Černilov - Javornice A 0:1 (0:0)

23.03.2024 15:00

Adam Krejčí

Lukáš Kasper – Daniel Suk, Pavel Kasper, Jakub Resl (79‘ Lukáš Harbich), Ondřej Nosek – Martin Šrefl, Jakub Hovorka, Pavel Drašnar, Josef Kovaříček (63‘ Josef Petr) – Adam Krejčí (92‘ Martin Plíhal), Jiří Počtýnský

Na zahřátí po dlouhé zimní přestávce nás hned v prvním ostrém jarním utkání čekal tým Černilova, který přezimoval na prvním místě tabulky. Hned v úvodní minutě se díky našemu nedůrazu dostali domácí do vyložené šance, ale černilovský hráč branku naštěstí přestřelil. Naši první šanci v zápase si po autovém vhazování v 8. min. připsal nováček v javornickém dresu Jířa Počtýnský, jenže těžkou hlavičkou mezi tyče nezamířil. V 15. min. posílal přízemní míč před branku Jirka Počtýnský, ale gólman si s jeho nabídkou nadvakrát poradil. V další minutě si míč se štěstím narazil Dan Suk, jehož střelu vyrazil brankář Černilova na roh. Po něm se do obrovské šance dostal Martin Šrefl, kterému míč zahraný od rohového praporku doslova spadl na nohu, od které se odrazil bohužel přímo do náruče gólmana soupeře. V 17. min. zlobili hosté i u našeho pokutového území, ale jejich nákop si sebral do rukavic Lukáš Kasper. O 2 minuty později jsme si nepřesným odkopem zavařili před pokutovým územím, ale Pavel Kasper dokázal útočníkovi Černilova vypíchnout na roh. Ve 21. min. pouštěl Pepa Kovaříček k našemu brakářovi, ale nevšimnul si nabíhajícího protihráče. Ten naštěstí míč netrefil a Lukáš Kasper tak těžkou práci neměl. Ve 25. min. domácí prohodili míč přes naši obranu, ale Lukáš Kasper včasným vyběhnutím proti hráči situaci zvládnul. Ve 27. min. domácí útočník hlavou jen jemně tečoval dlouhý aut do vápna, který však skončil v zámezí. Ve 32. min. si to černilovský hráč mířil po levé straně k naší brance, ale centr za naši obranu odklidil na roh Dan Suk. Ve 34. min. jsme po pěkně sehrané akci vyslali do útoku Adama Krejčího, který však z úhlu branku netrefil. Ve 37. min. se domácí dožadovali penalty po střetu ve vápně, ale hlavní rozhodčí byl situaci blízko a nechal hru pokračovat. Ve 43. min. si pro další prodloužený aut Černilova došel Lukáš Kasper.
Druhý poločas nás čekal boj nejen proti soupeři, ale i proti silnému větru. To se projevilo hned ve 48. min., když Ondra Nosek neodhadl nákop domácích, ale Pavel Kasper ho včas zastoupil a únik zastavil za cenu rohového kopu. V 50. min. dlouhý aut Černilova propadl až na penaltu, ale domácí hráč naši branku přestřelil. Domácí byli začátkem druhého poločasu častěji na naší polovině, ale k větší příležitosti jsme je paradoxně dostali sami, když jsme u vápna ztratili míč a nabídli Černilovu zajímavou standardní situaci. Ta ale mezi tyče nezamířila. Po hodině hry vysunul Martin Šrefl Adama Krejčího, který ale nedokázal bránícího hráče obejít. V 62. min. Lukáš Kasper rychlým rozehráním rozjel kontr Adama Krejčího a Jirky Počtýnského, ale Jirkům překvapivý pokus dálky proti větru šanci na úspěch neměl. V 65. min. se Lukáš Kasper nenechal překvapit přízemní střelou z 25 metrů. V 68. min. se vydařila spolupráce Jirky Počtýnského a Adama Krejčího. První jmenovaný vysunul Adama Krejčího do úniku, ten ustál souboj s obráncem a po kličce gólmanovi zakončil do prázdné branky – 0:1. Čas pozvolna ubíhal a kombinace domácích naštěstí vázla. Potrestat jsme tak mohli soupeře po rychlém brejku Adama Krejčího, Jirky Počtýnského a Pavla Drašnara, kterému se ale střela z nohy svezla. Domácí dál dobývali naše vápno, ale Lukáš Kasper míč za obranou pozorně sbíral. V 82. min. nám trochu zatrnulo, když Dan Suk prodloužil aut soupeře, který poté jen těsně minul naši tyč. V 83. min. Adam Krejčí ustál 2 žluté fauly soupeře, ale vyběhnutého brankáře neprostřelil. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale do žádných vyložených šancí se nedostávali. Základní hrací doba dospěla do svého závěru, a protože jsme bez větších komplikací přečkali i nastavení, mohli jsme se po závěrečném hvizdu radovat z těsného, ale hlavně cenného, vítězství 0:1.

Tomáš Krunčík: „O motivaci na dnešní utkání jsme měli postaráno již od 13.8.2023, kdy po vítězství Černilova v Javornici nazval trenér soupeře naše hřiště loukou minimálních rozměrů, a to se prostě neříká. Já k tomu můžu dodat jen tolik, že jsme na té naší „louce“ dvakrát potrénovali, a na Černilov, první tým tabulky, to stačilo. Co víc si přát! Gratulace týmu k cennému vítězství a klobouk dolů před domácím hráčem, který odvolal aut pro domácí z nebezpečného prostoru v posledních vteřinách utkání.“