Javornice A - 1. FC Rokytnice 7:0 (4:0)

30.09.2017 16:30

Daniel Suk 2, Josef Kovaříček, Jakub Kráčmer, Martin Šrefl, Jan Kráčmer, vlastní

Jan Bárta – Jakub Resl, Stanislav Koutský, Pavel Kasper, Daniel Suk – Martin Šrefl (86‘ Tomáš Plesl), Jan Kráčmer, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (78‘ Martin Paštika) – Adam Krejčí (58‘ Martin Plíhal), Josef Kovaříček (65‘ Pavel Chlachula)

V zápase proti poslední Rokytnici jsme byli papírovým favoritem utkání a naši roli jsme chtěli od úvodu také plnit. Ve 4. min. se přihrávka Dana Suka z levé strany napodruhé dostala ke Kubovi Kráčmerovi, jehož střelu brankář hostů vyrazil. Za další 2 minuty Pepa Kovaříček lehce tečoval přímý kop Honzy Kráčmera. Míč se lehce otřel o vnější tyč, ale branka by ani tak neplatila kvůli signalizovanému ofsajdu. V 8. min. si za obranu soupeře nabíhal Pepa Kovaříček, ale přihrávka Honzy Kráčmera byla bohužel nepřesná. V 10. min. nastartoval Honza Kráčmer Dana Suka, který podél postranní a brankové čáry prošel až do pokutového území. Danovu přihrávku před branku si obránce soupeře srazil do vlastní branky. Ačkoli se do listiny střelců zapsal soupeř, ujali jsme se vedení 1:0. Pár desítek vteřin poté obral Adam Krejčí váhajícího obránce o míč, jenže jeho střelu brankář vyrazil a Adamova dorážka hlavou skončila jen na tyči. V další minutě chyboval vzadu Standa Koutský, ale jeho zaváhání včas napravil Pavel Kasper. Hosté se přesto ke střele dostali, ale jejich pokus ze 30 metrů byl nepřesný. Hodně vedle branky skončila i střela Kuby Kráčmera z 25 metrů, když se k němu ve 14. min. odrazil míč a Kuba bez přípravy vypálil. V 15. min. prošel Dan Suk přes několik hráčů soupeře. U pokutového území soupeře přihrál ještě do strany Martinovi Šreflovi, ale tomu se nepodařilo soupeře kličkou obelstít. V 19. min. prošla přihrávka Rokytnice přesně mezi naší stoperskou dvojicí, jenže Dan Suk se včas vrátil a soupeři na poslední chvíli zakončení znemožnil. Ve 20. min. hosté málem podruhé skórovali do vlastní branky, když hráli hlavičkou „malou domů“. Ve 22. min. centroval z levé strany Dan Suk. Na jeho vydařený centr si na hranici pokutového území naskočil Pepa Kovaříček a exkluzivní hlavičkou, za kterou by se nestyděli ani v Lize mistrů, zvýšil na 2:0. Ve 24. min. vysunul Honza Kráčmer na pravé straně Tomáše Krunčíka. Jeho hodně přetažený centr vrátil Adam Krejčí před branku na Kubu Kráčmera, jehož tečovaná střela skončila v síti branky soupeře – 3:0. Ve 29. min. se na útočný výlet vydal Pavel Kasper, ale v rozhodující fázi celé akce nestihl přihrávku Honzy Kráčmera. Ve 31. min. zahrozili hosté, když jejich hráč napřáhl po povedeném centru z levé strany. Tomáš Krunčík stihl svůj návrat a zblokoval střelu soupeře alespoň na roh. Honza Bárta, který v brance zaskakoval za distancovaného Lukáše Kaspera, tak byl opět bez vážné práce. Ve 35. min. si míč ve vápně vyměnili naši útočníci, ale střela Adama Krejčího z hranice vápna mířila kousek nad břevno. V další minutě zahrávala Rokytnice přímý volný kop, který se nám s trochou štěstí podařilo nadvakrát odkopnout. Ve 40. min. hlavičkoval po autu Adama Krejčího vedle branky Kuba Kráčmer. V další minutě si oba hráči role vyměnili, když Kuba Kráčmer překvapil soupeře rychlým vhazováním, jenže i Adamova dělovka cíl minula. Po protiútoku soupeře musela naše obrana odvrátit přihrávku před branku na roh. Po něm měli hosté asi největší šanci, když si na míč naskočil zcela neobsazený hráč Rokytnice. Branku naštěstí netrefil. Ve 44. min. jsme zaskočili soupeře rychlou rozehrávkou. Honza Kráčmer posunul míč k Martinovi Šreflovi, který si své zakončení představoval sice úplně jinak, ale míč si podél brankáře našel cestu do branky – 4:0.
Druhý poločas začal útokem hostů, jejichž střelu včas zblokoval Pavel Kasper. Ve 47. min. vysunul Pepa Kovaříček Adama Krejčího, ale tomu chyběli před brankou spoluhráči a v nouzi už brankáře neprostřelil. V 52. min. se přímý kop Honzy Kráčmera motal kolem branky, ale Tomáš Krunčík ani Pepa Kovaříček ho do sítě nedotlačili. V 54. min. jsme po vydařené kombinaci přidali gól na 5:0. To míč putoval z levé strany na pravou ke Kubovi Reslovi, který následně přihrál na vápno Tomášovi Krunčíkovi. Jeho střelu brankář Rokytnice vyrazil jen k Danovi Sukovi a ten už si s dorážkou rady věděl. V 56. min. jsme naši akci chtěli vyšperkovat tak, až jsme ji překombinovali, a Martin Šrefl dostal míč do ofsajdové pozice. Po hodině hry měl na hlavě gól Kuba Resl, ale hlavičkou po rohovém kopu ve velké šanci branku netrefil. V 62. min. byl u míče za obranu od Honzy Kráčmera nejrychleji Dan Suk, jenže jeho lob přes vybíhajícího brankáře zamířil vedle tyče. V další minutě ztratil Honza Kráčmer zbytečně míč před naším pokutovým územím a soupeři jsme následně nabídli přímý kop z 22 metrů. Honza Bárta mohl míč ale jen pohledem zkontrolovat, protože ten mezi tyče nemířil. Vedle naší branky skončila i další nebezpečná střela Rokytnice z 20 metrů po šikovné otočce útočícího hráče. V 68. min. přistál rohový kop Tomáše Krunčíka na hlavě Kuby Kráčmera. Ten hlavičkou jen trefil brankáře, ale pohotový Dan Suk znovu dorazil míč z blízkosti do branky – 6:0. V 72. min. si střídající Pavel Chlachula našel centr Dana Suka, jenže zamířil mimo tři tyče. V 74. min. měl Honza Bárta v podstatě jedinou složitější práci. Nejprve do náruče lapil přímý kop soupeře ze 30 metrů a chvíli poté se musel po chybě Tomáše Krunčíka vrhnout pod útočícího hráče a z pod nohou mu vydolovat míč. V 82. min. vysunul Kuba Kráčmer Dana Suka, ale ten se hattricku nedočkal, protože vystřelil vedle branky. V další minutě se nedohodli hostující hráči a poté, co se vzájemně nakopli doputoval míč k Honzovi Kráčmerovi. Ten si kličkou kolem posledního hráče vytvořil střeleckou pozici a s přehledem zvýšil na 7:0. Pět minut před koncem předvedl své útočné geny Pavel Kasper, jehož střelu z vápna soupeř dokázal zblokovat. V 87. min. propadl centr nečekaně až k Tomášovi Pleslovi, ale ten ho zpátky před branku neprotlačil. Gólem neskončila ani další hlavička Kuby Kráčmera po autovém vhazování v následující minutě. Když skončila v 89. min. vedle branky i střela Honzy Kráčmera, kterému po autovém vhazování opět neomylně přihrál soupeř, skončil zápas naší zaslouženou výhrou 7:0.

Tomáš Krunčík: „Papírové předpoklady naplněny. Nevím, jestli se utkání líbilo herně, ale i tak padlo dost branek, které těch pár nepřesností snad vynahradily. Utkání jsme odehráli celkem v klidu a ani naše nová dočasná brankářská jednička rukavice mockrát použít nemusela. Dobrý výsledek s krásným počasím tak vylepšil sobotní javornické odpoledne.“