Přepychy - Javornice A 1:4 (0:4)

12.05.2019 14:00

Adam Krejčí 2, Jakub Kráčmer, Jakub Nosek

Lukáš Kasper – Tomáš Plesl, Pavel Kasper, Jan Kráčmer, Jakub Resl -  Jakub Hovorka (70‘ Miroslav Vidlička), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer, Pavel Chlachula (80‘ Lukáš Harbich) - Kamil Široký (88‘ Ondřej Nosek), Adam Krejčí

K utkání s Přepychami dorazilo naše mužstvo zdecimované marodkou a služebními povinnostmi. Samotný zápas započal minutou ticha za Čeňka Cellera, dlouholetého sekretáře KFS HK a rychnovského trenéra.
Již v první minutě zápasu se po rychlé kombinaci ve středu hřiště dostal k nepřesné střele Pavel Chlachula. V 7. min. stejný hráč dlouhým autem rozhýbal obranu soupeře, která dokázala zablokovat několik našich střeleckých pokusů. V 8. min. po nedorozumění mezi našimi hráči skončil Kuba Kráčmer na trávníku se zraněnou nohou a dlouhý čas hledal chuť zapojit se zpátky do hry. Minutu nato chyboval Pavel Kasper v rozehrávce, ale vše se však obešlo bez změny skóre. V téže minutě Kamil Široký vyslal Adama Krejčího do gólové šance, brankář Přepych však našeho střelce vychytal. V 11. min. na pravé straně Kuba Hovorka přehrál tři hráče, následoval centr Pavla Kaspera, který u levé tyče soupeřovy branky těsně minul Kamil Široký. Ve 12. minutě mohutné Chlachulovo „mám“ skončilo nakonec centrem Přepych před branku, kde Pavel Kasper v tísni uklidil míč na roh. S ním si naše obrana poradila. Pěkná akce začala po autu Pavla Chlachuly, který Tomáš Plesl prodloužil před branku soupeře. Tam jen těsně minul míč Jakub Kráčmer. V 19. minutě ohrozili domácí Lukáše Kaspera střelou zprava. Lukáš míč vyrazil a zároveň tím vyslal do rychlého protiútoku Kubu Noska. Míč po zásahu domácí obrany skončil v autu, který Pavel Chlachula hodil do pokutového území soupeře. Tam míč putoval po hlavách a mezi těly hráčů k Adamovi Krejčímu. Adamovu střelu z ostrého úhlu vyrazil gólman soupeře před Kubu Kráčmera, který si se situací už věděl rady a prudkou ranou z hranice malého vápna do odkryté branky nám zařídil vedení 0:1. Zanedlouho poté se do šance řítil útočník soupeře, ale obrana v čele s bratry Kasperovými a Honzou Kráčmerem postavila pevnou hráz a akci překazila. Ve 28. min. zápasu Adam Krejčí obral obránce soupeře o míč a sám pádil na branku, jenže svou šanci bohužel nevyužil. Odraženého míče se však zmocnil Kuba Nosek, který bez dlouhého otálení vypálil zleva parádní pumelici a tu brankář Přepych lovil až v síti – 0:2.  Po krátké mezihře se ve 30. min. dostal do úniku Kamil Široký, kterého zastavil až faul v pokutovém území. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Adam Krejčí0:3. Ve 35. min. se strhla mela i v našem pokutovém území. Míč nezbedně poskakoval z kopačky na kopačku až ho téměř z brankové čáry reflexivně vyrazil Lukáš Kasper. Vše do klidu uvedl následně Honza Kráčmer.  Přepychy ke konci poločasu ožily a výsledkem byl únik v 38. min. po pravé straně zakončený střelou vedle levé tyče. Hned nato musel Lukáš Kasper zasahovat proti slabé střele z dálky. Po herním útlumu házel dlouhý aut Adam Krejčí. Vzniklou nepřehlednou situaci vyřešili domácí odkopem na roh, po němž střílel nepřesně Kuba Nosek.  Ve 42. minutě vybojoval Kuba Hovorka na polovině hřiště míč, posunul ho ke Kubovi Kráčmerovi, který nabídl Adamovi Krejčímu gólovou šanci. Adam jí nepohrdnul, zamotal hlavu dvěma obráncům, udělal kličku i brankáři a opět rozvlnil síť domácí branky - 0:4. Do kabin jsme odcházeli s luxusním náskokem, ale také s respektem k soupeři, protože jsme stále měli v živé paměti zápas s Lípou, kde se před přestávkou zdálo být vše jasné.
Druhý poločas začal vyrovnanou hrou. Ve 48. min. vyrazil do úniku Adam Krejčí, jehož ostrou střelu zablokovali domácí obránci. Hned v 50. min. poslal Kuba Nosek pěknou přihrávku Adamovi Krejčímu, ten však svoji šanci nevyužil. V 56. min. vyrušila naši obranu z až přílišného klidu akce Přepych, kde před útočníkem zůstala prázdná branka. Vše skončilo naštěstí bez pohromy střelou vedle. V 58. min. předvedli pěknou souhru Adam Krejčí, Pavel Chlachula a poslední Kuba Nosek, který branku minul. I tak akce sklidila potlesk na otevřené scéně. Následně v 59. min. Adam Krejčí přešel přes obránce a naservíroval Kamilovi Širokému tutovku. Kamilovu střelu vyrazil brankář domácích s notnou dávkou štěstí na břevno. Následný roh skončil bombou Kuby Kráčmera mimo branku. V tomto čase jsme měli hru v rukou. Honza Kráčmer a Tomáš Plesl zásobovali útočníky nadýchanými balony. Z jednoho takového míče Jakub Kráčmer vyslal do úniku Kubu Hovorku, jehož utěšená rána skončila nad brankou. V 67. minutě fauloval dle názoru rozhodčího soupeře ve výskoku Pavel Kasper, a protože to bylo v pokutovém území, byla z toho penalta pro domácí. Ti ji nekompromisně proměnili a snížili na 1:4.   Nedlouho potom posadil Honza Kráčmer pěkný centr z trestného kopu na hlavu Kubovi Hovorkovi, ale ten šanci nevyužil. V 70. min. si Adam Krejčí našel místo na pravé straně, jenže jeho střela skončila mimo. V další minutě se ocitl ve střelecké pozici na středu hřiště opět Adam Krejčí, ale brankář jeho pozdrav lapil do svých rukavic. V 74. min. aktivní Pavel Chlachula vyslal na zteč Kubu Noska, ale ani jemu nebylo dopřáno zvednou ruce nad hlavu na znamení gólu.  V 79. min. prošel hráč Přepych zleva až před naši branku. Tu však hájil Lukáš Kasper, který se překonat nenechal a střelecký pokus zneškodnil. V 81. min. způsobil rozruch na polovině hřiště soupeře svým únikem Kuba Resl. Jen škoda, že jeho centr před branku skončil i kvůli silnému větru za brankou.  V 84. min. zápasu si naši obránci Kuba Resl a Honza Kráčmer vybrali slabší chvilku. Kombinovali tak, až z toho byl samostatný únik hráče Přepych. Přízemní střelu zřejmě vytlačily upřené zraky všech našich fanoušků těsně vedle branky. V samotném závěru utkání se v ofsajdové pasti ocitli Kuba Kráčmer a Míra Vidlička, kteří by jinak mohli upalovat sami na domácí branku. Po krátkém nastavení ukončil spolehlivý rozhodčí zápas a my jsme mohli oslavit další vítězství na hřišti soupeře.
Ocenit musíme i naše diváky, kterých v chladném počasí dorazilo na fotbal již tradičně více než těch domácích. Speciální cenu si zaslouží Láďa Bartoš, který za svými hochy vyrazil na větrem ošlehaném jednostopém stroji. Zima mu asi nebyla, protože domů odjížděl s úsměvem na rtech :-)

Trenér k utkání:
Tomáš Krunčík: „Díky klukům z B-týmu nás k utkání dorazil potřebný počet, ale i tak jsme v naší poslepované sestavě zvládli utkání velmi dobře. Skvělý první poločas předurčil výsledek utkání, a jsem tak moc rád, že po několikáté za sebou vezeme body z venkovního hřiště. K tomu určitě přispěli javorničtí fans, kteří opět v nemalém množství podpořili náš tým a pohodový výkon rozhodčích. Teď už nám nezbývá nic jiného než také konečně zvítězit v prostředí javornickém!“