Javornice A - Kostelec B 5:0 (2:0)

22.04.2018 17:00

Adam Krejčí 2, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Jan Bárta

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper (74‘ Lukáš Harbich), Daniel Suk – Martin Šrefl, Jan Kráčmer (52‘ Michal Štěpánek, 60‘ Pavel Chlachula), Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík – Adam Krejčí (52‘ Jan Bárta), Josef Kovaříček (52‘ Jakub Hovorka)

Do zápasu s Kosteleckou rezervou jsme nastoupili v nových zářivých oranžových dresech, jejichž podobu jsme tajili do poslední chvíle. Z našich fanoušků na facebooku jsme si také trochu (a celkem úspěšně) vystřelili, když jsme den před zápasem zveřejnili falešnou zprávu s obrázkem růžových dresů ;-) Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, když hned v 1. min. po autovém vhazování Adama Krejčího olízl míč břevno branky hostů. Ve 3. min. odvrátila obrana Kostelce nebezpečný centr Adama Krejčího. Adam se sám k zakončení dostal v další minutě, ale zblízka vypálil jen nad branku. V 6. min. prodloužil Pepa Kovaříček centr Kuby Kráčmera na Dana Suka, který si v souboji s bránícím hráčem pomohl faulem. V 8. min. to v pokutovém území Kostelce vřelo a naši několikrát opakovanou střelu zastavila nepřehlédnutelně ruka bránícího hráče. Hvizd hlavního rozhodčího neznamenal nic jiného než penaltu. Tu s přehledem proměnil Honza Kráčmer1:0. V 10. min. se Kuba Kráčmer po rohovém kopu opřel z voleje do míče, ale trefil jen hráče před sebou. O 2 minuty později vybízel Martin Šrefl svou přihrávkou za obranu Adama Krejčího, ale balón byl bohužel příliš dlouhý. Ve 14. min. si za obranu soupeře naběhl Tomáš Krunčík, který nakonec vystřelit nedokázal. Následnou nabídku Adama Krejčího před branku pak hosté razantně odkopli. Po čtvrthodině hry napřahoval na volej také Adam Krejčí, ale míč se mu nepodařilo trefit. V další minutě slavili naši diváci po kombinaci Kuby Kráčmera a zakončujícího Martina Šrefla už další gól, ale praporek pomezního byl proti. V 17. min. se na útočný výlet vydal Pavel Kasper. Jeho akci zabrzdil bohužel také ofsajd. Za další 2 minuty jsme svým napadáním donutili soupeře chybovat. Kuba Kráčmer získaný míč předal Adamovi Krejčímu, jehož pokus se otřel o levou tyčku! Ve 22. min. se situace takřka opakovala. Aktivním přístupem jsme nedovolili Kostelci rozehrát a po přihrávce Martina Šrefla se Adam Krejčí tváří v tvář gólmanovi nemýlil – 2:0. Hosté se k prvnímu vážnějšímu zakončení odhodlali až ve 23. min., jenže dalekonosná střela mezi tyče nemířila. Za další 2 minuty se míč odrazil před pokutové území soupeře, ale Honza Kráčmer předvedl jen nevydařený ragbyový pokus. Po půlhodině hry nás pěknou kombinací kolem pokutového území potrápil Kostelec, ale naše obětavá obrana jeho střelecký pokus zblokovala. Následoval bleskový protiútok, na jehož konci byl Dan Suk, který z úhlu brankáře hostů neprostřelil. V další minutě cinkla na břevno hlavička Kuby Kráčmera po autovém vhazování. Ve 33. min. jsme rychlou rozehrávkou zaskočili Kostelec, ale míč Honzy Kráčmera na Tomáše Krunčíka byl bohužel o pár decimetrů delší. Chvíli poté zastavil rozvíjející se samostatný únik Adama Krejčího opět praporek pomezního rozhodčího. Ve 40. min. se ke kličkované v našem vápně odhodlal kostelecký hráč, ale naši bránící hráči ho dokázali rozhodit a míč odkopnout. Ve 44. min. nacentroval skvěle z pravé strany Pepa Kovaříček, ale zakončující Martin Šrefl měl smůlu, protože trefil přemísťujícího se brankáře. V závěru poločasu se po rohovém kopu odrazil míč k Danovi Sukovi, který okamžitě vypálil na branku. Honza Kráčmer už měl ruce nad hlavou, ale gólovou radost mu dalším fantastickým zákrokem na čáře pokazil gólman Kostelce.
I vstup do druhého poločasu byl z naší strany vydařený. Honza Kráčmer našel přesným pasem Adama Krejčího, který si šikovně obhodil obránce, ale gólman Kostelce znovu výborně zakročil. V další minutě hledal své spoluhráče před brankou neúspěšně Dan Suk. Ve 49. min. dostal do volného prostoru míč Pepa Kovaříček, ale za zakončení po odpískání ofsajdu vyfasoval jen žlutou kartu. V další minutě už na naší straně gólová radost vypukla, když si míč do své správy vzal Adam Krejčí a střelou z hranice pokutového území zvýšil na 3:0. V 52. min. mohl svůj odchod ze hřiště gólem okořenit i Pepa Kovaříček, ale po rohovém kopu poslal svou hlavičku ve velké šanci jen vedle branky. V 54. min. se mohl do střelecké listiny zapsat Tomáš Krunčík, ale z malého vápna nedokázal prostřelit bránící hráče. V 63. min. zahrávali hosté standardní situaci kousek za hranicí pokutového území, ale útočným faulem se o možnost zakončení připravili. V 66. min. prodloužil Martin Šrefl míč za obranu na Honzu Bártu. Ten se v běžeckém souboji s bránícím hráčem nechal sice vytlačit do strany, ale ani to mu nezabránilo ve skórování. Přesnou střelou k zadní tyči tím zvýšil náš náskok na 4:0. V 68. min. se po kombinaci kolem pokutového území dostal k zakončení Pavel Kasper, ale z 25 metrů střílel jen nad branku. V 72. min. předvedl parádní zákroky opět brankář Kostelce, který nejprve vyrazil pumelici Kuby Kráčmera, ale poradil si i s dorážkou Kuby Hovorky. Gólman hostů nemusel zasahovat v další minutě, protože střelecký pokus Standy Koutského zblokovali bránící hráči. Deset minut před koncem jsme pěkně kombinovali po pravé straně, ale patička Martina Šrefla na Kubu Hovorku bohužel neprošla. Chvíli poté jsme to na soupeře zkusili z druhé strany a byli jsme již úspěšnější. Centr Dana Suka nedokázali hosté odvrátit do bezpečí. Ke střele se díky tomu dostal Pavel Chlachula. Jeho ránu brankář sice vyrazil, ale Kuba Kráčmer byl u vyraženého míče nejrychleji a upravil skóre na 5:0. V 82. min. měli hosté šanci na rychlý protiútok, o který se sami špatnou přihrávkou připravili. Za další 2 minuty našel Dan Suk svým centrem na pravé straně Kubu Hovorku. Ten se překonat nenechal a předvedl další báječný zákrok, když Kubův pokus vyrazil na roh. Po něm se v trojité šanci zjevil Kuba Kráčmer, ale ani jeden ze svých střeleckých pokusů nedokázal procpat do sítě. V 86. min. byli hosté nejblíže ke vstřelení branky. Ti nejprve nepotrestali nepřesnou rozehrávku Lukáše Kaspera a chvíli poté nevyužili ani svou další příležitost, do které se dostali po neodpískaném faulu. Lukáš Kasper však předvedl své kvality a svými zákroky proti střele i dorážce soupeře míč za svá záda nepustil. V závěru zápasu musel proti tečované střele Kuby Resla zasahovat brankář hostů, ale výsledek již zůstal beze změny. V prvním jarním představení na javornickém hřišti jsme uspěli a nové dresy jsme pokřtili tím nejlepším možným způsobem – přesvědčivou výhrou 5:0.

Tomáš Krunčík: „Teprve v pátém jarním kole jsme měli výhodu domácího prostředí okořeněnou navíc představením nových dresů, k tomu téměř tři stovky diváků v zádech! To se pak hraje úplně samo. Hostům jsme toho moc nedovolili a zaslouženě jsme zvítězili. Musím vyzdvihnout výkon brankáře hostí, který předvedl mnoho skvělých zákroků. Myslím, že lepší a vydařenější konec víkendu jsme si přát nemohli.“