Javornice A - Opočno 3:2 (2:0)

01.09.2018 17:00

Střelci:
Josef Kovaříček, Jakub Nosek, Jakub Hovorka

Sestava:
Stanislav Hynek – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk (87‘ Martin Plíhal) – Jakub Hovorka, Jakub Kráčmer (90‘ Pavel Chlachula), Jan Kráčmer, Jakub NosekJosef Kovaříček (77‘ Martin Šrefl), Adam Krejčí (69‘ Jan Bárta)

Komentář k utkání:
Hosté od začátku utkání dokazovali, že jsou právem na špici tabulky. Dohrávali každý souboj, bojovali o každý míč a dá se říct, že hráli dost podobně jako my. Dlouho v Javornici nebyl vidět tým, který jezdí doslova po prdeli a vůbec neřeší čistotu dresů. Oba týmy se těžko prosazovaly do zakončení. Zatímco my jsme téměř nevystřelili, hosté stříleli alespoň z dálky, ale tyto pokusy se rozhodně mezi nebezpečné řadit nedaly. Závary tak nastávaly spíše kvůli špatným zpracováním nebo podklouznutím na mokrém trávníku. První branky jsme se tak dočkali po dohrávaném centru od Dana Suka, který brankář hostů neudržel a Pepa Kovaříček dal hlavou na 1:0 i za cenu toho, že po úspěšném zásahu zůstal chvilku ležet a oslavu branky si ani neužil. Hra se stále přelévala a styl zápasu se dále neměnil. Druhé branky jsme se tak dočkali po hře rukou ze strany hostů v jejich pokutovém území. Nařízenou penaltu s přehledem uklidil za brankářova záda Kuba Nosek - 2:0.
Druhý poločas pro nás začal báječně. Po závaru v pokutovém území hostů zvyšoval na 3:0 Kuba Hovorka. S námi to v tu chvíli vypadalo skvěle, ale to byla jen pouhá domněnka... Hosté sáhli do svých rezerv a od té doby bylo na hřišti pěkně živo. Jen těžko jsme drželi míč na svých kopačkách, přicházely nevynucené ztráty a průšvihy na naší straně se začaly nabalovat. Hosté se tak brzy dočkali snížení stavu po naší nedohodě v obranných řadách a zblízka si zapsali zásah na 3:1. Nám se dál příliš nedařilo, občasné zmatky pak zapříčinily, že jsme sbírali žluté karty jak na běžícím pásu. Další průšvih na sebe nenechal dlouho čekat a proti nám se kopala penalta. Ta byla proměněna opět s přehledem a stav byl rázem 3:2. Do konce utkání tak hráči nechali na hřišti zbytky svých sil a nutno dodat, že pohárové utkání bylo v nohou hodně znát. Závěr zápasu jsme dohrávali s přeskupenou sestavou, ale vítězství jsme uhájili a přidali do své sbírky další cenný skalp.

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Během zápasu jsme si vytvořili minimum šancí, přesto jsme si měli vedení 3:0 pohlídat daleko lépe. Jiné týmy by třetí gól dorazil, hráči soupeře ale od té doby byli naopak všude, jezdili po zadku a my jsme měli co dělat, abychom vítězství uhájili. To se nám s vypětím všech sil podařilo. A s tím můžeme být jen a jen spokojeni.“

Zpět