09.04.2016 16:30

Jan Bárta 2

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Daniel Suk – Jakub Hovorka (80‘ Martin Plíhal), Jakub Kráčmer, Martin Šrefl, Tomáš Krunčík (89‘ Tomáš Plesl) – Adam Krejčí (75‘ Lukáš Harbich), Jan Bárta (65‘ Jakub Pavlovec)

Komentář k utkání:

Oproti minulému týdnu se počasí zcela změnilo, a v Častolovicích nás tak čekal boj nejen s domácími, ale i s vlezlou zimou a deštivým počasím. Po začátečním vzájemném poznávání jsme se v 5. min. mohli dostat do první velké šance. To za obranu domácích mířila přihrávka na Honzu Bártu, který si bohužel nepohlídal ofsajdovou hranici. V další minutě vybojoval míč u pokutového území Adam Krejčí. Přihrávkou na vápno našel Kubu Kráčmera. Copak o to, střelu vyslal Kuba prudkou, ale spíš než branku ohrozil místní hospůdku. Následnou nepříliš vydařenou rozehrávku od branky zkoušel hned z voleje vrátit do branky Martin Šrefl, ale i jeho pokus měl spíše ragbyové parametry. Krátce nato neodhadl Dan Suk trajektorii míče a balón podskočil. Soupeř toho využil k rychlému kontru a prudkému centru ze strany, který Standa Koutský srazil alespoň na roh. V 8. min. si za obranu domácích naběhl Adam Krejčí. Nakonec se dostal až k zakončení, jenže trefil pouze probíhajícího Honzu Bártu. V 10. min. zahrozili po pravé straně domácí. Standa Koutský si svého hráče znovu dobře pohlídal a zblokoval jeho zakončení na roh. Z něj přišla další šance Častolovic, když jeden z hráčů hlavičkoval z dobré pozice nad branku. O 2 minuty později zahrávali domácí přímý volný kop, který bez teče proletěl skrz naše pokutové území. V 18. min. se do přečíslení 3 na 2 dostali Honza Bárta, Adam Krejčí a Martin Šrefl. Bohužel se o šanci připravili nepřesnou přihrávkou. Po 20 minutách hry se musel Lukáš Kasper natáhnout za centrem domácích a znemožnil jim svým zákrokem zakončení. Ve 24. min. zahrávaly Častolovice další přímý volný kop. Ten se v pokutovém území zamotal mezi jejich 2 hráče, ale nakonec skončil míč v zámezí. Minutu poté musel Lukáš Kasper rychle z branky, aby před nabíhajícím hráčem odkopl přihrávku směřující za naši obranu. Ve 27. min. napřáhl domácí hráč z 25 metrů. Lukáš Kasper se zaskočit nenechal a nadvakrát jeho ránu zneškodnil. V další minutě nás domácí kombinačně rozebrali a jen včasné vyběhnutí Lukáše Kaspera, který domácímu útočníkovi nenechal moc prostoru ke střele, nás zachránilo od pohromy. Po půlhodině hry mohl neproměněné šance Častolovic potrestat Adam Krejčí, který postupoval sám na branku. Zasekávačkou se zbavil dobíhajícího obránce, ale míčem byla znovu ohrožena spíše zdejší hospoda. Krátce poté si prostor ke střele udělal i domácí útočník. Ani on však prostor branky netrefil. Ve 33. min. dostal Adam Krejčí přihrávku mezi obránce. Uvolnil se ke střele a už už slavil gól. Míč se ale od tyče odrazil zpět do hřiště. Na to naštěstí zareagoval nejrychleji Honza Bárta, který si připsal první gól za A-tým, když balón do odkryté branky dorazil – 0:1. Ve 35. min. nařídil hlavní rozhodčí za nakopnutí Kuby Kráčmera brankářem přímý volný kop na hranici pokutového území. Martin Šrefl kroutil míč hezky přes zeď, ale hlava jednoho z domácích hráčů se míči postavila do cesty. Ve 38. min. nás znovu podržel Lukáš Kasper, když zneškodnil další vyloženou šanci Častolovic. Velká šance přišla i na druhé straně po průniku Adama Krejčího, který obešel i brankáře, ale jeho střelu z úhlu odvrátil dobíhající obránce. Ve 42. min. se k přímému kopu z 35 metrů postavil Kuba Kráčmer. Míč bez respektu napálil na branku, ale bohužel mířil jen doprostřed. V závěru poločasu přišel už jen nefér zákrok domácího hráče, který po souboji schválně šlápl na hlavu Martina Šrefla.

Druhý poločas jsme začali velmi dobře. Ve 48. min. běžel sám na branku Honza Bárta, ale svou šanci neproměnil. V další minutě si Kuba Hovorka zkoušel neúspěšně vymodlit penaltu. V 50. min. pelášil na domácí branku pro změnu Adam Krejčí. Ten si navedl míč na pravou nohu, ale branku netrefil. Pár desítek vteřin poté přihrál Martin Šrefl do pravé strany Kubovi Hovorkovi. Ani jeho střela vnějším nártem však branku netrefila. Z druhého gólu jsme se mohli radovat vzápětí v 52. minutě. Po přímém kopu Pavla Kaspera se o míč ve vzdušném souboji popral Kuba Kráčmer. Míč se po tomto souboji snesl k neobsazenému Honzovi Bártovi, který ho hlavou s přehledem uklidil do branky – 0:2. Za chvíli jsme mohli domácí dorazit třetí brankou. Po spolupráci Kuby Hovorky a Honzy Bárty přišel centr do pokutového území, ale dnešní smolař Adam Krejčí nedokázal ani z 3 metrů trefit v podstatě prázdnou branku. Za další 2 minuty jsme našim divákům předvedli další povedenou akci, na jejímž konci byla střela Martina Šrefla nad domácí branku. Povedenou souhrou se připomněli i domácí, ale branku z dobré pozice minuli. V 58. min. vystihl Kuba Kráčmer rozehrávku Častolovic a míč ihned posunul k Adamovi Krejčímu. Ten pro změnu trefil svou střelou jednoho z domácích obránců. V 59. min. mohly Častolovice snížit, ale ani jejich útočníci neměli svá mířidla úplně v pořádku. V 64. min. přišla další kolmice za naši obranu. Rychlý start a skvělý zákrok Lukáše Kaspera proti zakončujícímu hráči nám udržel dvoubrankové vedení. Za další 3 minuty nevyšel domácímu záložníkovi volej po centru ze strany. V 73. min. fauloval Adam Krejčí jednoho z domácích hráčů. Ten to psychicky nevydržel a chytil Adama pod krkem. K překvapení všech ani tentokrát nevytasil hlavní rozhodčí červenou kartu a skoro se zdráhal udělit i tu žlutou. V 76. min. popostrčil Lukáš Kasper konečky prstů míč centrovaný od rohového praporku a vzal tím šanci naskakujícímu hráči. V 79. min. jsme znovu neuhlídali přihrávku za obranu. Rychlé nohy Lukáše Kaspera vytlačily hráče ze střelecké pozice. Nakonec se mu sice podařilo přihrát před branku, ale za Lukáše Kaspera zaskočil Standa Koutský, který svým tělem střelu zblokoval. V 84. min. jsme šli ve složení Martin Plíhal, Dan Suk a Lukáš Harbich do rychlého protiútoku, ale o míč jsme nakonec vlastním přičiněním přišli. Domácí už neměli síly na závěrečný tlak a z Častolovic si tím pádem odvážíme 3 body.

Trenér k utkání:

Tomáš Krunčík: „Domácí tým plný zkušených borců nás kombinačně přehrával a nám se po většinu utkání nedařilo přizpůsobit se většímu hřišti. Oproti minulému týdnu byla tak třetina soubojů a agresivita se posunula o několik úrovní níž. My jsme po celý zápas hrozili rychlými výpady a jen škoda, že naše mířidla neprošla před tímto zápasem lepším seřízením. Stejně tak i v řešení brejkových situací jsme měli značné rezervy. Hodně nám pomohla vstřelená branka po odrazu od tyče, který usměrnil do sítě svoji první brankou v áčku Honza Bárta. V druhé půli jsme chtěli utkání definitivně rozhodnout, bohužel, opět jsme naráželi na naši nepřesnou koncovku. Do utkání tak promluvil znovu Bárta, který tentokrát hlavou mířil přesně. Zápas jsme pak chtěli dohrát, domácí ale pro tento náš záměr neměli pochopení a Lukáš Kasper v naší brance si musel připadat jak na tréninku, kdy na něj prší střely ze všech stran. Několika výtečnými zákroky si ale pohlídal nulu na svém kontu. Odjíždíme spokojeni, body z Častolovic vezeme po opravdu hodně dlouhé době.“