Javornice A - Přepychy 2:1 (2:1)

29.09.2018 16:30

Jakub Nosek, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Martin Šrefl – Jakub Hovorka (90‘ Martin Plíhal), Jakub Nosek, Jan Kráčmer, Tomáš Krunčík (93‘ Stanislav Hynek) – Jakub Kráčmer, Adam Krejčí

Ihned po výkopu hnalo téměř 230 diváků z obou táborů svůj tým dopředu. Náš úvodní nákop po rozehrávce skončil jen nevyužitým dlouhým autem Adama Krejčího. Z dalšího našeho útoku ve 4. min. zápasu zahrály Přepychy v tísni do autu a po několika následujících vzdušných soubojích přešly do rychlého protiútoku, který hasil Tomáš Krunčík odkopem z opuštěné branky. V 6. min. si naše záloha zahrála zprava doleva a zpět. Na konci této kombinace byl Kuba Hovorka, jehož pumelice napnula jen síť za brankou.  V 7. min. zahrozili hráči Přepych dlouhým autem, ale Lukáš Kasper byl na místě. V téže minutě, hned z protiútoku, vystřelil Adam Krejčí přes protihráče, ale sražený míč skončil mimo branku. Následně v 8. min. naši akci vedenou po levé straně zakončil Tomáš Krunčík centrem před branku, kde nadvakrát a úspěšně zasahoval brankář Přepych.  Po krátké mezihře a nedorozumění v rozehrávce v 9. min. zápasu měly Přepychy cestu k naší brance středem obrany otevřenou a ani vyběhnuvší Lukáš Kasper pohromě nezabránil -  0:1. V 15. min. se míč přes celou naši zálohu dostal k Tomášovi Krunčíkovi, k jehož centru scházely Adamovi Krejčímu decimetry.  V 16. min. se však stav změnil. Na začátku všeho byl důležitý zákrok Standy Koutského na polovině hřiště proti dvěma hráčům soupeře. Následně míč doputoval ke kopačkám Adama Krejčího, který se v souboji s obranou Přepych nenechal o míč připravit. Adam sice sám skórovat nedokázal, ale odražený míč dopravit do sítě soupeřovy branky Kuba Nosek1:1.  Od té chvíle jsme vyhrávali většinu soubojů a začaly se rodit další nadějné okamžiky. V 17. min. poskakoval míč v pokutovém území Přepych,  ale nenašel se nikdo, kdo by ho do branky dorazil. V 20. min. Adam Krejčí opět vyhrál souboj pro Kubu Hovorku, jehož střelu lapil brankář hostů. Další akci vedenou Martinem Šreflem přes Kubu Kráčmera zakončil střelou z velkého úhlu mimo branku Tomáš Krunčík.  V 24. min. volala po brance opět kombinace těchto tří hráčů. Jen s tím rozdílem, že tentokrát zakončoval Kuba Kráčmer, který poslal svou ránu bohužel vedle pravé tyče. Ve 26 min.  obrala naše obrana soupeře o míč, následoval pas na Kubu Kráčmera a dále na Adama Krejčího, jehož jedovka mířila nad branku soupeře. Následoval protiútok Přepych, ale se střelou zakončující celou akci si Lukáš Kasper poradil. V 31. min. vedl  náš útok Kuba Hovorka, ten předal míč Adamovi Krejčímu, jehož přihrávka na úplně volného Tomáše Krunčíka byla bohužel nepřesná. Za zmínku stojí i 34. min., kdy míč po autu Adama Krejčího doslova tančil v pokutovém území soupeře, odrazil se od tyče, ale po závaru a zakončení Kuby Noska skončil  nakonec v autu.  Netrvalo dlouho a Honza Kráčmer míč zkušeně přidržel a poslal pas na Adama Krejčího, který přehrál obránce i brankáře a lobem skóroval - 2:1. V následující minutě mohlo být ještě veseleji, když si Adam Krejčí převzal přihrávku a běžel sám na brankáře, bohužel si míč v posledním okamžiku příliš předkopl, čehož využil soupeřův brankář k úspěšnému zákroku. Následně se žlutilo na naší straně, když protiakci soupeře zastavoval důrazným zákrokem Tomáš Krunčík. V 38. min. si dva důležité zákroky vychutnal Lukáš Kasper, který vyrážel centry soupeře. Závěr poločasu obstaral nepřesně zahraný trestný kop proti naší brance ze vzdálenosti cca 22 metrů.

Druhý poločas začal přihrávkou Kuby Hovorky na Adama Krejčího, jehož tečovaná střela skončila rohem. Ten zahrál Hovorka znovu na Adama Krejčího, který zařízení netrefil.  V 50. minutě přišel rychlý útok Přepych zakončený prudkou střelou mimo branku. Od této chvíle začaly Přepychy přebírat iniciativu a obrana řízená Pavlem Kasperem toho začínala mít na práci víc než dost. Hosté pak přinutili Lukáše Kaspera k zásahům proti centru z trestného kopu v 53. min., či proti opakovaným střelám v 57. minutě.  V 60. min. Jakub Resl lehce hlavou přizvedl těžký míč směřující na dva protihráče za jeho zády, a ochránil tak naši branku před nebezpečím. Ještě v této minutě Lukáš Kasper vyrazil nebezpečný míč letící na naši branku. Poté následovala ještě dorážka mířící mimo. V 61. min. Lukáš Kasper doslova tygřím skokem zachránil naši branku po střele soupeře. Běžela 65. min., když Kuba Kráčmer rychlým autem přehodil obranu soupeře, ale Adam Krejčí nabídnutou šanci sám před brankářem nevyužil.  Mezi 66. a 68. min. se na hřišti zažlutilo, když postupně uviděli žlutou kartu Kuba Resl i hráč Přepych. Následovala akce Tomáše Krunčíka s přihrávkou na Adama Krejčího, jehož zablokovaná střela znamenala roh, který jsme dále nezužitkovali. Z protiútoku se soupeř dostal na dostřel naší branky, byl faulován a následovala exekuce trestného kopu. Ve zdi nepovolil a vše schytal Tomáš Krunčík, který hledal zbytky dechu mimo hřiště. V 75. minutě jsme si po zmatcích před naší brankou oddechli, když Lukáš Kasper vyrazil střelu soupeře na roh. Ten soupeř sice nevyužil, ale opakovaný centr odvracel na poslední chvíli opět Kuba Resl. Po protiútoku a vybojovaném rohu zakroutil Tomáš Krunčík míč na hlavu Kuby Noska, který orazítkoval pouze tyč hostující branky. V poslední desetiminutovce jsme začali být více aktivní. Po přihrávce Honzy Kráčmera šel Kuba Hovorka sám na branku, ale zablokovaná střela skončila rohem. Po centru od rohového praporku se do vzduchu zavěsil Adam Krejčí, ale branku netrefil. V 84. min. nabídl Kuba Hovorka šanci  Kubovi Kráčmerovi, jehož střelu s námahou vyrazil brankář Přepych. V 85. min. se dopředu probíjel Adam Krejčí, který byl faulován, ale následnou střelu z trestného kopu brankář zlikvidoval. Poslední akcí celého zápasu byla souhra Martina Plíhala s Kubou Noskem, kteří vytěžili jen rohový kop. Ten pěkně rozehrál Martin Plíhal, ale Adam Krejčí hlavičkoval v nadějné pozici nad branku. Chvíli poté se už ozval závěrečný hvizd rozhodčího a naši hráči mohli konečně zvednout ruce nad hlavu a radovat se z dalšího vybojovaného vítězství.

Tomáš Krunčík: „Vyrovnané, bojovné utkání, ve kterém jsme byli celkově o branku lepší. Hosté velmi rychle vedli, nám se ale podařilo stav ještě v první půli dobrým výkonem otočit. Druhý poločas jsme měli přidat po některé z našich šancí třetí branku. To jsme ale nedokázali a s osudem zápasu jsme si tak zahrávali až do úplného konce.  Jsme utahaní, ale spokojení. Opět jsme porazili favorizovaný tým před parádní kulisou složenou z fanoušků obou táborů.“