Deštné - Javornice A 2:1 (1:0)

29.08.2015 17:00

Jaroslav Krunčík

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Jaroslav Krunčík, Stanislav Koutský, Jaroslav Nosek (75‘ Tomáš Plesl) - Pavel Chlachula (62‘ Jakub Hovorka), Jakub Kráčmer, Martin Šrefl, Tomáš Krunčík  - Adam Krejčí (88‘ Lukáš Harbich), Daniel Suk

Zápas v horském prostředí nastartoval přímý kop domácích, který hlavou odvracel Kuba Kráčmer. Ve 4. min. se do první velké šance dostával Tomáš Krunčík. Míč se mu od obránce odrazil do ruky, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího. V další minutě mířil po přihrávce Dana Suka vedle branky Adam Krejčí. V 9. min. zahrával Jarda Krunčík přímý volný, ale Kuba Kráčmer na něj bohužel nedosáhl. Ve 12. min. se jeden z domácích hráčů hezky uvolnil a prudkou střelou mířící k tyči řádně protáhl Lukáše Kaspera. Po odvrácení následného rohového kopu hledal na druhé straně Adam Krejčí Dana Suka. Míč před Danem odhlavičkoval obránce soupeře. Po 18 minutách hry kopal Jarda Krunčík další přímý volný kop po bezohledném faulu na Dana Suka. Míč letěl do nebezpečného prostoru před brankou a Kubovi Kráčmerovi chybělo jen pár centimetrů k tomu, aby ho před brankářem tečoval. Chvíli nato byl domácím hráčem opět doslova sestřelen Dan Suk, ale ani tuto standardku jsme nevyužili. Vedle branky skončila kvůli teči bránících hráčů i střela Dana Suka ve 22. minutě. Domácí byli nebezpeční zejména při standardních situacích a ve 25. min. se po jedné z nich dokázali gólově prosadit – 1:0. Po obdržené brance jsme trochu vypadli ze hry a nic moc jsme proti důsledně bránícímu soupeři nedokázali vymyslet. Do toho nás brzdila také řada zbytečných nepřesností. Ve 35. min. se nikdo z našich hráčů nedostal k centru Tomáše Krunčíka, který prošel přes celé pokutové území. Ve 40. min. trvalo Danovi Sukovi zpracování o něco déle a celá akce byla následně zakončena střelou nad branku. O 2 minuty později se domácí řítili pro změnu na naši branku, ale obrana míč včas odkopla do bezpečí. V závěru poločasu podpořil náš útok Standa Koutský. V těžké pozici dokázal míč ještě přiťuknout ke Kubovi Kráčmerovi, který rozvlnil síť. Gól však neplatil kvůli Kubovu ofsajdovému postavení.
Druhý poločas začal dobrou příležitostí Martina Šrefla, ale vyrovnání z ní nepřišlo. V 50. min. zamířil Kuba Kráčmer jen nad branku Deštného. O 4 minuty později zlikvidoval Lukáš Kasper bez větších problémů přímý volný kop soupeře. V 56. min. jsme do domácích obranných řad vnesli slušný zmatek, ale Pavel Chlachula v nadějné pozici branku přestřelil. V 61. min. se s míčem v pokutovém území vymotal Adam Krejčí. K naší škodě trefil jen místo, kde stál brankář Deštného. V 64. min. byl před pokutovým územím nedovoleně zastaven Adam Krejčí. K této standardce se postavil Martin Šrefl. Míč z jeho kopačky k bráně ani nedoputoval, protože jeden z hráčů ve zdi ho zastavil rukou. Za to byla nařízena penalta, kterou proměnil Jarda Krunčík1:1. Domácí chtěli vzápětí odpovědět, ale přímý volný kop mířil jen na připraveného Lukáše Kaspera. I tak jsme se z vyrovnání bohužel neradovali dlouho. Při další standardní situaci zamířil prudký centrovaný míč přímo na branku a po odrazu od obou tyčí skončil v naší síti – 2:1. Přesněji už snad ani nešlo zamířit. Na vzniklou situaci jsme chtěli rychle reagovat. V 73. min. vypálil na branku Kuba Kráčmer, ale jeho rána by musela zamířit více k tyči. S naší snahou o vyrovnání se domácím otevírala naše obrana. Po šancích domácích v 74. a 75. min. však stále platilo stejné skóre. V 79. min. jsme měli další slušnou příležitost v podobě standardní situace před pokutovým územím. Kuba Kráčmer však poslal svůj pokus kousek nad břevno. Další přímý kop Martina Šrefla vyrazil gólman soupeře před sebe. K dorážce se poté ještě dostal Dan Suk, ale ani on brankáře neprostřelil. Domácí svými obětavými zákroky dokázali těsný náskok udržet až do konce a na zisku 3 bodů nic nezměnilo ani 8 žlutých karet v jejich řadách.

Tomáš Krunčík: „Soupeř dnes nepatřil mezi ty nejsilnější, ale skvěle rozehrával standardní situace a to nám zlomilo vaz. Naše hra byla rozháraná, plná nepřesností. Špatný výkon celého týmu a celkově jedno velké zklamání z přístupu některých hráčů k tomuto utkání.“