Petrovice - Javornice A 2:2 (1:1)

14.10.2012 16:00

Jaroslav Krunčík 2

Lukáš Kasper – Jaroslav Šrefl, Lubomír Plesl, Stanislav Koutský, Martin Hejlek – David Bárta (70‘ Pavel Kasper), Michal Štěpánek, Kamil Široký, Martin Šrefl - Jaroslav Krunčík (86‘ Daniel Suk), Jan Podzemný

Náš zápas v Petrovicích byl soubojem dvou tabulkově vyrovnaných týmů, protože hosté byli zásluhou lepšího skóre jen o jednu příčku nad námi. Domácí se s chutí vrhli do útočení, ale ve 3. min. jsme je dokázali zaskočit rychlou brankou z našeho prvního vážnějšího útoku. Honza Podzemný dostal přihrávku do lajny a přehnal se kolem obránce Petrovic. Pak už to vypadalo, že Honzovi míč uteče za brankovou čáru, ale přeci jen stihl ještě nacentrovat před branku. Tam se od svého strážce odpoutal Jarda Krunčík, který si s přihrávkou poradil náramně a nedal brankáři pražádnou šanci - 0:1. Inkasovaná branka domácí nerozhodila a i v dalších minutách byli nastěhováni převážně na naší polovině. V 5. min. chytil první větší šanci domácích Lukáš Kasper. Další příležitost vzal domácím Kamil Široký, který odvrátil nebezpečný centr na rohový kop. V 11. min. to na domácího brankáře zkusil střelou z dálky Michal Štěpánek, ale gólman vyrazil jeho pokus na roh. Po rohovém kopu se do šance dostal Kamil Široký, ale další branku nepřidal. Poté následovala útočná vlna domácích, kteří ale stříleli vedle, nebo si s jejich pokusy Lukáš Kasper poradil. Po čtvrthodině hry se napřáhl po kombinaci s Honzou Podzemným ke střele David Bárta. Naši diváci se již radovali z gólu, aby o pár vteřin později zjistili, že se rozvlnila jen boční síť. V další nadějné pozici se po přihrávce Martina Šrefla ukličkoval Jarda Krunčík. Ve 22. min. střílel na domácí branku znovu David Bárta, ale opět neúspěšně. Z následného rychlého protiútoku Petrovic naštěstí sešlo kvůli signalizovanému ofsajdu. V další minutě střílel nad domácí branku po autovém vhazování Martin Hejlek. Ve 27. min. vychytal brankář Petrovic Honzu Podzemného po rozehraném přímém kopu a o pár chvil později se neprosadil ani Kamil Široký. Po půlhodině hry přišlo důrazné varování domácích po rohovém kopu, který naštěstí jen prosvištěl přes naše pokutové území. V další minutě ale Martin Hejlek podkopl v pokutovém území útočícího hráče a domácí nabídnutou penaltou nepohrdli a vyrovnali na 1:1. O 2 minuty později mohl po bleskovém protiútoku vrátit vedení na naši stranu Michal Štěpánek, který si kličkou udělal místo k zakončení, ale branku z nadějné pozice netrefil. Petrovice byly nadále herně o něco lepší. Ve 37. min. udělal jejich gólman chybu, kterou málem potrestal Michal Štěpánek. Do střely dal však příliš razance, a ta tak přeletěla nejen brankáře, ale i branku. V závěrečných minutách prvního dějství měli své další příležitosti domácí, ale jejich pokusy létaly mimo branku.
I ve druhém poločase si domácí vytvářeli více šancí a neustále trápili naši obranu i brankáře. My jsme se osmělili až v 53. min., ale po přihrávce ze strany nebyl před brankou nikdo, kdo by mohl zakončovat. Za další minutu pak Lukáš Kasper jen kontroloval ránu z otočky, kterou nad jeho branku vyslal domácí útočník. V 55. min. rýsoval Kamil Široký kolmici za obranu na Martina Šrefla, ale ten byl obranou včas zastaven. Po hodině hry rozehrál Jarda Krunčík přímý volný kop tak prachbídně, že nabídl Petrovicím rychlý brejk. Ten dokázal Martin Hejlek ve spolupráci se Standou Koutským naštěstí odvrátit alespoň na rohový kop. V následujících minutách jsme měli možnost zahrávat několik přímých volných kopů, ale rozehrávky a centrované míče se nám vůbec nadařily. Nejblíže k brance měla přímá střela Jardy Krunčíka z trestného kopu v 71. min., která ale svůj cíl minula. Čtvrthodinu před koncem zápasu ale Kamil Široký udržel v několika soubojích míč ve své moci a přihrávkou mezi obránce vyzval k zakončení Jardu Krunčíka. Ten podél vybíhajícího brankáře přidal svou druhou branku – 1:2. Z vedení jsme se ale radovali jen 5 minut. To domácí perfektně zahráli přímý volný kop, který po jemné teči hlavou skončil přesně u tyče – 2:2. V posledních 10 minutách se hra přelévala ze strany na stranu. My jsme měli dobré šance z přímých volných kopů, ale ani jeden z našich exekutorů síť v brance nerozvlnil. Nejnebezpečnější byla střela Kamila Širokého, kterou nakonec domácí odvrátili na roh. Po něm domácí vyhlavičkovali náš pokus z brankové čáry a následná dorážka Standy Koutského už letěla nad branku. Také Petrovice mohly rozhodnout ze standardních situací, ale tu největší příležitost mohly mít v samotném závěru. To už jejich hráč pádil sám na Lukáše Kaspera, ale včas ho doběhly rychlé nohy Standy Koutského. Domácí útočník po souboji tělo na tělo upadl a akce tím byla přerušena. Přestože se domácí dožadovali červené karty, byl Standa potrestán jen kartou žlutou. Vše tedy dopadlo dobře a remíza byla uchráněna, protože závěrečný hvizd na sebe nenechal dlouho čekat.

Trenéři k utkání:
Tomáš Krunčík: „Dnes se nám povedl skvěle začátek utkání a z první akce padl krásný gól. Další taktovky utkání se ale ujali domácí a my jsme branku soupeře ohrožovali pouze z brejků, se kterými jsme nakládali prachbídně. Výsledkem našeho snažení byla hloupá penalta, kterou jsme domácím darovali vyrovnání. Druhý poločas jsme zvládli o něco lépe, přidali jsme důraz a i kombinace se místy zlepšila. Po našem druhém gólu jsem věřil, že náskok udržíme, bohužel náš chaos, který na hřišti dokážeme vytvořit ze zcela jednoduché herní situace, nás neustále sráží k zemi. Utkání skončilo zaslouženou remízou, která se na hřišti soupeře počítá.“