavy našeho titulu!
Po přípravě provizorního pódia nám k vítězství popřáli se sudem piva v ruce zástupci obce, pan senátor Antl a poté nám předseda okresního fotbalového svazu konečně předal pohár za 1. místo v okresním přeboru! Stříkající šampáňo, zlaté konfety a vítězný pokřik nemohly chybět. Překvapení se přiřítilo z kopce od Ládi Bartoše, který vyzdobil svůj traktor s vlekem, na kterém jsme se následně vydali na spanilou vítěznou jízdu po Javornici. Po prvním kole oslav se tým zavřel v kabině, aby rozsekl otázku postupu. K této otázce se každý mohl vyjádřit a kabina nakonec rozhodla tak, že v příští sezóně se v Javornici bude chodit na I.B třídu! S příchodem tmy rozzářil nebe nad hřištěm vítězný ohňostroj, ale oslavy ohňostrojem rozhodně ještě nekončily...

Tomáš Krunčík: „Měli jsme skvělý vstup do utkání, to bylo ale na dlouhou dobu vše. Pak jsme úplně vypadli z role a zřejmě na nás dopadl stín očekávaných a náročně připravovaných oslav. Hosté tak stejně jako na podzim dorovnali naše dvoubrankové vedení, přišli jsme o vyloučeného kapitána a zrovna dvakrát dobře to s námi nevypadalo. Nakonec se k nám ale štěstíčko opět otočilo čelem, vstřelili jsme vítěznou branku, hosté dohráli dokonce v devíti, a tak oslavy jsme zahajovali po dalším domácím vítězství. Parádní večer s nablýskaným pohárem, triumfální cesta na vleku traktoru vesnicí, výborné prasátko a poměrně dost pití různého druhu a množství nám asi nedá nikdy zapomenout na to, jak jeden malý klub s výbornou partou rozhodl o tom, že opustíme okres a zkusíme si kraj!“