Javornice A - Ohnišov 1:0 (0:0)

28.10.2017 14:30

Jan Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (78‘ Pavel Chlachula), Jan Kráčmer, Kamil Široký, Tomáš Krunčík (87‘ Lukáš Harbich) – Jan Bárta (73‘ Martin Plíhal), Martin Šrefl

Za nevlídného podzimního počasí jsme nastoupili s několika vynucenými změnami v sestavě k poslednímu domácímu zápasu. Fandit nám přijeli i fotbalisté Přepych, kteří se u nás zastavili cestou z Rokytnice, kde byl jejich zápas kvůli nezpůsobilému terénu zrušen. První útok do obrany soupeře jsme podnikli ve 3. min., ale po nevydařeném odkopu obránce Ohnišova jsme nevyužili ani rohový kop. V 5. min. centroval před branku Dan Suk, ale zkušený gólman hostů si míč stáhl do své moci. Za další 2 minuty zabojoval u brankové čáry Kuba Hovorka, ale následnou střelu Honzy Bárty brankář soupeře skvěle lapil. V další minutě se na naši obranu řítili hosté. Pavel Kasper si na ně zkušeně počíhal a o míč je obral. Ve 12. min. jsme předvedli na levé straně rychlou kombinaci, kterou zakončoval nepřesnou střelou z 18 metrů Kamil Široký. V 16. min. vysunul Honza Kráčmer Martina Šrefla. Ten si na hranici vápna zasekávačkou udělal prostor ke střele, ale tu nadvakrát zneškodnil dalším perfektním zákrokem brankář Ohnišova. Za další 2 minuty byl v akci opět gólman soupeře, který konečky prstů přizvedl přetažený centr a Martin Šrefl už na tento zásah zareagovat nedokázal. Ve 22. min. Pavel Kasper při svém útočném výletu našel Kubu Hovorku. Ten chtěl překvapit gólmana, ale svým obloučkem z pravé strany branku netrefil. Ve 23. min. se jedním ze svých protiútoků opět prezentoval soupeř. Centr ze strany však ve svých rukavicích zkrotil Lukáš Kasper. V další minutě zastavil postup Ohnišova na naši branku pro změnu Pavel Kasper. Ve 27. min. zahrával soupeř přímý volný kop. Po něm hlavičkoval nejmenší hráč hostů, ale jeho pokus mířil pár decimetrů vedle tyče. Chvilková nadvláda Ohnišova v šancích pokračovala i ve 30. min. dalším rychlým protiútokem, který soupeř tentokrát sám zabrzdil. Přesto se ještě dostal hráč hostů ke střele, jenže ta naši branku neohrozila. V další minutě vybojoval míč na soupeři opět Kuba Hovorka, ale místo přihrávky na své spoluhráče zvolil střelu z úhlu. Ve 32. min. vypíchl Honza Bárta míč soupeři, ale při svém úniku se ukličkoval. Akce ještě pokračovala dále, když Tomáš Krunčík obloučkem přes obranu hledal Martina Šrefla, kterého svým vyběhnutím nenechal zakončit brankář Ohnišova. Ve 39. min. zahrávali hosté přímý volný kop, se kterým si Lukáš Kasper bezpečně poradil. Ve 43. min. zakombinoval Tomáš Krunčík s Danem Sukem, na jehož centr o pár decimetrů nedoskočil Martin Šrefl. V další minutě Kuba Resl jen pohlídal protihráče za svými zády a přímý kop soupeře pustil do autu. V poslední minutě prvního dějství si za obranu soupeře naběhl Honza Bárta, ale centr levačkou mu nevyšel.
Ze začátku druhého poločasu Martin Šrefl málem využil nevydařené malé domů, ale gólman Ohnišova byl u míče první. V 52. min. se po autovém vhazování odrazil míč na vápno k Honzovi Kráčmerovi, jehož pokus byl zblokován. Míč se pak ještě odrazil doprava k Honzovi Bártovi, který prostor branky netrefil. V 53. min. předvedli hosté pohlednou kombinaci s kolmicí za obranu, ale ani Lukáš Kasper v brance nespal a včasným zásahem sebral míč před dotírajícím soupeřem do svých rukavic. V další minutě prostrčil Honza Kráčmer míč mezi obránci Martinovi Šreflovi. Jeho první pokus byl zblokován a druhou ránou orazítkoval pouze břevno branky hostů! V 56. min. kouzlil v pokutovém území soupeře Tomáš Krunčík. Na malém vápně byl bezohledně nakopnut, ale hra pokračovala dále, až se míč dostal na vápno k Honzovi Kráčmerovi. Ten se kličkou zbavil protihráče a svou levačkou vyhnal z horního růžku branky soupeře pavouky – 1:0. Po hodině hry se ke slovu dostala znovu branková konstrukce, když hostující hráč odvracel centr od rohového praporku. Při dalším rohu zahraném do branky brankář Ohnišova míč vypíchl do bezpečí. V 64. min. Kuba Resl jednoduchou kličkou zesměšnil protihráče, ale na jeho následný centr do vápna Tomáš Krunčík bohužel nedosáhl. V 66. min. nepotrestal Honza Kráčmer špatný výhoz brankáře, protože ve snaze o rychlou střelu nemířil přesně. V 68. min. zblokoval Pavel Kasper přihrávku soupeře mířící před naši branku alespoň na rohový kop. Ten rozehráli hosté po zemi na první tyč, ale střela soupeře opět uvízla na dobře postaveném Pavlovi Kasperovi. V 70. min. se Honza Bárta opět neprosadil v situaci jeden na jednoho. Za další 2 minuty zatáhl míč k soupeři Dan Suk. Na vápně našel svou přihrávkou Honzu Kráčmera, jehož další střela byla zblokovaná. V 77. min. to na nás hosté opět zkoušeli kolmicí za obranu, ale Lukáš Kasper si tyto situace hlídal. V 80. min. hlavičkoval po přetaženém rohovém kopu Pavla Chlachuly vedle branky Kamil Široký. V další minutě přišel další z pokusů soupeře o vysunutí za záda našich obránců, které opět přečetl Lukáš Kasper. V 83. min. přihrál Kamil Široký do strany na Martina Šrefla, kterému znemožnil zakončení svým skluzem obránce soupeře. Míče se pak ještě zmocnil Tomáš Krunčík, který byl 20 metrů od branky faulován. Nařízený přímý kop poslal Honza Kráčmer bohužel nad branku. V 89. min. měli hosté poslední příležitost na srovnání, ale přímý kop vyboxoval Lukáš Kasper do hlavy soupeře, od které míč putoval do autu. S prokřehlými diváky a domácím prostředím jsme se tak rozloučili vítězstvím 1:0.

Tomáš Krunčík: „Počasí tento týden travnaté ploše příliš nepřálo, a tak za silného větru podporovaného dešťovými přeháňkami s teplotou 6° C jsme si poslední zápas opravdu užili. Utkání nenabídlo mnoho šancí, k vidění byly spíše nedotažené útoky obou týmů. Nám se naštěstí podařilo vstřelit alespoň jednu branku a ta dnes na vítězství celkem v poklidu stačila. Obdiv a poděkování všem přihlížejícím, kteří vyměnili teplo domova za zhlédnutí posledního utkání podzimu na našem hřišti, a klukům z béčka za doplnění našich řad.“