Smiřice - Javornice A 1:6 (1:3)

08.06.2019 13:00

Adam Krejčí 3, Jakub Nosek, Jakub Kráčmer, Jakub Hovorka

Lukáš Kasper - Jakub Resl (82' Ondřej Nosek), Jan Kráčmer, Pavel Kasper (81' Josef Hanyk), Tomáš Krunčík - Pavel Chlachula (69' Jakub Hovorka), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer (87' Tomáš Plesl), Martin Šrefl - Josef Kovaříček /41'/, Adam Krejčí (81' Stanislav Hynek)

Domácí neměli úplně špatný začátek a hned ve 2. min. zkoušeli přihrávkou za obranu překonat naši defenzivu. Lukáš Kasper se sice chvíli rozmýšlel, ale nakonec proti míči vystartoval a před útočícím hráčem míč sebral. V další minutě se do pokutového území zkoušel z levé strany neúspěšně prokličkovat Adam Krejčí. Po naší neúspěšné akci přišel brejk soupeře, který zastavil Tomáš Krunčík jen za cenu faulu v blízkosti pokutového území. Standardní situaci však domácí nezvládli. Ve 4. min. si nejdříve Kuba Kráčmer nedokázal ve vápně zpracovat přihrávku Kuby Noska. O chvíli později si oba hráči role vyměnili, ale přihrávka na Kubu Noska byla pro změnu dlouhá. V 6. min. už spolupráce těchto hráčů vyšla. Kuba Kráčmer sklepl centrovaný míč na vápno Kubovi Noskovi, který dělovkou k tyči otevřel skóre zápasu - 0:1. V 8. min. poslal Pavel Kasper centr do vápna. Gólman soupeře míč vyboxoval jen k Adamovi Krejčímu, který si míč šikovně přehodil přes protihráče a nechytatelným projektilem zvýšil na 0:2. Ve 12. min. zaskočil obranu hostů rychle rozehraným autem Pavel Chlachula. Adam Krejčí ale další branku nepřidal, protože jeho únik zastavil brankář Smiřic faulem ještě před pokutovým územím, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala nepochopitelně mlčet. Ve 14. min. zahrozili opět domácí. Po kombinaci u vápna ke střele napřáhl jeden z hráčů soupeře, ale Pavel Kasper dokázal jeho pokus zblokovat. V 16. min. si vysoký nákop Adama Krejčího našel Pavel Chlachula, jenže v gólové šanci branku netrefil. V 18. min. Lukáš Kasper neudržel přímý kop soupeře, ale míč napotřetí nakonec zkrotil. Ve 25. min. nám chvíli trvalo, než jsme dokázali kombinační akci soupeře definitivně utnout, ale nakonec se podařilo. Ve 27. min. Tomáš Krunčík skluzem zastavil průnik Smiřic do vápna a odvrátil míč alespoň na roh. Ten domácí nevyužili. Ve 29. min. chyběl Martinovi Šreflovi půlkrok k tomu, aby vystihl přihrávku soupeře, po které by mohl postupovat sám na branku. Ve 31. min. jsme ztratili míč při rozehrávce, ale domácí hráč jen vyprášil rukavice Lukáše Kaspera. V další minutě si domácí hráči mezi sebou několikrát vyměnili míč a po parádní střele z 25 metrů snížili na 1:2. Ve 34. min. Kuba Resl nepokryl míč mířící do autu a následně se ještě hodně zapotil při zastavování útočné akce domácích. Ze sevření nás nakonec vysvobodil útočný faul. Ve 37. min. se Kuba Resl poučil z předešlého a bez problémů pokryl průnikovou přihrávku za naši obranu. Ve 40. min. se k nákopu za obranu rozběhl Pepa Kovaříček. Z druhé strany se za míčem vydal také brankář Smiřic, který našeho hráče před pokutovým územím fauloval. Pepa Kovaříček po faulu bohužel neudržel nervy na uzdě a do brankáře soupeře následně strčil. Odveta na sebe nenechala dlouho čekat, protože Pepa byl následně sám napaden dalším hráčem Smiřic. Výsledek šarvátky byl následující - pro domácí 1x červená, 1x žlutá a pro nás 1x červená. Po odchodu hráčů z hrací plochy jsme zahrávali standardní situaci, ale pokus Kuby Noska brankář Smiřic vyrazil. Ve 44. min. Adam Krejčí potáhl míč do vápna soupeře, kde se bohužel ukličkoval. V závěru poločasu jsme ještě zahrávali rohový kop. Na přetažený centr Kuby Noska si počkal Adam Krejčí, který nikým nerušen na zadní tyči zvýšil před přestávkou na 1:3.
Druhý poločas začali rohem také domácí. Honza Kráčmer centr od rohového praporku prodloužil ke smiřickému hráči, který branku přestřelil. V 50. min. si seběhl jeden z domácích hráčů do lajny, odkud poslal přihrávku na svého spoluhráče, jenže jeho slabá střela Lukáše Kaspera nepřekvapila. Krátce poté Tomáš Krunčík vysunul svým autem Kubu Noska, jehož centr dosedl na břevno smiřické branky. V 52. min. Tomáš Krunčík podskočil míč, ale Lukáš Kasper mu vypomohl, protože se včas složil pod nohy útočícího hráče. V 54. min. si Adam Krejčí zpracoval dlouhý nákop, ale na přihrávku podél branky žádný z našich hráčů nedosáhl. V další minutě skončil přímý kop Honzy Kráčmera za překvapeným brankářem soupeře na břevně jeho branky. Šance ještě pokračovala, ale využít jsme ji nedokázali. V 56. min. Tomáš Krunčík vysunul kupředu Adama Krejčího, který nedokázal přihrát před branku. V 59. min. zastavil útok soupeře skluzem Pavel Kasper. V 61. min. procpal Kuba Resl míč z pravé strany do vápna, ale Kuba Kráčmer si s těžkým zpracováním poradit nedokázal. O 2 minuty později Tomáš Krunčík vyslal do útoku Kubu Noska, ale domácí srazili míč na roh. Po dalším rohu zahraném na zadní tyč hlavičkoval Adam Krejčí jen vedle branky. V 69. min. Martin Šrefl zastavil rozehrávku domácích, ale Adam Krejčí akci zakončoval ukvapenou střelou nad branku. V 73. min. si na přihrávku Kuby Noska počíhal Adam Krejčí, který samostatný únik zakončil kličkou brankáři a střelou do prázdné branky - 1:4. Než se domácí stihli oklepat, namířil si to do jejich vápna pro změnu Kuba Hovorka. Ten byl ve vápně faulován, za což byla tentokrát nařízena penalta. Tu bezpečně proměnil Kuba Kráčmer - 1:5. Kubové měli prsty i v další naší brance. Míč putoval od Kuby Kráčmera ke Kubovi Noskovi, který akci vyšperkoval ještě přihrávkou Kubovi Hovorkovi před prázdnou branku, a nebylo co řešit - 1:6. V 82. min. vybojoval Ondra Nosek míč na soupeřově polovině. Ve vápně pak přihrál Kubovi Kráčmerovi, který branku přestřelil. V 83. min. se po delší odmlce připomněli domácí, ale při svém protiútoku si nepohlídali ofsajd. Závěrečné minuty už žádný další gól nepřinesly, a javornickou kabinou tak zněl zaslouženě vítězný pokřik.

Tomáš Krunčík: "Po dvou totálních propadácích se nám konečně podařilo odehrát dobré utkání. Zápas jsme výborně začali, pak ale přišla zbytečně vyhrocená část utkání, ve které se na každé straně vylučovalo. Druhý poločas se již odehrál mnohem klidněji a nám se celkem bez problému podařilo navýšit konečné skóre. Návštěva Smiřic se nám zkrátka vydařila na podtrženou jedničku!"