Černilov - Javornice A 1:2 (0:1)

29.10.2022 14:30

Adam Krejčí, Pavel Kasper

Lukáš Kasper – Jakub Hovorka, Pavel Kasper, Josef Hanyk, Daniel Suk – Filip Dvořák (37‘ Ondřej Nosek), Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer, Martin Plíhal (61' Jaroslav Krunčík) – Mahmoud Abdelmonem „Mudy“ Mohamed (90' Martin Šrefl), Adam Krejčí

Poskládat sestavu proti Černilovu byla velká alchymie. Nebylo tak překvapením, že do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ve 3. min. si hráč Ćernilova zpracoval míč na vápně, ale slabá střela z otočky do branky nemířila. Ve 12. min. jsme průnik soupeře odehráli na roh, který jsme taktéž ubránili. Ve 14. min. chyboval v rozehrávce Kuba Hovorka, ale Joska Hanyk chybu napravil a srazil střelu na roh. Ve 21. min. se na útočný výlet vydal Pavel Kasper, který popíchnul míč k Mudymu, jenže brankář byl u míče bohužel první. Ve 23. min. přišel dlouhý míč přes naši obranu, ale tak u něj byl první brankář, tentokrát ten náš. Ve 27. min. se domácí dostali po lajně do vápna. Přihrávku před branku srazil Pavel Kasper na roh a byl rád, že míč minul naši branku. Ve 30. min. Pavel Kasper s velkým štěstím tečoval přihrávku za obranu a znemožnil tím samostatný únik soupeře. Ve 32. min. se hosté odhodlali ke střele z 22 metrů a Lukáš Kasper musel vytáhnout parádní zákrok, aby míč vytěsnil nad břevno. Ve 43. min. jsme se po standardní situaci z poloviny hřiště ujali vedení, když se míč po několika odrazech dostal k Adamovi Krejčímu, který bodýlkem rozvlnil síť – 0:1.
Na začátku poločasu se otevřelo hřiště před Adamem Krejčím, ale ten dobíhající protihráče neukličkoval a vybojoval jen roh. V 53. min. jsme po naší standardce nabídli hostům rychlý protiútok, po kterém následoval rohový kop. Hlavičku soupeře zastavil na brankové čáře pohotově Lukáš Kasper. V 56. min. nás domácí na dobré dvě minuty sevřeli na naší polovině, ale více než dva rohové kopy z toho nevytěžili. V 58. min. se Černilov dožadoval odpískání ruky v pokutovém území, ale míč přitom trefil jen záda našeho obránce. Po hodině hry se po levé straně rozběhl Dan Suk a zastavil se až v pokutovém území, kde vybojoval roh. V 65. min. Lukáš Kasper nadvakrát zlikvidoval prudký míč mířící do vápna. O 2 minuty později pak Lukáš Kasper skvělým zákrokem zlikvidoval další 100% šancí Černilova, když se domácí útočník obtočil kolem Josky Hanyka. Dobývání naší branky skončilo v 69. min., když domácí proměnili rohový kop – 1:1. V 72. min. Adam Krejčí prodloužil míč za obranu na Jardu Krunčíka, který si ve vápně zkušeně pokryl míč a po faulu nemohlo následovat nic jiného než penalta. Tu s přehledem proměnil kapitán Pavel Kasper1:2. V 75. min. byl Pavel Kasper za svůj gól odměněn tvrdým nakopnutím, kvůli kterému náš tým na pár minut oslabil. V 78. min. se na další z výletů vydal Dan Suk, ale na konci už mu nezbývaly síly a míč nasměroval jen do brankářových rukavic. V 81. min. nechybělo Adamovi Krejčímu mnoho k tomu, aby postupoval sám na prázdnou branku, ale brankář domácích byl u míče bohužel o něco dříve. V 84. min. domácí hráč po standardní situaci hlavičkou trefil břevno. V závěrečných minutách jsme poctivě bránili těsný náskok. V 88. min. nepláchl soupeři Pavel Kasper a v 90. min. se to nepodařilo ani Danovi Sukovi. Tam to bylo zásluhou červeného faulu hráče domácích a poslední vteřiny utkání jsme tak dohrávali pro oslabenému soupeři. Po závěrečném hvizdu v 94. min. tak mohla vypuknout naše vítězná radost a mohl začít přesun na podzimní rozlučku.

Tomáš Krunčík: „Naše marodka a stav poloviny hrajících, kteří by měli problém i s hrou šachy pro nás nevěstil nic dobrého. Šáhli jsme tak do rezerv a v 11.40 jsme povolali ročník 71 - tedy Pepu Hanyka a penaltového specialistu Jardu Krunčíka. Týmu jsem naordinoval obranný blok, hluboký a . Dál už jen stačilo spoléhat na to, že se trefí Krejčí a na skvělý výkon Kaspera v brance. Oboje nám vyšlo víc, než dokonale. Z fotbalu jsme předvedli málo, ale domů jsme odvezli tři body. A o tom to někdy je.“