Přepychy - Javornice A 0:1 (0:0)

08.10.2017 16:00

Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl, Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (74‘ Jan Bárta) – Adam Krejčí (89‘ Jakub Hovorka), Josef Kovaříček

V souboji o první místo v OP II. třídy jsme se k zakončení dostali nejdříve my, a to zásluhou střely Tomáše Krunčíka ze 30 metrů. Ve 3. min. Dan Suk podcenil míč směřující do jeho prostoru a domácí útočník postupoval najednou na naši branku. Pavel Kasper však svým perfektně načasovaným skluzem střelu naštěstí zblokoval na roh. Míč zahraný od rohového praporku jsme odvrátili pouze před vápno, ale přízemní střela soupeře z 25 metrů naši branku už neohrozila. V 5. min. zahrozili domácí dlouhým autem, který Lukáš Kasper boxoval na další roh. V 7. min. vyboxoval míč před pokutové území i brankář domácích. Odražený míč si vyhlédl Standa Koutský a krásným volejem skoro ze 30 metrů orazítkoval břevno domácí svatyně. V další minutě cpal míč do vápna Martin Šrefl, jenže obránce jeho přihrávku před našimi hráči odvrátil. V 9. min. odvracel nebezpečný centr před naši branku Dan Suk. V 10. min. nám trochu zatrnulo, když se po standardní situaci srazil Pepa Kovaříček s Lukášem Kasperem, ale oba mohli naštěstí pokračovat dále ve hře. Ve 14. min. si to k naší brance opět namířil šikovný útočník Přepych. Před pokutovým územím s sebou plácl na zem, ale hlavní rozhodčí zůstal klidný a nechal hru pokračovat. Po čtvrthodině hry přihrával z pravé strany před branku Adam Krejčí. Jeho přízemní centr si gólman Přepych pohlídal a míč ukryl ve svých rukavicích. V 17. min. hledal Martin Šrefl za obranou Pepu Kovaříčka, který se k zakončení bohužel ani nedostal. V následujících minutách se bojovalo zejména mezi vápny a na naší straně bylo ve hře na náš vkus až příliš mnoho nepřesností. Další náznak šance měli domácí ve 28. min., když si útočící hráč naváděl míč do středu na střelu, ale naši obránci ho vystřelit ani nenechali. Ve 33. min. se domácí po naší levé straně dostali až do gólové šance, ale Lukáš Kasper tváří v tvář se špílmachrem Přepych uspěl, a stav byl tak nadále bezbrankový. Ve 34. min. se tečovaný přímý kop soupeře otřel o tyč naší branky, ale už předtím byl odpískán útočný faul. V následující minutě utekl po levé straně Dan Suk. Jeho přihrávku si na přední tyči našel Pepa Kovaříček, který v těžké pozici usměrnil míč pouze vedle branky. Ve 37. min. pláchli po levé straně i domácí, ale přihrávku před branku odvrátil včas Dan Suk. Po následném autu si s další střelou z 22 metrů poradil nadvakrát Lukáš Kasper. Ve 39. min. hlavičkoval po přímém kopu Honzy Kráčmera o pár decimetrů vedle Kuba Kráčmer. V další minutě pokryl brankář soupeře další centr Dana Suka od levé lajny. Ve 42. min. jsme na polovině hřiště obrali domácí o míč a po rychlé kombinaci Tomáše Krunčíka s Honzou Kráčmerem přišla přihrávka do vápna na volného Pepu Kovaříčka. Ani brankář Přepych se však zahanbit nenechal a naše střelce v gólové šanci vychytal. Když se v závěru poločasu neprokličkoval k bráně ani Adam Krejčí, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.
Začátek druhého poločasu patřil našemu týmu, jenže nabídku Adama Krejčího Pepa Kovaříček do branky dotlačit nedokázal. Ve 48. min. musel být ve střehu na druhé straně i Lukáš Kasper, který dvakrát odkopával míč před dotírajícími hráči. V 50. min. se Kuba Kráčmer obtočil ve vápně kolem obránce, ale následná přihrávka šla Pepovi Kovaříčkovi na paty. V další minutě bylo dusno před brankou Přepych po rohovém kopu. Domácí míč nakonec odkopli do bezpečí. V 56. min. zatáhl Adam Krejčí míč do pokutového území a střelou na první tyč překvapil brankáře. Míč ale tyč kousek od spojnice jen orazítkoval a odrazil se zpátky do hřiště. V podstatě z protiútoku přišla povedená přihrávka domácích přes celé pokutovém území, ale žádný z hráčů na ni naštěstí nedosáhl. V další minutě podklouzl při rohovém kopu Lukáš Kasper. Zpátky na nohy se dostal naštěstí včas, aby zneškodnil opakovanou střelu soupeře z několika metrů. V 59. min. přišla přihrávka Tomáše Krunčíka na Adama Krejčího o zlomek vteřiny později, než by bylo třeba, a Adam už byl tím pádem v ofsajdové pozici. V 61. min. unikl soupeři po pravé straně Adam Krejčí a přihrávkou před prázdnou branku nabídl Pepovi Kovaříčkovi gól doslova na zlatém podnose. Pepa Kovaříček bohužel svou nohu nezkrotil a z malého vápna poslal míč nad branku. Naši diváci, kteří už měli ruce nad hlavou, tak museli zase připažit. Chvíli poté se do šance dostávali i domácí, které zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V 69. min. se po levé lajně rozběhl Dan Suk. Jeho centr do vápna zasáhl před napřahujícím se Martinem Šreflem Kuba Kráčmer a míč pokračoval pryč z pokutového území. Tam si ho ale doběhl Adam Krejčí, který se zasekávačkou zbavil soupeře a míč si posunul do střelecké pozice. Poté svou levačkou poslal míč na zadní tyč a balón se zastavil až v síti – 0:1. V 71. min. bylo trochu divoko před naší brankou, ale hlavičkovanou ukončil Lukáš Kasper, který míč bezpečně uklidnil ve své náruči. V další minutě jsme zahrávali rohový kop, po němž hlavičkoval Adam Krejčí. Jeho tečovaný pokus nakonec branku přeletěl. V 76. min. nebyli domácí daleko od vyrovnání. To jsme si totiž nepohlídali standardní situaci a přepyšský hráč hlavičkoval osamocen vedle branky. V 77. min. nabízel Adam Krejčí opět míč před prázdnou branku, ale Honza Bárta k němu měl daleko. V následující minutě zastavil naši další akci odpískaný ofsajd Adama Krejčího. V 86. min. se Honza Bárta vyhnul všem nástrahám domácí obrany a najednou běžel sám na branku. Z dobré střelecké pozice se nakonec vyhnal sám, když místo střely pokračoval svým únikem dále skoro až do Opočna. Střelu ze strany si zkušený domácí brankář pohlídal. V 90. min. se povedenou kličkovanou představil i Kuba Hovorka, který místo střely nakonec zvolil přihrávku do ofsajdu na Honzu Bártu. I přesto jsme zápas dotáhli do vítězného konce a svému soupeři odskočili na rozdíl 5 bodů.

Tomáš Krunčík: „Máme za sebou zcela jednoznačně zatím nejtěžší utkání podzimní části se soupeřem, který je přece jen o trošku jinde než některé ostatní týmy, a to se vší úctou k nim. Hlavně v prvním poločase to bylo nesmírně vyrovnané utkání a z průběhu bylo jasné, že kdo vstřelí první branku, bude k vítězství hodně blízko. V druhém poločase jsme dle mého názoru byli o krapítek lepší, a hlavně se nám podařilo vstřelit branku. Díky dalším neproměněným tutovkám jsme se pak o výsledek báli až do závěrečného hvizdu. Z Přepych si odvážíme nejcennější fotbalový výsledek 0:1 a to nás těší nesmírně. Děkujeme všem, kteří za námi i v takovémto počasí dorazili a podpořili náš tým, a klukům díky za to, jakým způsobem to dnes odmakali.“