Javornice A - Albrechtice 1:1 (0:0), pen. 2:4

15.06.2019 10:15

Martin Šrefl

Lukáš Kasper (43‘ Stanislav Hynek) – Jakub Resl, Jan Kráčmer, Pavel Kasper (11‘ Pavel Chlachula, 85‘ Martin Paštika), Tomáš Plesl – Jakub Hovorka (85‘ Michal Štěpánek), Jakub Nosek, Jakub Kráčmer, Tomáš Krunčík (77‘ Ondřej Nosek) – Martin Šrefl, Adam Krejčí

Úvodní minuty zápasu se sestupujícími Albrechticemi se nám celkem vydařily. Ve 3. min. hledal Kuba Kráčmer svým centrem Martina Šrefla, který slabou hlavičkou branku netrefil. O 2 minuty později se Kuba Hovorka prosmýkl po pravé lajně, ale už nedokázal přihrát před branku. V 6. min. předvedl podobnou akci také Martin Šrefl, jehož přihrávka byla odvrácena a opakovaný centr Kuby Noska sebral ve vzduchu brankář hostů. V 8. min. chyběly Adamovi Krejčímu jen centimetry k tomu, aby vystihl malou domů Albrechtic. V další minutě našel Kuba Hovorka přihrávkou na střed Adama Krejčího, jehož pokus gólman vyrazil. Poté přišla ještě rána Kuby Noska mířící vedle branky. V 10. min. se do první velké šance dostali hosté, ale po sražení míče za naši obranu hostující útočník branku přestřelil. Ve 12. min. vystihl albrechtický hráč naši přihrávku brankáři, ale naštěstí se sám vytlačil ze střelecké pozice. Po čtvrthodině hry našel Kuba Nosek svým centrem od rohového praporku Adama Krejčího, který hlavičkoval nad branku soupeře. V 16. min. jsme si jen mohutně oddechli, že únik soupeře zastavil praporek pomezního rozhodčího. V další minutě měli šanci opět hosté, ale dlouhý výkop svého brankáře nedokázali zužitkovat. V 19. min. neprocpal Pavel Chlachula míč na nabíhajícího Adama Krejčího. Ve 21. min. už se k Adamovi Krejčímu míč po přihrávce Kuby Hovorky dostal, ale Adamův pokus srazila obrana na roh. V další šanci byl náš útočník o 3 minuty později, když se obtočil kolem bránícího hráče, jenže z 20 metrů pálil pro změnu vedle branky. Ve 26. min. měli hosté problém odkopnout míč z vápna do bezpečí, ale Martin Šrefl je potrestat nedokázal. Ve 29. min. zahrály Albrechtice roh na bližší tyč a po lehké tyči míč jen těsně minul naši branku. Chvíli poté následoval ještě vzdušný souboj Lukáše Kaspera s hráčem Albrechtic, kterému byl nakonec odpískán útočný faul. Ve 33. min. Kuba Resl neustál souboj s útočníkem soupeře. Ten mohl následně postupovat sám na branku, ale gól ze své akce nevytěžil. V další minutě jsme se řítili do přečíslení 3 na dva, ale Martin Šrefl se po přihrávce Kuby Noska ke střele nedostal. Ke gólu nevedla ani přihrávka Adama Krejčího podél brankové čáry, protože žádný z našich hráčů tu nečíhal. V další minutě zahrávali hosté po faulu Kuby Resla standardní situaci. Po krásné rozehrávce zakončující hráč branku naštěstí netrefil. Ve 37. min. jsme pohlednou kombinaci předvedli také my, ale hosté míč z vápna odklidili a dělovku Kuby Noska gólman Albrechtic vyrazil. O 2 minuty později Adam Krejčí ani Kuba Resl nedokázali prostřelit klubko hráčů před sebou. Těsně před koncem poločasu přišel obrovský závar v našem vápně po nepřesné malé domů Tomáše Krunčíka. Se štěstím jsme míč odvrátili na roh, ale i po něm měli hosté na hlavě vedoucí branku. Za našeho brankáře na brankové čáře naštěstí zaskočil Kuba Hovorka.
Druhý poločas začal standardní situací Honzy Kráčmera, kterou Adam Krejčí vrátil hlavou před branku. Martin Šrefl ale bohužel svého soupeře nepředskočil. Ve 48. min. to hosté zkoušeli kolmicí za obranu, ale Standa Hynek včas vyběhl a byl soupeřem faulován. Ve 49. min. srazili hosté centr Kuby Noska na roh. Po něm následovala hlavička Adama Krejčího vedle branky. V 57. min. Tomáš Plesl hlavou přizvedl dlouhý aut Albrechtic, ale hlavičkující hráč soupeře namířil v dobré pozici míč jen nad branku. V další minutě měli hosté dvojitou gólovou šanci, kdy nejprve střelu kapitána hostů dokázal Tomáš Krunčík zblokovat a další rána šla naštěstí nad branku. V 59. min. hledal Kuba Nosek svou přihrávkou Kubu Hovorku, ale ten si nepohlídal ofsajdovou pozici. V 62. min. Adam Krejčí přihrál z vápna Kubovi Hovorkovi, jehož střela mířila jen do brankáře hostů. Následoval dlouhý výkop gólmana Albrechtic, který nadělal na druhé straně hřiště našemu gólmanovi nemalé problémy. V další minutě se po prodlouženém autu dostal útočící hráč za naši obranu, ale svým obloučkem branku přehodil. V 64. min. potáhl Adam Krejčí míč k brance soupeře, tam ho naservíroval Martinovi Šreflovi, který bohužel branku přestřelil. V 67. min. se nám sice příliš nevydařila rozehrávka standardní situace, ale po opakované přihrávce do vápna soupeře si Martin Šrefl narazil míč s Kubou Hovorkou a získal vedení 1:0 pro naše barvy. Krátce poté pláchl obraně Adam Krejčí, který přihrál Kubovi Noskovi na dlouhou nohu, a míč tak bohužel skončil vedle branky. V 73. min. hlavičkoval po rohu Kuby Noska nepřesně Kuba Kráčmer. V 79. min. se hostům podařilo vyrovnat po standardní situaci, když albrechtický hráč hlavou usměrnil míč do naší branky – 1:1. V 80. min. se po strkanici Pavla Chlachuly s hostujícím hráčem kvůli autovému vhazování rozdělovaly karty. Zatímco Pavel Chlachula byl za postrčení oceněn žlutou kartou, soupeř si za hlavičku do Pavlova obličeje vysloužil kartu červenou. V závěrečných minutách jsme však svou početní výhodu nedokázali zužitkovat. Naopak nás ještě trochu vystrašil Standa Hynek, kterému při jednom z centrů vypadl míč z ruky. Zápas tedy dospěl k penaltovému rozstřelu. V prvních dvou sériích se střelci nemýlili, když se trefil Kuba Kráčmer a Adam Krejčí. Ve třetí sérii orazítkoval jen břevno oslavenec Kuba Nosek a chvíli poté byl brankářem hostů vychytán Martin Šrefl. A protože se hosté ani jednou nezmýlili, vyšli z penaltového rozstřelu předčasně jako vítězové.

Tomáš Krunčík: „Navázali jsme na poslední domácí zápasy. Opět jsme předvedli bezkrevný výkon, který odpovídá získanému bodu z celkově vyrovnaného utkání. Upozornili na sebe pouze střelci, kteří se předháněli v zahazování 100% šancí. Sezónu jsme rozhodně chtěli zakončit lepším výsledkem.“