Javornice A - Žďár 6:0 (6:0)

09.09.2017 17:00

Josef Kovaříček 3, Adam Krejčí 2, Jan Kráčmer

Lukáš Kasper – Tomáš Plesl (81‘ Lubomír Plesl), Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (72‘ Martin Paštika), Jan Kráčmer, Martin Šrefl, Tomáš Krunčík – Adam Krejčí (46‘ Pavel Chlachula), Josef Kovaříček (54‘ Lukáš Harbich)

Vstup do zápasu se Žďárem jsme měli takřka raketový. Kdo se o pár minut opozdil, mohl jen litovat. Hned v první minutě se zastřeloval Pepa Kovaříček, který se dostal k míči po autovém vhazování, jenže mířil těsně vedle. V další minutě Pepa hlavou prodloužil nákop od obrany k Adamovi Krejčímu, který stoperovi hostů ukázal jen záda a kličkou kolem gólmana nás dostal do rychlého vedení 1:0. Než se Žďár stihl oklepat, prohnal se ve 4. min. po levé lajně Dan Suk. Od postranní čáry naservíroval míč před branku na Pepu Kovaříčka, a ten hlavou opět rozvlnil síť za gólmanem hostů - 2:0. V 5. min. vybojoval Adam Krejčí míč pro Pepu Kovaříčka, který se k zakončení tentokrát kvůli faulu Žďáru kousek před vápnem neprobil. Pro hosty to bylo vysvobození pouze na pár vteřin, protože se k míči postavil Honza Kráčmer, který přesnou střelou k tyči zvýšil již na 3:0! Domácí diváci tak velmi brzy začali skandovat: „Deset, deset, …“ Přiblížit nás k tomuto výsledku mohl v 7. min. Dan Suk. Ten lehce prošel přes 4 hráče, ale přihrávku před bránu hosté tentokrát odkopli. Žďár se k prvnímu náznaku šance dostával v 9. min., ale kombinaci ji svým obranným zákrokem překazil Tomáš Plesl. V 10. min. poslal Adam Krejčí ostrý centr před branku, jenže Pepa Kovaříček tentokrát hlavou přestřelil. V 11. min. se odražený míč z výšky snášel před pokutové území, na což nejlépe zareagoval Tomáš Krunčík, který těžkým volejem orazítkoval tyč branky soupeře. V další minutě to po kontaktu Martina Šrefla s hráčem hostů v pokutovém území velmi silně zavánělo penaltou, ale hlavní rozhodčí se nad Žďárem smiloval a nařídil pouze rohový kop. Ve 14. min. byli oba naši útočníci blízko centru Tomáše Krunčíka, ale míč se jim zasáhnout nepodařilo. V 15. min. panoval v pokutovém území hostů naprostý zmatek a jen skvělý zákrok brankáře proti střele Adama Krejčího je zachránil od další branky. Dřív, než si to ale hosté mezi sebou vyříkali, přilétl od rohového praporku centr Kuby Hovorky a hráči soupeře pevně přikovaní k zemi jen sledovali parádní výskok Pepy Kovaříčka a jeho další gólovou hlavičku – 4:0. V 17. min. vysunul Pavel Kasper Dana Suka, jenže Adam Krejčí nedokázal tentokrát jeho centr zpracovat. Za chvíli přiletěl před branku centr i z druhé strany od Tomáše Plesla, ale Pepa Kovaříček hlavičkoval jen nad branku. Ve 20. min. si na milimetrový pas Honzy Kráčmera naběhl Dan Suk, který svou střelou branku bohužel netrefil. Aktivní Dan Suk cpal ve 22. min. před branku další nebezpečný míč, se kterým si obrana poradila jen za cenu rohového kopu. Po něm opět hlavičkoval Pepa Kovaříček, jehož pokus o završení hattricku vykopli hosté na brankové čáře. Míč pak ještě doputoval k Adamovi Krejčímu, který zamířil nad břevno. Ve 25. min. pak za sebe brankář Žďáru nepustil prudký centr Adama Krejčího. Ve 27. min. se nám nepodařilo potrestat zaváhání obrany soupeře, protože centr Martina Šrefla neměl bohužel patřičnou výšku. V následující minutě jsme pohlednou kombinací překonali soupeře po pravé straně a střelu Kuby Hovorky musel nadvakrát likvidovat gólman Žďáru. Po půlhodině hry byl blízko další naší brance Kuba Hovorka, který ve skluzu nedokázal pořádně trefit míč propadlý po autovém vhazování. Ve 33. min. si jeden z mála zákroků připsal Lukáš Kasper, který si došel pro dlouhý nákop soupeře z přímého kopu. V další minutě posunul Adam Krejčí míč doleva na Pepu Kovaříčka, který se kličkou zbavil protihráče, potáhl míč do vápna, ale vystřelil jen nad branku. Hattrick však Pepa Kovaříček dotáhl ve 35. minutě. To k němu přes Adama Krejčího doputovala přihrávka Honzy Kráčmera a Pepa se sám před brankářem nemýlil – 5:0. Za další 3 minuty mohl Pepa Skórovat znovu, ale na centr před branku o fous nedosáhl. Ve 40. min. přišla rychlá rozehrávka Honzy Kráčmera doleva na Tomáše Krunčíka. Jeho centr si na zadní tyči našel Adam Krejčí, který zakončením do odkryté branky zvýšil naše vedení na 6:0. Ve 43. min. jsme svým napadáním obrali Žďár o míč. Martin Šrefl ho posunul na Adama Krejčího, který však dokončením hattricku pohrdl.
Do druhého poločasu chtěli hosté vstoupit lépe, ale přihrávku mezi naše obránce si pohlídal Lukáš Kasper. Ve 47. min. předvedl další sólo průnik Dan Suk, jenže bohužel vystřelil jen do brankáře. Za další 2 minuty prodloužil Martin Šrefl míč patičkou na Pepu Kovaříčka, který sám před gólmanem tentokrát zklamal a branku netrefil. V 54. min. si mohl gólový zásah připsat Pavel Kasper, který si naběhl na rohový kop, ale prostor mezi tyčemi hlavou netrefil. V 56. min. vybojoval Lukáš Harbich míč na soupeři. Pavel Chlachula ho následně posunul k Honzovi Kráčmerovi, jehož střela svůj cíl minula. V 61. min. ukázal Pavel Kasper opět své útočné kořeny, když prošel až k vápnu soupeře. Tam vyslal do gólové šance Pavla Chlachulu, který branku přestřelil. V 62. min. jsme zacinkali opět na brankovou konstrukci, když Kuba Hovorka kolenem zakončoval autové vhazování Pavla Chlachuly. V 64. min. si hrál Pavel Kasper s míčem příliš dlouho, ale ve spolupráci se Standou Koutským dokázali unikajícího soupeře včas zastavit. V 65. min. se po pár narážečkách objevil ve střelecké pozici Kuba Hovorka, který pro změnu jen napálil brankáře. V 70. min. přizvedl Pavel Chlachula míč k Tomášovi Krunčíkovi, jehož střelu brankář vyrazil. V 77. min. byla v ohrožení i naše branka po kombinaci soupeře zakončené střelou mimo. V 78. min. už hlavička hostů do branky mířila, ale Lukáš Kasper míč vyrazil mimo. Deset minut před koncem zápasu nadělala gólmanovi soupeře starosti šajtle Pavla Chlachuly z 25 metrů. V 82. min. se Tomášovi Krunčíkovi nepovedlo v pokutovém území zkrotit míč v nadějné pozici po autovém vhazování. V další minutě pak na centr Luboše Plesla o pár decimetrů nedosáhl Lukáš Harbich. V 86. min. si trochu vzrušení dopřál jinak nudící se Lukáš Kasper, když si kličkou vychutnal soupeřova útočníka. Protože v 87. min. skončilo nad brankou i zakončení Pavla Chlachuly po pěkném centru Luboše Plesla, odjížděl Žďár nakonec ještě s celkem milosrdnou porážkou 6:0.

Tomáš Krunčík: „V šesté minutě bylo prakticky po zápase a podle toho to na hřišti i vypadalo. První poločas jsme tak dohráli ještě v tempu, v tom druhém jsme již značně ubrali a hosté se zatáhli, jak to jen šlo. Přesto jsme zahodili gólovek víc než dost. Děkujeme klukům z béčka, kteří doplnili naši hodně prořídlou sestavu a také spoustě diváků, která vytvořila tomuto utkání opět víc než důstojnou atmosféru.“