Javornice A - Jaroměř 4:0 (1:0)

29.08.2018 18:00

Střelci:
Josef Kovaříček 2, Jakub Nosek, Jan Kráčmer

Sestava:
Stanislav Hynek – Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk – Jakub Hovorka, Jakub Nosek, Jan Kráčmer, Martin Plíhal (78‘ Tomáš Krunčík) – Jakub Kráčmer (82‘ Lukáš Harbich), Adam Krejčí (26‘ Filip Dvořák, 46‘ Josef Kovaříček)

Komentář k utkání:
Tým z krajského přeboru nejezdí do Javornice každý den, a tak se na pohárový zápas naše skromné ochozy dost zaplnily. Hosté chtěli vstoupit do zápasu aktivně a hned v 1. min. to zkusili z více než 30 metrů. Neúspěšně. Z hlediska gólového efektu byla o poznání nadějnější „malá“ domů jednoho z obránců. Ten obloučkem přehodil svého brankáře, ale pak si mohl zhluboka oddechnout, když míč skončil pár decimetrů vedle branky. Po rohovém kopu zachránil Jaroměř od inkasované branky skvělý zákrok gólmana, který vyrazil povedenou ránu Kuby Hovorky. K dorážce se pak ještě dostal Dan Suk, ale jeho hlavičku mířící do branky hosté vyhlavičkovali alespoň na roh. I po něm to ve vápně soupeře opět vřelo, ale míč se soupeři podařilo odkopnout. V 5. min. si Kuba Kráčmer nabíhal za obranu na centr Dana Suka, ale nepohlídal si ofsajdové postavení. V 8. min. hosté rychle rozehráli autové vhazování, ale Pavel Kasper je dále k brance nepustil. V 11. min. přišel centrovaný míč do našeho pokutového území. Jaroměřský hráč si sice šikovně dělal prostor ke střele, ale tu naše obrana zblokovala na roh. Ve 13. min. zblokovali bránící hráči i bodlo Honzy Kráčmera. V 16. min. vymysleli hosté pěknou kombinaci po levé straně. Útočící hráč se dokázal zbavit i Pavla Kaspera, ale míč následně zakroutil jen vedle naší branky. Ve 21. min. nám ani nevadilo, že kvůli ošetřování Adama Krejčího hrajeme v oslabení. Kuba Kráčmer přiťukl míč na vápno Kubovi Noskovi, o jehož střelecké formě se následně mohli přesvědčit i hosté. Kuba Nosek za vápnem napřáhl a jeho přízemní střelu zastavila až síť branky soupeře – 1:0. Ve 25. min. byla Jaroměř blízko vyrovnání, ale Standa Hynek tutovku soupeře zneškodnil. Ve 28. min. zkoušel Kuba Nosek vysunout do brejku Martina Plíhala, ale míč byl pro něj příliš dlouhý. Ve 31. min. Honza Kráčmer nevyužil nařízený přímý volný kop, když z levé strany zamířil příliš daleko a vysoko. Ještě o něco lepší standardní situaci jsme nabídli Jaroměři ve 36. minutě. V naší brance byl ale nepřekonatelný Standa Hynek. Ránu soupeře vyrazil a na roh odklidil i pohotovou dorážku dobíhajícího hráče. Náš gólman dostal na vydechnutí jen pár vteřin. Po rohu přišla totiž rána soupeře, ale další Standův fantastický zákrok změnu skóre nepřipustil. Hosté měli další obrovskou šanci ve 40. min., když hostující hráč celkem lehce prošel přes naši obranu a ocitl se sám před naším brankářem. Standa Hynek byl však nepřekonatelný. Míč za svá záda opět nepustil a hostující lavička jen nevěřícně kroutila hlavou. Ve 43. min. zabránila dobrá poziční hra Pavla Kaspera přihrávce před naši branku na nabíhající hráče. Před koncem poločasu zahrávala Jaroměř ještě jednu standardní situaci z 25 metrů, ale míč mířil jen nad naši branku.
Druhý poločas začal naší kombinací, ale Kuba Kráčmer, který měl být na jejím konci, se už k míči nedostal. Na druhé straně se hosté probojovali také k našemu pokutovému území, ale Standa Koutský srazil míč na roh. Ve 49. min. si spolu vyměnili míč Kráčmerovic kluci a do úniku vysunuli Pepu Kovaříčka. Ten se však zatím zastřeloval. Ač byl sám před gólmanem, branku přestřelil. V 55. min. už javornické tribuny jásaly! Míč se nám po levé straně podařilo bleskově dostat dopředu na Pepu Kovaříčka, který ustál souboj s protihráčem a přesnou střelou zvýšil na 2:0. Hosté se snažili o rychlou odpověď, ale jejich pokus z 56. min. byl zblokován. O poznání nebezpečnější byla jejich střela z další minuty, jenže ta pro změnu branku o fous minula. Po hodině hry napřáhl z 22 metrů Kuba Nosek. Jeho svištivou střelu brankář neudržel, ale dobíhající Martin Plíhal gólmana soupeře z dorážky také nepřekonal. V 61. min. Standa Hynek přizvedl centrovaný míč právě včas před hlavou nabíhajícího hráče. V 64. min. předvedli hosté 2 marné dalekonosné pokusy. O 3 minuty později pálili na naši branku o poznání nebezpečněji, ale ani tato rána ze 30 metrů cíl nenašla. V 71. min. se Jaroměř dostala do dalšího zakončení po vydařené kombinaci, jenže střela zamířila opět jen nad naši branku. V 73. min. nepustil hosty do šance Standa Hynek, když si vyběhl z branky a centrovaný míč vyboxoval. V 75. min. si náš brankář poradil i se střelou soupeře z 23 metrů. V 79. min. jsme k velkému překvapení udělali další krok, a to když Kuba Kráčmer vrátil přetažený roh před branku. Tam si ho našel Pepa Kovaříček, který se vyšrouboval do vzduchu a užíval si další gólovou radost – 3:0. V 83. min. mohl čestný úspěch hostů zaznamenat jejich kapitán, jehož průnik do vápna skončil jen stříleným centrem podél brankové čáry. V 88. min. zasadil Honza Kráčmer soupeři definitivní KO, když využil vyběhnutí brankáře, a takřka ze 40 metrů trefil zařízení – 4:0. Jasným výsledkem jsme se tak posunuli do dalšího kola Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje, k čemuž nám sportovně pogratuloval i náš soupeř. Do Jaroměře ale musíme poděkovat také za to, že nám vyšli vstříc a kvůli dovolené většiny našeho týmu souhlasili s přesunem zápasu na tento termín.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Neumím posoudit dnešní sestavu soupeře a rozdíl, ve které nastupuje k mistrovským utkáním, to ale nemění nic na tom, že jsme dnes porazili Jaroměř, a to nám zkrátka nikdo nevezme. Soupeř nám po obdržené brance zle zatápěl a jen skvělé zákroky našeho brankáře zabránily vyrovnání stavu. Druhý poločas hosté tolik nekousali a nám se podařilo přidat další branky. Parádnímu zážitku opět přihlížely téměř tři stovky diváků a já musím konstatovat, že náhrada úterního tréninku nám vyšla na výbornou.“

Zpět