Javornice A - Hejtmánkovice 4:4 (3:4), pen. 2:4

14.09.2019 17:00

Daniel Suk 2, Adam Krejčí, Josef Kovaříček

Lukáš Kasper – Martin Šrefl, Pavel Kasper, Jakub Resl, Daniel Suk – Jakub Hovorka (42‘ Miroslav Vidlička), Jan Kráčmer (59‘ Filip Dvořák), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Zápas proti nováčkovi z Hejtmánkovic začal oboustranným oťukáváním a hrou mezi vápny. V 5. min. zahrávali hosté standardní situaci. Míč mířící za naši obranu přizvedl před nabíhajícími hráči Honza Kráčmer, ale Hejtmánkovice tím získaly rohový kop. Centr od rohového praporku mířil do malého vápna, kde se smolně odrazil od našich hráčů k soupeři, který snadno skóroval – 0:1. V 7. min. odvracel centr do našeho pokutového území Dan Suk. Hlavou ale trefil protihráče, ale míč se od něj naštěstí odrazil k našemu gólmanovi. V 8. min. bylo k radosti našich fanoušků vyrovnáno. Honza Kráčmer načechral míč za obranu na Adama Krejčího, který dokázal přehodit brankáře hostů - 1:1. V 10. min. Honza Kráčmer našel dalším hezkým míčem nabíhajícího Martina Šrefla, který zatáhl míč do vápna, ale přihrávku před branku hosté zabrzdili. Ve 12. min. jsme po dlouhém nákopu soupeře dvěma nevydařenými hlavičkami nabídli Hejtmánkovicím gólovou situaci, kterou hosté nepohrdli a ujali se vedení 1:2. Radost z vedení nevydržela hostům naštěstí dlouho. Podobná situace se totiž objevila na druhé straně, kde Hejtmánkovičtí nedokázali odkopnout míč do bezpečí. Vzápětí si ho totiž vybojoval Dan Suk, který prostřelil brankáře a bylo to 2:2! V následující minutě srážel útočník soupeře míč za naši obranu, ale u balónu byl první Lukáš Kasper. V 16. min. se po dlouhém autu pověsil do vzduchu Pepa Kovaříček, který ale zamířil nad branku. V 19. min. si dobíhajícího útočníka Hejtmánkovic kličkou vychutnal náš brankář. Ve 23. min. Adam Krejčí dokázal před dotírajícím obráncem udržet míč a ulicí následně hledal Kubu Noska. Ten se už už chystal ke střele, ale skluzující bránící hráč mu míč dokázal vypíchnout na roh. Po rohovém kopu přistál odražený míč u nohy Honzy Kráčmera. Do jeho pokusu z hranice vápna ještě zasáhl Pepa Kovaříček, který byl bohužel v ofsajdu. Další závar před brankou Hejtmánkovic proběhl ve 25. min., kdy se po rohovém kopu dostal k opakovanému zakončení Adam Krejčí. První zblokovaná rána k brance neprošla, ale ta druhá zazvonila na tyč. V další minutě jsme si špatně rozebrali hráče soupeře a záložník soupeře z ničeho nic vyplaval sám před naším brankářem. Lukáš Kasper ale dalšímu gólu v naší síti skvělým zákrokem zabránil. Ve 31. min. hosté prodloužili standardní situaci na zadní tyč, kde musel jejich střelu zblokovat Dan Suk. Ve 33. min. jsme hosty po nepovedeném centru do vápna pustili do brejku, který beze zbytku využili – 2:3. Ve 35. min. si Pepa Kovaříček narazil míč před vápnem, ale jeho zakončení dokázala obrana zblokovat. Chvíli poté zakončoval těsně vedle branky hlavou Kuba Kráčmer. Ve 39. min. Pavlovi Kasperovi nepovedla přihrávka na Honzu Kráčmera, a hostující útočník tak pelášil sám na branku a se zakončením si poradil znamenitě – 2:4. Ve 42. min. zastavili hosté únik Dana Suka skluzem. Když se lámala poslední minuta prvního dějství, odrazili hosté naše autové vhazování jen k Honzovi Kráčmerovi. Ten poslal míč zpátky za obranu, kde si ho našel Pepa Kovaříček, který hlavou snížil na 3:4. V nastavení prvního poločasu se ještě ke střele z 25 metrů odhodlali hosté, ale jejich rána šla vedle a Lukáš Kasper ji jen kontroloval.
V úvodu druhého poločasu se po levé straně rozběhl Dan Suk, jehož centr byl odhlavičkován. Ve 47. min. se Lukáš Kasper zbavil dotírajícího hráče opět kličkou. V 52. min. se Adam Krejčí na polovině hřiště ujal míče, ale bohužel neobešel posledního bránícího hráče. Na druhé straně pak byl u míče za naši obranu první náš brankář a podobná situace se vzápětí odehrála i na druhé straně. V 54. min. Pepa Kovaříček svým návratem napravil svou předchozí chybu na středu hřiště. V další minutě nám po zbytečné chybě pomohl ofsajd Hejtmánkovic. V 56. min. hosté zblokovali pokus Adama Krejčího a dorážka Kuby Kráčmera skončila nad brankou. Chvíli poté se Adam Krejčí prokličkoval mezi obránci, ale vystřelil také přes branku. V 61. min. jsme po akci z levé strany vybojovali roh, po němž Pepa Kovaříček nemířil hlavou přesně. V 65. min. se dlouhý aut vykutálel na vápno k Danovi Sukovi, který propálil vše před sebou – 4:4. V 72. min. jsme mohli vývoj utkání dokonce otočit, ale Míra Vidlička doklouzal k tečované přihrávce Pepy Kovaříčka na zadní tyči o zlomek vteřiny později. V 77. min. Lukáš Kasper promáchl malou domů, ale po zaváhání napadajícího hráče z toho žádná pohroma nevznikla. V 78. min. Kuba Kráčmer po rohovém kopu sice dotlačil míč do branky, ale hlavní rozhodčí bohužel odpískal útočný faul. V další minutě zasáhl perfektně na druhé straně hřiště po dlouhém míči Pavel Kasper. V 81. min. Pepa Kovaříček hlavičkoval po dlouhém autu vedle branky. V následující minutě se Adam Krejčí ve vápně trochu umotal. Míč od něj převzal Pepa Kovaříček, jenže znovu zamířil nad branku. V 84. min. zastavil náš postup k brance faul soupeře. Na přímý kop Kuby Noska si naběhl Kuba Kráčmer, jehož povedenou hlavičku gólman Hejtmánkovic skoro zázračně vyrazil. Náš závar v malém vápně ještě pokračoval, ale Pepa Kovaříček se s Kubou Kráčmerem u míče srazili. V 86. min. Kuba Kráčmer sice doskočil na přetažený centr Kuby Noska, jenže hlavičkou ze záklonu branku neohrozil. V závěru zápasu se po dlouhém autu odrazil míč ke Kubovi Noskovi, který bohužel promáchl naprázdno. I přes závěrečný tlak udržel soupeře nerozhodný výsledek a zápas dospěl do penaltového rozstřelu. V první sérii se trefil Kuba Kráčmer a výhodu nám mohl získat Lukáš Kasper, který si na míč řádně sáhl, ale mimo branku ho nevytěsnil. Ve druhé sérii proměnil penaltu bez problémů Kuba Nosek i hostující hráč. Ve třetí sérii orazítkoval Míra Vidlička bohužel pouze břevno, zatímco hosté se nemýlili. Když se ve čtvrté sérii nepodařila penalta ani Kubovi Reslovi, hosté svým úspěšným pokusem definitivně potvrdili bonusový bod.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Pokud budeme za poločas, navíc v domácím prostředí, dostávat 4 branky, tak nám je jasné, že vyhrávat nebudeme. Cením si však toho, že se za jakéhokoliv stavu nevzdáváme a dál bojujeme až do poslední minuty. Ke konci utkání jsme hosty zatlačili, bohužel otočit skóre na naši stranu jsme nedokázali. Škoda penaltové loterie, bod navíc by se dnes hodil. Pochvala rozhodčím, nechali nás dnes hrát oboustranně velmi důrazný fotbal bez zbytečného přerušování, přesto byl zápas pod kontrolou.“