30.04.2016 15:00

Tomáš Krunčík, Josef Kovaříček, Adam Krejčí

Lukáš Kasper - Jakub Resl, Stanislav Koutský, Jakub Kráčmer, Daniel Suk - Martin Šrefl (75‘ Lukáš Harbich), Josef Kovaříček, Michal Štěpánek, Tomáš Krunčík (75‘ Pavel Chlachula) - Jaroslav Krunčík ml. (13‘ Jan Bárta, 76‘ Martin Plíhal), Jaroslav Krunčík st. (13‘ Adam Krejčí)

Komentář k utkání:

Do čarodějnického zápasu s Rokytnicí jsme nastoupili ve velmi neobvyklé sestavě, kdy na hřiště vyběhli hned 3 Krunčíkovic hoši – Jarda starší, Tomáš a Jarda mladší. Podařilo se nám tím splnit již v loňském roce vyřčené přání Jardy st. k letošním kulatinám. Celá akce se pečlivě naplánovala a díky všem zainteresovaným se ji povedlo do poslední chvíle utajit. Jardu staršího jsme s použitím pár malých lstí vytáhli na předzápasovou rozcvičku a až pár minut před výkopem se při taktické poradě za potlesku kabiny dozvěděl, že má místo v základní sestavě po boku svých synů. Při nástupu na hřiště dostal od Luboše Plesla slušivý dres s číslem „60“ a šlo se na věc.

Nejaktivnější z tria Krunčíků byl Tomáš, který byl ve 4. min. sice téměř sám před bránou, ale nedostal přesnou přihrávku. To v následující minutě se už dostal ke střele. Z velmi dobré pozice však branku přestřelil. V 7. min. rozehrál Michal Štěpánek rohový kop přesně na Martina Šrefla, který povedenou střelou orazítkoval břevno! V 9. min. byl v blízkosti pokutového územní zfaulován Jarda Krunčík mladší. Míč si k rozehrávce připravil Tomáš Krunčík. Jarda Krunčík starší nadělal spolu s ostatními hráči před brankářem takový průvan, že se střílený centr zastavil až v síti – 1:0. Úkol byl splněn, a oba Jardové tak mohli za chvíli za burácení diváků ze hřiště. Po vystřídání jsme se dostali do chvilkového útlumu a v 17. min. byli hosté blízko vyrovnání. Na křížný centr si naběhl rokytnický obránce, ale branku ve vyložené šanci netrefil. Za další 2 minuty zažil Lukáš Kasper další pernou chvilku po rychle rozehrané standardní situaci. Tvrdou střelu z 30 metrů ale dokázal konečky prstů vytlačit nad břevno. Nad břevnem naší branky skončila i hlavička soupeře po jednom z přímých volných kopů. Ve 25. min. jsme se hostující obraně připomněli opět my. Adam Krejčí si po autovém vhazování Dana Suka připravil míč ke střele. Tu ale stihl obránce zblokovat na rohový kop. Ve 26. min. se Tomáš Krunčík prosadil přes bránícího hráče. Tomášův centr od rohového praporku si našel Pepa Kovaříček, ale hlavičkou ze záklonu branku ohrozit nemohl. Nakonec se do této situace namotal ještě Honza Bárta, který namířil dorážku hlavou jen do brankáře. Gól by ale tak či tak neplatil kvůli předchozímu ofsajdu. Ve 29. min. neudržel brankář Rokytnice míč po dlouhém autu. K další střele se tak dostal Tomáš Krunčík, který branku z blízkosti opět přestřelil. Ve 31. min. se po rohovém kopu protlačil k hlavičce Adam Krejčí. Jeho střela přes klubko bránících hráčů neprošla. Deset minut před koncem prvního poločasu přiťukl Martin Šrefl míč Pepovi Kovaříčkovi. Pepa lovil míč bohužel za sebou a svou střelu poslal nad branku. Ve 36. min. jsme hostující obranu překonali povedenou kombinací, ale naše střela byla znovu zblokovaná. V následující minutě se o gólovou šanci připravil Adam Krejčí, který se o kousek dostal za ofsajdovou hranici. Krátce nato mířil do pokutového území soupeře přetažený centr. Ten před branku hlavou vracel Tomáš Krunčík, ale hosté míč těsně před brankovou čárou odkopli. Ve 39. min. se přes několik hráčů uvolnil Adam Krejčí. Jeho střela byla kvůli předchozímu faulu hostujícího hráče nepřesná. Nedovolený zákrok neunikl oku hlavního rozhodčího. Nařízený přímý volný kop z hranice pokutového území namířil Tomáš Krunčík bohužel nad branku. Ve 41. min. se nám po rychlé kombinaci podařilo přenést hru zprava doleva. Tomáš Krunčík se kličkou na střed dostal do další šance, ale jeho střelu jeden z hráčů znovu zblokoval. Ve 43. min. nepotrestala Rokytnice naši chybu. Lukáš Kasper si šel pro soupeřův nákop, ale Dan Suk ignoroval jeho volání a zahrál míč hlavou, čímž balón nešikovně usměrnil na hranici vápna k hostujícímu hráči. Ten naštěstí míč dobře netrefil a Lukáš Kasper dokázal situaci ještě uhasit. Pár decimetrů od gólu byli hosté i ve 44. min., když další dalekonosný projektil o kousek minul Kasperovu tyč. Již v nastaveném čase prvního poločasu se ke střele z hranice pokutového území odhodlal Martin Šrefl. Jeho střelu gólman jen vyrazil, ale Pepa Kovaříček svou dorážkou zařízení netrefil.

Druhý poločas začal slabou střelou hostů. Daleko větší šanci zahýbat s brankovým stavem měl po přihrávce Adama Krejčího Honza Bárta, který z malého vápna odkrytou branku přestřelil. V 50. min. se Adam Krejčí po šikovné kombinaci s Michalem Štěpánkem objevil sám před brankářem, ale gólman Rokytnice vyrazil jeho pokus na roh. Po něm se k zakončení dostal zaskakující stoper Kuba Kráčmer, ale hlavou mířil vedle. V 54. min. si Martin Šrefl naběhl za obranu soupeře, ale gólmana prostřelit nedokázal a dorážející Honza Bárta branku netrefil. V následujících minutách přibylo na obou stranách několik dalších slabých nebo nepřesných střel a hosté nadále usilovali o vyrovnání. Jeden z rokytnických hráčů se v 67. min. v našem pokutovém území šikovně obtočil kolem bránícího hráče, ale jeho nepříliš umístěný pokus Lukáš Kasper kryl. Za další 2 minuty jsme pak dokázali zastavit nebezpečně vyhlížející rychlý protiútok soupeře. V 70. min. se nám podařilo potrestat hrubku hostujícího brankáře, který po přímém kopu Tomáše Krunčíka nezkrotil míč ve své náruči, a Pepa Kovaříček tak mohl míč dovést do branky doslova na oc... (však vy víte na čem) - 2:0. Hosté se snažili rychle odpovědět, ale jejich další tvrdou střelu zpacifikoval Lukáš Kasper. V 74. min. potvrdil naše vedení Adam Krejčí, který se dostal sám před gólmana. Napoprvé ho sice nepřekonal, ale z dorážky už se nemýlil - 3:0. Rokytnice se nadále pokoušela o vstřelení branky, ale radost jim rozhodně nechtěl dopřát Lukáš Kasper, který zneškodnil i nebezpečný centr mířící do našeho pokutového území. Hned v další minutě se po autovém vhazování Martina Plíhala opřel do voleje Adam Krejčí, ale branku netrefil. Podobně si počínal i náš soupeře na druhé straně hřiště 10 minut před koncem zápasu. V 81. min. postupoval Adam Krejčí sám na brankáře, ale v souboji tváří v tvář neuspěl. Nejblíže ke vstřelení branky byli hosté v 85. min., kdy se nám nepodařilo odkopnout míč z pokutového území a rokytnický hráč ho následně vyslal do břevna. V poslední minutě vyzval Standa Koutský povedenou přihrávkou ke skórování Martina Plíhala. Ten si bohužel míč příliš předkopl, a zápas tak zůstal u výsledku 3:0. Kabinou se tak po závěrečném hvizdu linul vítězný pokřik. Jarda Krunčík starší měl sice v textu našeho pokřiku velké mezery, ale to nic nezměnilo na zážitku, který si ze soboty odnesl.

Trenér k utkání:

Tomáš Krunčík: „Velký dík celé kabině, která umožnila rodině Krunčíků kopnout si historicky poprvé společně a to rovnou v mistrovském utkání u příležitosti 60. narozenin Jardy Krunčíka st. Stejně tak díky našim divákům, kteří si nenechali tuto příležitost ujít a opět v hojném počtu navštívili naše utkání. V zápase samotném jsme byli celkově lepším týmem, ovšem opět jsme nedokázali proměnit spoustu jasných brankových příležitostí. Hosté hlavně v prvním poločase byli střelecky velmi aktivní a několikrát jejich střely prolétly jen těsně vedle našich tyčí. Největší šanci pak musel s vypětím všech sil likvidovat Lukáš Kasper. Utkání se nám podařilo zlomit opět až po 70. min., kdy jsme v krátkém sledu přidali další dvě branky. Chtěl bych vyzdvihnout soupeře, který se několikrát přiznal k otočenému autu i rohu, stejně tak i trojici rozhodčích, díky které utkání proběhlo naprosto v klidu.
PS:  Že fotbal se nezapomíná ani v čerstvých 60 letech nám v zápase s Rokytnicí předvedl s 60 na zádech oslavenec, fanoušek a táta Jarda Krunčík.“

Oslavenec k utkání:

Jarda Krunčík st.: „Ahoj kluci, děkuji za možnost kterou jste mi dali. Vím, bylo to nevšední, odvážné, možná i drzé přání, ale v životě mě nenapadlo, že mě skutečně vypustíte na hřiště s "Áčkem". Už se jen proběhnout při rozcvičce, byl zážitek. Až potom, když mě pan trenér napomínal, že nedávám pozor při taktické přípravě jsem pochopil... Ještě jednou děkuju za krásnou čtvrthodinu mezi vámi, je to paráda zařvat si GÓÓÓL  na hřišti. Asi je potřeba také napsat, jaké důsledky má takový nerozvážný čin staršího člověka.  Běžně doma běhám schody po dvou, v neděli jsem jen chodil po dvou a v podělí jsem lezl po jednom.  Nevím, jak je to možné, bolí mě i ruce. Ale stálo to za to. Dík.“