Javornice A - Malšovice 2:2 (1:1), pen. 4:3

20.04.2019 17:00

Jakub Hovorka, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Josef Hanyk, Pavel Kasper, Jakub Resl, Tomáš Plesl – Jakub Hovorka (74‘ Michal Plašil), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer, Martin Plíhal (46‘ Pavel Chlachula) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Úvodní trable se sestavou kvůli velké marodce a absencím se naštěstí podařilo vyřešit výpomocí z B-týmu. Zápas pro nás nemusel začít vůbec špatně. Adam Krejčí napadal brankáře hostů a ten měl veliké štěstí, že našeho útočníka odkopem netrefil. V 5. min. se po centru za obranu natahoval Kuba Kráčmer, ale na míč nedosáhl. V 9. min. postupoval ze strany k brance soupeře Adam Krejčí, který střelou z úhlu trefil bližší tyč branky hostů. V další minutě už jsme se z gólu radovali. Kuba Hovorka byl na správném místě a po dlouhém autu bez problémů uklidil míč do branky – 1:0. Ve 13. min. mohl náš náskok navýšit Pepa Kovaříček poté, co obránce podběhl dlouhý výkop Lukáše Kaspera. Jenže Pepovu střelu slabší nohou brankář vyrazil na roh. V 17. min. vysunul Kuba Kráčmer do lajny Adama Krejčího, ale ten neměl v pokutovém území soupeře komu přihrát. V 18. min. se v podstatě poprvé osmělili hosté. Po přihrávce na vápno se hostující hráč zasekávačkou zbavil našeho obránce, ale svou střelou branku netrefil. V 19. min. si Lukáš Kasper musel nejdříve poradit s centrem soupeře a o pár vteřin později pomohl bránícím hráčům pokrýt přihrávku za naši obranu. Ve 21. min. Adam Krejčí vracel před branku přímý kop Pavla Kaspera, ale Malšovice míč odvrátily. Ve 23. min. se po parádní přihrávce mezi našimi hráči dostával do gólové šance hostující útočník, ale javornický těžký terén ho zradil a o šanci připravil. V další minutě bylo před naší brankou dusno po autovém vhazování. Celé akci udělal přítrž až vysvobozující odkop Pepy Kovaříčka. Ve 26. min. hosté po pohledné kombinaci s přesným zakončením v závěru vyrovnali na 1:1. O 3 minuty později mohl vedení na naši stranu vrátit Kuba Kráčmer, jenže po autovém vhazování hlavou branku jen těsně minul. Chvíli poté přišel útok do naší otevřené obrany, ale z těžké situace nám pomohl ofsajd. Ve 33. min. vypálil z 23 metrů nebezpečně Kuba Nosek. Jeho projektil dokázal brankář Malšovic vyrazit. V další minutě Pepa Kovaříček hlavou prodloužil další povedený výkop Lukáše Kaspera, jenže Adam Krejčí prováhal vhodný okamžik ke střele. Ve 36. min. Kuba Hovorka šikovně přenechal míč Kubovi Noskovi, který svou ránou branku přestřelil. Za další 3 minuty pálil pohotově opět jen nad branku Kuba Nosek, když se k němu nečekaně odrazil míč po autovém vhazování. Ve 40. min. přiťukl Martin Plíhal míč u vápna Kubovi Noskovi, ale ten se přes několik hráčů soupeře neprokličkoval.
Ve druhém poločase se k prvnímu zakončení dostal ve 46. min. Kuba Kráčmer, který ve složité pozici vystřelil z otočky pouze slabě. V další minutě se po levé straně protáhl až do vápna Adam Krejčí, ale jen vyprášil gólmanovy rukavice. Ve 49. min. Pavel Chlachula z rohového kopu orazítkoval pouze první tyč. V další minutě jsme po autu Pavla Chlachuly přenesli hru přes Josku Hanyka a Pepu Kovaříčka na druhou stranu ke Kubovi Hovorkovi, ale ten se ukličkoval. V 55. min. se k přímému kopu z pravé strany postavil Pavel Chlachula. Po teči ve zdi jsme zahrávali alespoň rohový kop. Ten nám sice úplně nevyšel, ale v pokračující akci doputoval míč k nohám Adama Krejčího. Adam si balón potáhl a střelou na bližší tyč nás dostal opět do vedení – 2:1. V další minutě nadějně rozjetou akci pokazil ofsajd našeho útočníka. Po hodině hry hodně zaskřípala komunikace mezi bratry Kasperovými, ale i malšovický hráč byl situací tak zaskočen, že příležitost ke vstřelení laciné branky nevyužil. V 64. min. hlavičkoval nepřesně po centru Pavla Chlachuly Kuba Kráčmer, který bohužel vzal míč z hlavy lépe postavenému Pepovi Kovaříčkovi. V 68. min. si Pavel Chlachula vyměnil míč s Adamem Krejčím, ale Pavel z hranice vápna branku minul. V 72. min. to už vypadalo na únik soupeře na naši branku, ale rozhodčí místo této výhody odpískal faul. Následná dělovka z přímého kopu z 30 metrů skončila k překvapení všech na břevně naší branky. V 76. min. se musel Lukáš Kasper hodně natáhnout, aby z růžku své branky vytěsnil nepovedený centr Malšovic. V 78. min. jsme po autovém vhazování zblokovali střelu soupeře, ale míč se pro nás nešťastně odrazil k soupeři, který hlavičkou přes vybíhajícího Lukáše Kaspera vyrovnal – 2:2. V 81. min. si na centr za naši obranu naběhl útočící hráč, ale svým obloučkem přehodil i ochranné sítě. V 86. min. si to k brance soupeře přímou cestou namířil Adam Krejčí, který si v poslední fázi míč bohužel příliš předkopl a toho využil gólman Malšovic. V 89. min Adam Krejčí obral o míč obránce, jenže nepřesnou přihrávkou nenašel nabíhajícího Michala Plašila. V poslední minutě si Michal Plašil seběhl do strany pro míč od Pavla Kaspera. Perfektní přihrávkou našel ve vápně Adama Krejčího. Ten se neukvapil, zasekávačkou si dal míč na svou silnější nohu, ale ani tak nedokázal z malého vápna brankáře hostů prostřelit. Když Adam Krejčí v nastavení neproměnil ani svou hlavičku po rohovém kopu, skončil zápas smírně a šlo se do penalt. U nás je jako první prosadil Pavel Chlachula, zatímco soupeř vysoko přestřelil. V dalších 3 sériích byli všichni střelci úspěšní, když se u nás trefili Adam Krejčí, Kuba Nosek a Kuba Kráčmer. V páté sérii měl tak bonusový bod ve své moci Pepa Kovaříček, ale noha mu tou odpovědností zřejmě trochu ztěžkla a brankář jeho střelu vyrazil. Naštěstí Lukášovi Kasperovi pomohla v poslední sérii tyč, takže bod navíc nakonec zůstal v Javornici. Oslavy penaltového vítězství se už bohužel netýkaly Martina Plíhala, který se po srážce se soupeřem přidal s nepříjemným zraněním hlavy mezi naše dlouhodobé marody. Přejeme mu brzké uzdravení!

Tomáš Krunčík: „Začnu poděkováním klukům z B-týmu, bez kterých bychom sestavu slepili již opravdu jen těžko. Dnešní mač sice neměl zrovna ty nejlepší fotbalové parametry. Často se pískalo, přesto šancí bylo k vidění víc než dost. Z hlediska jejich proměňování jsme bohužel navázali na středeční pohárové utkání. Remíza asi nejvíce odpovídá hernímu projevu obou týmů, alespoň že penalty se nám tentokrát vydařily.“