Žďár - Javornice A 1:3 (1:2)

07.04.2018 16:30

Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer, Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Jan Kráčmer, Daniel Suk – Jakub Hovorka (82‘ Pavel Chlachula), Martin Šrefl, Jakub Kráčmer, Michal Štěpánek (71‘ Tomáš Krunčík) – Jan Bárta (71‘ Adam Krejčí), Josef Kovaříček

Náš první zápas a pobyt na přírodním trávníku odstartovala kombinace po levé straně, ale centr Dana Suka mířil jen k domácímu brankáři. Ve druhé minutě ukázali svoji největší zbraň domácí, kteří díky svým vysokým a silovým hráčům dokáží ohrozit branku v podstatě z jakékoli standardní situace. Ve 4. min. přihrával Kuba Hovorka do otevřeného prostoru na Michala Štěpánka, ale domácí míč odvrátili. Málem se k němu díky své rychlosti dostal ještě Honza Bárta, jenže razantní odkop obránce znemožnil zakončení i jemu. V 8. min. prošel nebezpečný přímý kop soupeře bez jakékoli teče pouze skrz naše pokutové území. Za další 2 minuty našel Standa Koutský svým nákopem Dana Suka, kterému domácí hráč skluzem míč na vápně v poslední vteřině vypíchl. Ve 12. min. se do vápna vřítil Honza Bárta. Přihrávkou na druhou stranu našel Pepu Kovaříčka, ale jeho centr domácí odhlavičkovali a založili bleskurychlý protiútok. Ten vyřešil Žďár velmi dobře a po přihrávce před odkrytou branku se domácí už už radovali z gólu. Praporek pomezního jim však oslavy překazil, protože zakončující hráč si naštěstí nepohlídal ofsajdovou hranici. Zklamání domácích jsme umocnili hned v další minutě, když povedený centr Kuby Resla uklidil Pepa Kovaříček hlavou přesně k pravé tyči – 0:1. V 17. min. jsme kombinovali v okolí pokutového území. Pepa Kovaříček pak přistrčil míč na vápno Kubovi Kráčmerovi, ale tomu střela nesedla a místo pumelice poslal na branku „pouťovou“ střelu. V další minutě se skóre zápasu už měnilo, když domácí hráč zahrál v pokutovém území nepřehlédnutelně rukou. Nařízený pokutový kop Kuba Kráčmer bezpečně proměnil – 0:2. Ve 20. min. mohl Žďár po nebezpečné akci snížit, ale na přihrávku na zadní tyč nikdo nedosáhl. O 2 minuty později jsme další standardní situaci soupeře odvraceli alespoň na roh. Ve 25. min. jsme po přímém kopu nechali hlavičkovat domácího ostrostřelce, který naštěstí branku minul. Za další 2 minuty si Honza Kráčmer hrál s míčem tak dlouho, až o něj přišel, ale následnou střelu z 22 metrů si Lukáš Kasper pohlídal. Po půlhodině hry jsme se ubránili další standardce, když se po dalším přímém kopu motal míč v našem pokutovém území. Ve 33. min. se již domácí po přímém kopu prosadili. Přestože hlavička domácího útočníka skončila na břevně, dobíhající hráč dokázal odražený míč vrátit před branku, kde ho neobsazený hráč v pohodě nasměroval do naší sítě – 1:2. Ve 35. min. jsme se alespoň náznakem šance připomněli my, jenže centr Kuby Resla našel tentokrát místo jen v rukavicích brankáře Žďáru. Ve 40. min. zakončoval po standardní situaci nepřesnou střelou Michal Štěpánek. Ve 41. min. přišel zbytečně o míč Standa Koutský, a domácí tak mohli před koncem poločasu vyrovnat. Proti byl však Lukáš Kasper, který konečky prstů přistrčil míč na břevno a pak už se nám ho podařilo odkopnout. Ve 42. min. se po levé straně rozběhl Dan Suk. Ve vápně našel dobře Martina Šrefla, ale ten si v obležení několika soupeřů nedokázal střeleckou pozici vytvořit.
Ve 47. min. postupoval k brance domácích Kuba Hovorka, který byl zastaven faulem. Naše standardní situace ale tak nebezpečné nebyly. To v další minutě musel Lukáš Kasper po přímém kopu soupeře v souboji s útočícími hráči popíchnout míč alespoň na roh. V 50. min. zacouval Lukáš Kasper včas do branky po přetažené standardní situaci a hlavičce, která mířila za jeho záda. V 52. min. si Kuba Hovorka navedl míč doprostřed, ale levačkou nezamířil z 20 metrů přesně. V 55. min. se Pepa Kovaříček prosadil po levé straně. Přihrávku pak nasměroval do vápna na Michala Štěpánka, který si míč pustil dále, ale bohužel nedokázal svůj krok srovnat do střelecké pozice. O 2 minuty později zakončil Michal Štěpánek průnik Dana Suka nepřesnou střelou z voleje. V 58. min. Standa Koustký zadrbal míč, ale střelu domácích jsme ještě dokázali zablokovat. V 64. min. jsme na polovině hřiště obrali soupeře o míč, ale Dan Suk nedokázal svůj únik přesně zakončit. V 67. min. musel Lukáš Kasper po přímém kopu Žďáru opět do souboje s útočníky soupeře, po němž vyboxovaný míč dopadl opět na břevno naší branky. V 74. min. chtěli o osudu utkání rozhodnout střídající hráči. Tomáš Krunčík vysouval svou přihrávkou za obranu Adama Krejčího, ale gólman Žďáru hru sledoval a u míče byl dříve než náš střelec. V 75. min. pláchl Adam Krejčí pro změnu po pravé straně. Přihrávkou na malé vápno našel přesně Martina Šrefla, ale tomu se o této šanci bude asi ještě dlouho zdát, protože z pár metrů branku přestřelil. V 80. min. musel u druhé branky odvracet nebezpečný centr Dan Suk. V další minutě prodloužil po autovém vhazování Kuba Hovorka míč k Pepovi Kovaříčkovi, ale ten dostal balón na dlouhou nohu. V 82. min. fauloval v blízkosti pokutového území zbytečně Martin Šrefl. Nařízený přímý kop jsme odvrátili alespoň na roh. Chvíli poté mířil za naši obranu další centr soupeře, na který dobíhající útočník naštěstí nedosáhl. Ve snaze o vyrovnání se domácí již méně koncentrovali na obranu, čímž nám nabízeli rychlé protiútoky. V 87. min. Adam Krejčí nedostal svou přihrávku před branku. V 89. min. pak postupoval na branku sám, ale gólmana se mu přelstít nepodařilo. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Kuba Kráčmer jen do brankáře a dorážku už poslal vedle branky. Nad brankou skončil i přímý kop Tomáše Krunčíka z 25 metrů. Definitivní tečku za utkáním udělal v 93. min. Adam Krejčí, který přesnou střelou k tyči zužitkoval přihrávku Tomáše Krunčíka – 1:3. Sice jsme nezažili takové peklo, o kterém psali domácí po podzimním vzájemném zápase, ale i my a naši diváci jsme se ve Žďáru dost často orosili a zapotili.

Tomáš Krunčík: „Utkání jsme začali výborně a velmi brzy náš tým vedl 2:0. To bylo ale na dlouhou dobu z naší strany vše, a hlavně pro naši obranu začalo standardkové peklo. Bránit po celý zápas silově vybavené útočníky Koláře s Vackem a vyhrávat s nimi souboje, to nebyl oříšek, ale ořech. Kvůli tomu nám 3x v utkání cinklo břevno a jednu situaci z toho jsme již neustáli. O vítězství jsme se tak prali až do posledních vteřin utkání. Ze zápasu určitě nebudou bolet nohy, ale krční páteř. Zatím to byl pro nás nejtěžší zápas jara a zároveň jsme poprvé byli na přírodní trávě.“