Borohrádek - Javornice A 1:1, pen. 4:2

14.04.2018 17:00

Jakub Kráčmer

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jakub Hovorka (92‘ Jaroslav Krunčík), Jakub Kráčmer, Kamil Široký (61‘ Michal Štěpánek), Tomáš Krunčík (86‘ Pavel Chlachula) – Adam Krejčí (90‘ Michal Plašil), Josef Kovaříček

Domácí Borohrádek začal zápas aktivně a hned ve 2. min. se snažil přelstít kolmou přihrávkou naši obranu, ale Lukáš Kasper byl ve střehu a u míče včas. V další minutě se po autovém vhazování protlačil k hlavičce Kuba Kráčmer, ale týlem své hlavy nedokázal dát míči dostatečnou razanci. V 5. min. předvedli domácí pěknou kombinaci, kterou utnul odkopem na rohový kop Kuba Hovorka. O 2 minuty později byl centr Tomáše Krunčíka mířený na zadní tyč až příliš dlouhý. Ve 12. min. vracel Adam Krejčí přetažený míč hlavou před bránu, ale bránící hráč srazil míč přímo ke gólmanovi. V následující minutě se Borohrádek šikovně uvolnil po levé straně, jenže nabídku před branku včas odvrátil Kuba Resl. Krátce poté odkopával Standa Koutský další přihrávku za obranu alespoň na roh. Ve 20. min. nabídl Dan Suk svou nevydařenou malou domů šanci soupeři, ale ten se sám vyhnal ze střelecké pozice až do autu. Ve 22. min. se domácí prokombinovali středem naší obrany a jen skvělý zákrok Lukáše Kaspera nás zachránil od inkasované branky. V další minutě postupoval po levé straně Adam Krejčí, ale Pepa Kovařiček se k jeho přihrávce nedostal, protože domácí odpálili míč na roh. Přetažený míč od rohového praporku žádný z našich hráčů bohužel netrefil. Ve 26. min. kombinoval Borohrádek opět středem hřiště, ale Dan Suk si náběh útočícího hráče pohlídal. Za další 2 minuty v blízkosti pokutového území zbytečně fauloval Kuba Resl, ale nařízenou standardku namířil domácí hráč jen do zdi. Následoval ještě opakovaný přetažený centr a hlavička vedle branky Lukáše Kaspera. Po půlhodině hry byl Borohrádek v další velké šanci po ztrátě míče ve středu hřiště, ale Lukáš Kasper nás opět hodně podržel. Ve 32. min. vysunul Kuba Hovorka na steč Adama Krejčího, který si bohužel nedokázal obhodit bránícího hráče. Ve 35. min. musel náš brankář konečky prstů vyškrábnout míč kroucený do branky od rohového praporku. Ve 39. min. si pak Pavel Kasper nadvakrát poradil s nákopem Borohrádku. Ve 43. min. zahrávali domácí nebezpečnou standardku, která pouze proletěla do zázemí pár decimetrů vedle naší branky. V závěru poločasu pak Tomáš Krunčík přímý volný kop nasměroval jen do rukavic brankáře.
Po nevydařeném prvním poločase jsme do toho druhého vstoupili parádně. Po autovém vhazování a závaru před brankou nacentroval Kamil Široký míč zpátky do vápna a Kuba Kráčmer jednoduchou hlavičkou uklidil míč do prázdné branky – 0:1. Ve 48. min. byli domácí blízko vyrovnání, ale Lukáš Kasper standardní situaci vyrazil a Dan Suk poté vyhlavičkoval míč od brankové čáry. Akce tím ale ještě nekončila, protože Tomáš Krunčík svým nevydařeným odkopem vrátil balón zpátky před branku, ale po pár pokusech se nám míč podařilo odkopnout do bezpečí. V 51. min. Borohrádek odvrátil centr Kuby Resla jen ke Kamilovi Širokému, ale ten z 18 metrů zařízení netrefil. V 53. min.  domácí gólman zkrotil střílený centr Adama Krejčího z levé strany. V další minutě pak zakombinovali opět Borohrádečtí, ale míč nakonec skončil v bezpečí u Lukáše Kaspera. V 56. min. Lukáš Kasper lapil přímý kop soupeře a poté ihned nastartoval do úniku Dana Suka. Dan si bohužel u pokutového území soupeře míč příliš předkopl a bylo po šanci. Podobný závěr měla i další naše akce v 60. min., kdy si míč ukopl pro změnu Adam Krejčí. Mezitím proběhl na hřišti celkem neobvyklý manévr, kdy si střídající domácí hráč stihl během hry převléknout dres, protože nastoupil s jiným číslem, než bylo uvedeno v zápise. V 64. min. se Pepovi Kovaříčkovi bohužel nepodařilo prostrčit míč na Adama Krejčího. V 67. min. Adam Krejčí vybojoval standardní situaci u pokutového území, ale nic jsme z ní nevytěžili. V 69. min. mířil do našeho vápna nepříjemný centr, na který naštěstí útočící hráč nedosáhl. O 2 minuty později vyzval Tomáš Krunčík svou přihrávkou naše útočníky, ale ti si nepohlídali ofsajdové postavení. V 72. min. vyboxoval Lukáš Kasper míč jen do Standy Koutského, ale pak už ho ukryl bezpečně do svých rukavic. V 74. min. brankář Borohrádku vyboxoval míč po autovém vhazování jen k Michalovi Štěpánkovi, jehož střela skončila po několika odrazech rohovým kopem. Po rohovém kopu pálil z voleje nad branku Adam Krejčí. V 76. min. propadlo autové vhazování na soupeře až na druhou stranu pokutového území. Přestože hlavní rozhodčí nemohl ze své pozice situaci zrovna moc dobře vidět, podle jeho názoru trefil míč ruku Kuby Resla, za což nařídil pokutový kop. Naše protesty ničemu nepomohly, jenže domácí hráč penaltu zahodil, když poslal míč nad branku. V 78. min. našel Pavel Kasper přesným míčem Kubu Kráčmera. Ten sklepl míč na Adama Krejčího, jehož bomba zamířila nad branku. V 80. min. nepohlídal Pavel Kasper míč mířící do autu, ale centr mířící před bránu odvrátil Dan Suk. Na druhé straně pak neprošel přes bránícího hráče Adam Krejčí. Chvíli poté skončil střílený centr Adama Krejčího opět jen na kopačkách soupeře. V 83. min. doputoval odražený míč k Michalovi Štěpánkovi, který pálil vedle. V 85. min. jsme neodkopli míč po autovém vhazování, ale Lukáš Kasper byl na zemi včas. V 87. min. neprošla na druhé straně před branku přihrávka Pavla Chlachuly. V 92. min. se po autu Pavla Chlachuly odhodlal k zakončení nůžkami Jarda Krunčík, ale kvůli zásahu bránícího hráče, který se mu k zakončení přimotal, měl brankář s jeho pokusem snadnou práci. V samém závěru zápasu neodpískal hlavní rozhodčí několik sporných kontaktů, ale jeho hvizd zazněl po uplynutí avizovaného nastavení až poté, co se Lukáš Kasper složil pod nohy útočícího hráče. Přestože mu Lukáš vypíchl míč od nohy, domácí hráč šikovně upadl a druhá penalta pro domácí byla na světě! Ti ji tentokrát proměnili a v hodině dvanácté vyrovnali na konečných 1:1. Poté následoval už jen penaltový rozstřel. Hned v první sérii chytil domácí brankář penaltu Kuby Kráčmera. Ve třetí sérii však lapil pokus Borohrádku i Lukáš Kasper, ale následující penalta Kuby Resla mířící do tyče nechala domácí ve výhodě. Té se už Borohrádek nepustil a v penaltovém rozstřelu zvítězil.

Tomáš Krunčík: „Přijít o vítězství gólem z penalty v 95. nebo 97. minutě, to samozřejmě mrzí. Buďme ale objektivní. Remízový výsledek odpovídá dění na hřišti. Domácí nám toho moc nedovolili a druhý gól se nám bohužel přidat nepodařilo. Hráli jsme zkrátka u třetího týmu v tabulce domácích prostředí a bylo to znát! Děkuji klukům z béčka, kteří doplnili naše hodně prořídlé řady a gratuluji domácím k dobrému výkonu, za který nakonec brali dva body.“