Častolovice - Javornice A 3:1(1:0)

16.04.2017 17:00

Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Jakub Resl, Michal Štěpánek, Pavel Kasper, Daniel Suk – Jan Bárta (82‘ Martin Plíhal), Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Jakub Hovorka (68‘ Tomáš Krunčík) – Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Úvod zápasu nám mohl vyjít téměř pohádkově. Hned ve 2. min. se po rohovém kopu dostal k dalšímu centru Kuba Hovorka, který našel na penaltovém puntíku Kubu Kráčmera. Jeho střelu ze stoje však gólman dokázal vyrazit. V další minutě měli šanci po rohovém kopu i domácí, ale míč naším pokutovým územím jen prolétl. V 7. min. zastavil rozjetého hráče Častolovic na poslední chvíli svým zákrokem Pavel Kasper. V další minutě domácí hráč netrefil centr mířicí do pokutového území a následnou střelu Častolovic zblokoval Kuba Resl. Krátce poté přišel další průnik domácího štírka do vápna, který zastavil opět Pavel Kasper. Tentokrát bychom se ani nemohli divit, kdyby se ozvala píšťalka hlavního rozhodčího, ale penalta se k našemu štěstí nepískala. V 10. min. jsme rozvířili vody před brankou Častolovic po autovém vhazování, jenže domácí se dokázali ubránit. Ve 14. min. prodloužil Pepa Kovaříček míč na Honzu Bártu, který si to namířil k brance. Na hranici pokutového území posunul míč k Adamovi Krejčímu. Ten ještě udělal kličku brankáři, ale mezi tyče už se netrefil. O 2 minuty později bylo znovu dusno před brankou domácích po našem autu, ale Častolovice se i tentokrát ubránily. V 19. min. si za obranu nabíhal domácí útočník, ale Dan Suk ve spolupráci s Lukášem Kasperem situaci bez potíží vyřešili. Ve 20. min. jsme už tak úspěšní nebyli. Po perfektně provedeném rychlém protiútoku se domácí ujali vedení 1:0 střelou do prázdné branky. Po rozehrávce se po levé straně proběhl Dan Suk, ale více než rohový kop vybojovat nedokázal. Ve 24. min. si Adam Krejčí navedl míč na střelu, ale ta i kvůli teči obrany zamířila vedle. O 4 minuty později se neujala ani další Adamova pohotová střela. A Adam Krejčí se neprosadil ani napotřetí, když jeho střílený centr ze strany domácí opět zblokovali. Po půlhodině hry zahrávali rohový kop domácí. Lukáš Kasper balón vyboxoval před vápno, ale následná střela putovala nad branku. Ve 34. min. netrefil Pavel Kasper centrovaný míč. Domácí Pavlovo zaváhání nepotrestali, protože vystřelili pouze vedle naší branky. Ve 38. min. se do odraženého míče opřel Kuba Hovorka, ale střela protlačená přes obránce brankáře zaskočit nemohla. V následující minutě jsme opět ztratili míč u pokutového území soupeře a další rychlý protiútok musel zastavit Pavel Kasper. Následný střelecký pokus už jen kontroloval Lukáš Kasper. Ve 40. min. domácí opět jen promáchli centrovaný míč mířící do pokutového území. V závěru poločasu přišly ještě 2 šance soupeře. Nejprve to byl další rychlý protiútok zakončený střelou vedle, a pak Pavel Kasper trefil při rozehrávce míčem protihráče, ale balón se naštěstí odrazil k našemu brankáři.
V úvodu druhého poločasu jsme přežili rohový kop domácích a potrestali je jejich vlastní zbraní – rychlým protiútokem. Míč se od Dana Suka přes Honzu Kráčmera dostal k Adamovi Krejčímu, který samostatným únikem téměř přes tři čtvrtiny hřiště zakončeným přesnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. V 51. min. se po pěkné akci po pravé straně odhodlal k přízemnímu centru Adam Krejčí, ale obránce ho tečoval na roh. Na něj pak bohužel nedoskočil Pepa Kovaříček. Domácí obratem založili rychlý protiútok a v jednu chvíli se řítili v šesti hráčích na naše dva obránce. Častolovice naštěstí svůj útok překombinovaly a Kuba Resl jim míč odkopl. V 55. min. zahrávali domácí přímý volný kop, který zakončili prudkou střelou, jež jen o kousek minula naši branku. V 57. min. kopaly Častolovice další přímý volný kop z 20 metrů, který tentokrát mířil na branku, ale naštěstí přímo do míst, kde čekal Lukáš Kasper. V 59. min. pádili na branku soupeře Adam Krejčí a Pepa Kovaříček. Adam ale Pepovi přihrál bohužel na paty a bylo po šanci. V 62. min. se Pepovi Kovaříčkovi otevřela celá strana hřiště, ale jeho centr přeletěl všechny naše nabíhající hráče. Za další 2 minuty dostal Honza Bárta míč za obranu. U míče byl sice dříve než vybíhající brankář, ale míč si kolem něj propíchnout nedokázal. V 66. min. hlavičkoval těsně vedle branky po přímém kopu Honzy Kráčmera Adam Krejčí, ale gól by i tak neplatil kvůli ofsajdu. V 69. min. jsme nedokázali obrat domácího hráče o míč. Ten následně doputoval až k neobsazenému hráči Častolovic, který si šikovně poradil s vybíhajícím Lukášem Kasperem a získal tím pro domácí vedení 2:1. V 72. min. sklepl Pepa Kovaříček centr Dana Suka k Honzovi Bártovi, ale ten okamžik ke střele prováhal. O 2 minuty později se soupeře opět prezentoval podařenou kombinací zakončenou střelou nad naši branku. V 76. min. zasáhl domácí hráč rukou centrovaný míč mířící do pokutového území. Centr i tak propadl k Tomášovi Krunčíkovi, ale jeho střela zamířila pár decimetrů vedle branky. V další minutě se nejprve Adam Krejčí připomněl přízemní střelou. Pár vteřin poté pak chyboval Pavel Kasper, ale domácí hráč samostatný únik v další gól nepřetavil. Skóre zápasu se na 3:1 změnilo bohužel za chvíli. To jsme soupeře opět nechali projít středem hřiště a útočník Častolovic si s přihrávkou za obranu poradil. Třetí branka v naší síti nás vyvedla z tempa a k dalšímu zakončení jsme se dostali až v 87. min., kdy brankáře soupeře prověřil Martin Plíhal. V další minutě pálil také jen do brankáře Adam Krejčí. V 90. min. jsme domácí dobře vykombinovali. Střelu Pepy Kovaříčka však brankář obratně vyrazil a dorážka Adama Krejčího zazvonila jen na tyč. Poté se ještě hlavičkou po přímém kopu Honzy Kráčmera hlavou neprosadil Kuba Kráčmer. Na druhé straně měly šanci i Častolovice, ale odkrytou bránu za vybíhajícím Lukášem Kasperem netrefily. Když v 92. min. Kuba Resl zakončil odražený míč střelou vedle, skončil zápas výsledkem 3:1 pro domácí. Na hřišti jsme ani tentokrát nebyli tím horším týmem, ale o výsledku rozhodla gólová produktivita soupeře.

Tomáš Krunčík: „Domácí nakonec potvrdili roli favorita a svými skvěle zvládnutými přechody do útoku nemilosrdně trestali naše chyby. Za stavu 1:1 jsem věřil, že zvítězíme. Do karet nám hrála i zranění domácích hráčů, ale ani této skutečnosti jsme využít nedokázali. Byla to tak pro nás další sbírka zkušeností z těžkého utkání. Snad si naši hráči i díky reportáži ze zápasu uvědomí, že pokyny, které si v kabině říkáme, mají svůj smysl. I přes porážku odjíždíme se vztyčenou hlavou a hráčům za předvedený výkon děkuji.“