Černíkovice B - Javornice A 2:1(2:1)

26.10.2013 14:30

Pavel Kasper

Lukáš Kasper - Lukáš Ešpandr (81‘ Jaroslav Nosek), Stanislav Koutský, Lubomír Plesl, Jakub Resl - Michal Plašil (30‘ Daniel Suk, 70‘ Pavel Chlachula), Martin Šrefl, Jakub Kráčmer, Josef Kovaříček - Jaroslav Krunčík (59‘ Jan Podzemný), Pavel Kasper

Po dlouhé době jsme k mistrovskému utkání odjížděli do Černíkovic, kde nás čekal zápas s místním B-týmem. Těsně před utkáním se domácí rozhodli přesunout zápas z umělé trávy na hlavní hřiště, a tak si někteří naši hráči po pár telefonech ještě narychlo nechali dovézt vhodnější obutí. Zápas pro nás nezačal dobře. Hned ve 4. min. ztratil Lukáš Ešpandr míč na polovině hřiště a domácí toho využili k rychlému protiútoku. Přesný centr před branku a hlavička znamenaly jejich vedení 1:0. Chvilku nám poté trvalo, než jsme se z inkasované branky oklepali. Až v 10. min. jsme na domácí branku vyslali první vážnější střelu, kterou brankář odvrátil alespoň na roh. Ve 14. min. vyhrál Jarda Krunčík hlavičkový souboj se stoperem Černíkovic a do samostatného úniku tím vyslal Pavla Kaspera, který přesnou střelou vyrovnal na 1:1. Krátce na to, v 16. min., jsme však nezvládli bránění při rohovém kopu. Náběh na přední tyč a povedená střela přivedly domácí znovu do vedení - 2:1. V 19. min. zahrával Martin Šrefl přímý volný kop, ale gólman jeho pokus vyrazil. O 2 minuty později zahrávali další rohový kop domácí. Znovu se dostali i k zakončení, které bylo tentokrát velmi nepřesné. Ve 23. min. napřáhl k další střele Martin Šrefl, ale jeho pokus byl znovu ztečován na roh. Po jeho rozehrávce se do střelecké pozice uvolnil Jarda Krunčík, ale branku přestřelil. Ve 26. min. střílel vedle branky Pepa Kovaříček. Ve 29. min. se k jedné z mála útočných akcí dopracovali znovu Černíkovice, ale Lukáš Kasper si přihrávku před branku pohlídal. Ve 32. min. vyrazil naši střelu domácí brankář. Míč do ohně ještě vrátil Standa Koutský, ale Jarda Krunčík ho ani z brankové čáry do sítě nedokázal protlačit. Šance pokračovala dalšími našimi střelami. Tu první domácí opět zblokovali a ta další už mířila mimo. V další minutě zakončoval Martin Šrefl po centru ze strany vedle tyče. Domácí byli v těchto minutách pod velkým tlakem. Sám na branku soupeře běžel Jarda Krunčík. Míč si ale připravoval příliš dlouhou a obránce, který mu celou dobu dýchal na záda, jeho střelu nakonec zblokoval a stejně dopadla i dorážka Martina Šrefla. Ve 35. min. minul obránce Černíkovic křížnou přihrávku na Pavla Kaspera, který byl najednou také sám před brankářem. Toho sice přehodil, ale balón mířil bohužel vedle branky a i přes veškerou snahu se ho Pavlovi do branky nepodařilo dopravit. Pavel Kasper střílel znovu ve 37. min., když si po autovém vhazování navedl míč do střelecké pozice, ale opět mířil vedle.  Nad brankou Černíkovic pak prosvištěla další naše střela, tentokrát z kopačky Pepy Kovaříčka. Ve 40. min. zachytil špatný odkop od branky Jarda Krunčík. V souboji s brankářem míč udržel, ale přihrávkou před branku nikoho z našich nenašel. V poslední minutě prvního poločasu jsme zahrávali rohový kop. Přetažený centr jsme hlavou vrátili na malé vápno, kde si ho zpracovával Martin Šrefl. Ani jeho střela z otočky se do branky nevešla, a domácí tak drželi po prvním poločase vedení 2:1.
Střeleckou nemohoucnost jsme si přenesli i do druhé části zápasu. Ve 47. min. střílel vedle Pepa Kovaříček. Po dalších 2 minutách přihrával před branku Jarda Krunčík, ale Pavel Kasper v souboji s obráncem míč jen lehce posunul k brankáři. V 53. min. střílel nad i Standa Koutský, který se na neschopnost svých spoluhráčů nemohl dívat. Černíkovice omezily svoji aktivitu jen na brejky a případné standardní situace, ale žádné vážné šance si nevypracovávaly. V 55. min. napřáhl ke střele z 30 metrů znovu Standa Koutský. Ani jemu však muška správně nefungovala. O 2 minuty později mířil před branku soupeře další prudký míč, ale nikdo z našich hráčů se k němu nedostal. V 63. min. se po trestném kopu Luboše Plesla dostal k odraženému míči Kuba Kráčmer. I Kuba ale zakončoval mimo prostor branky. V 67. min. zahrával Kuba Kráčmer přímý kop, který domácí brankář bezpečně ukryl do svých rukavic, protože v dosahu nebyl žádný z javornických hráčů. Neprosadili jsme se ani po dalším z rohových kopů v následující minutě. Marné bylo také snažení Honzy Podzemného a Kuby Resla, kteří se snažili prostřelit hradbu těl před sebou. Čtvrthodinu před koncem zápasu našla přihrávka Martina Šrefla Pepu Kovaříčka, ale i Pepův další pokus branku minul. V 78. min. to nepřesně z dálky zkoušel Martin Šrefl. Domácí si situaci u své branky nekomplikovali a trpělivě odkopávali a odkopávali. V 86. min. skončila vedle i hlavička Pepy Kovaříčka po nákopu Luboše Plesla. V předposlední minutě ohrozily naši branku poprvé a naposled ve druhém poločase i Černíkovice. Lukáš Kasper ale střelu po přetaženém rohovém kopu vyrazil. Velká spousta promarněných šancí nás stála bodový zisk a pokazila nám i našim divákům jinak hezké sobotní odpoledne.