Černíkovice B - Javornice A 1:3 (1:3)

18.04.2015 17:00

Adam Krejčí 2, Martin Šrefl

Jaroslav Motl – Daniel Suk, Pavel Kasper, Stanislav Koutský, Jakub Resl – Michal Štěpánek, Jakub Kráčmer, Martin Šrefl (66‘ Tomáš Krunčík), Jaroslav Krunčík (55‘ Josef Kovaříček) – Adam Krejčí (61‘ Lukáš Harbich), Michal Plašil

Na černíkovickém hřišti, kde se nám z neznámých důvodů většinou příliš nedaří, začali lépe domácí. V úvodních minutách zahrozili zejména po standardní situaci, kterou utnul až odkop Pavla Kaspera, a pak po rohovém kopu, jenž skončil kousek vedle naší branky. K prvnímu ohrožení černíkovické branky nám paradoxně pomohli sami domácí, když prudkou přihrávku Jardy Krunčíka odvrátili před nabíhajícím Michalem Štěpánkem takovým způsobem, že skončila na břevně.  V 7. min. mohl skórovat Michal Plašil, jenže v rozhodující moment si míč ukopl. Krátce poté hledal pro změnu Michal Štěpánek Jardu Krunčíka, ale tomu chyběl k míči pověstný krůček. V 10. min. zakončoval po souhře našich útočníků Michal Plašil, kterému se nepodařilo zakroutit míč k tyči. O 3 minuty později hlavičkoval po rohovém kopu nad branku Černíkovic Adam Krejčí. Za další 2 minuty se po zmatcích v pokutovém území dostal ke střele Martin Šrefl, ale brankář jeho skákavou střelu dokázal zkrotit. V 17. min. se nedokázal po kombinační akci prosadit Kuba Kráčmer a v pokračující šanci ani Michal Štěpánek. Minutu nato si mezi obránce naběhl Standa Koutský. Jeho pohotová střela však mířila nad branku. Ve 20. min. se po vybídnutí Michala Plašila dostal do úniku Martin Šrefl a svým přesným zakončením nás dostal do vedení – 0:1. Ve 24. min. se po autovém vhazování uvolnil Jarda Krunčík, jehož střelu na bližší tyč si gólman bez větších starostí pohlídal. Za další 2 minuty zahrávali domácí přímý volný kop, který mířil přesně do míst, kde stál připravený zaskakující brankář Jarda Motl. Další standardní situaci Černíkovic z 28. min. zase zastavila naše zeď. V následující minutě si druhou gólovou přihrávku připsal Michal Plašil, který v pokutovém území předal míč Adamovi Krejčímu. Ten si míč posunul a šajtlí ho poslal do horního růžku domácí branky – 0:2. Z dvoubrankového vedení jsme se však neradovali příliš dlouho, protože v 31. min. Jardu Motla nemile překvapil střelou ze 30 metrů černíkovický záložník – 1:2. K návratu do dvougólového vedení nám ve 36. min. výrazně pomohl domácí kapitán, který si jako poslední hráč dovolil nepovedenou kličku. Na tento okamžik si počíhal Adam Krejčí a samostatný únik s přehledem proměnil – 1:3. Za další 2 minuty napřáhl k prudké ráně Kuba Kráčmer, ale branku o pár decimetrů netrefil. Závěrečné minuty prvního poločasu patřily šancím domácích. V té první se už nenechal zaskočit Jarda Motl. Ve druhé pak zasahovat ani nemusel, protože trestný kop mířil nad naši branku.
Jak první poločas skončil, tak ten druhý začal. Přímý volný kop Černíkovic ze 48. min. skončil opět vedle naší branky. V 50. min. se po autovém vhazování dostal míč přes Michala Plašila a Michala Štěpánka až k volnému Martinovi Šreflovi, ale ten nedokázal domácího brankáře prostřelit. V 53. min. nás opět pozlobily Černíkovice, když se dostaly k zakončení po rohovém kopu. V 56. min. se neujala střela Pavla Kaspera a chvíli poté ani padáček Kuby Kráčmera. Vysoko nad branku zamířil i další pokus Kuby Kráčmera v 64. minutě. V 68. min. zastavili domácí hráči náš rychlý protiútok jen za cenu žluté karty. V další minutě se do samostatného úniku mohl dostat Dan Suk, ale Michal Plašil mu nedokázal míč přes bránícího hráče přihrát. V 71. min. to domácí zkoušeli znovu ze standardní situace, ale míč letěl opět nad naši branku. Ve stejných místech skončila i střela Tomáše Krunčíka z 25 metrů.  A do třetice zamířil nad branku i pokus Pepy Kovaříčka z rohu pokutového území. V 82. min. se po autovém vhazování uvolnil Michal Plašil, ale jeho slabou přízemní střelu si brankář Černíkovic s klidem pohlídal. V další minutě mohl sám na branku postupovat Pepa Kovaříček. Svou šanci však zakončil zbytečně brzo zbrklou střelou nad branku. V 85. min. se do centru Kuby Resla položil Tomáš Krunčík, který branku také netrefil. Nepřesným zakončením Kuby Kráčmera skončila i pěkná kombinační akce z levé strany. Mezi tyče mířila střela Michala Plašila z otočky, proti které opět dobře zasáhl domácí brankář. To byla poslední šance celého zápasu, z kterého si i po našem nepříliš přesvědčivém výkonu odvážíme 3 body.

Tomáš Krunčík: „V dnešním utkání jsme sice celkem v klidu zvítězili, přesto jsme příliš spokojeni být nemohli. Na hlavním černíkovickém hřišti se nám prostě dlouhodobě herně nedaří a ani tento zápas nebyl výjimkou. Domácí ze začátku utkání několikrát zahrozili, pak už jsme si vesměs vše pohlídali a hlavně se nám podařilo udržet dvoubrankový rozdíl až do konce zápasu. To, že jsme opět neproměnili několik celkem vyložených šancí, je již trochu ohraná písnička. Přestože rozdíl ve hře oproti minulému týdnu byl jako den a noc, bereme za tento výkon bod navíc. Opět se tak potvrdilo, že fotbal nemá logiku.“