Javornice A - Albrechtice A 1:5 (1:2)

20.10.2012 15:30

Martin Hejlek

Lukáš Kasper – Jaroslav Šrefl (80‘ Pavel Chlachula), Lubomír Plesl, Stanislav Koutský, Martin Hejlek – Josef Kovaříček (55‘ David Bárta), Jan Podzemný, Kamil Široký, Martin Šrefl - Jaroslav Krunčík, Pavel Kasper (84‘ Daniel Suk)

Za krásného slunečného počasí jsme na domácím hřišti nastoupili proti Albrechticím. Hosté chtěli potvrdit své postavení mezi prvními pěti týmy v tabulce a na naši branku vyslali hned ve 3. min. první nebezpečnou střelu, která proletěla těsně vedle pravé tyče Kasperovy branky. V 6. min. vyslal na albrechtickou branku první střelu Honza Podzemný, ale jeho pokus byl sražen na roh. Ten jsme nevyužili a jen perfektní vyběhnutí Lukáše Kaspera zabránilo Albrechticím ve skórování po rychlém protiútoku. Za další 3 minuty putoval míč od Jardy Krunčíka přes Kamila Širokého až k Martinovi Šreflovi, ale ten svou střelu namířil jen do brankáře. V další minutě si Jarda Krunčík narazil míč s Martinem Šreflem, ale hostující obrana mu zakončení znemožnila. Ve 13. min. napálil hostující hráč míč z „voleje“, ale Lukáš Kasper ho pohotově vyrazil. Po čtvrthodině hry se středem hřiště prokličkoval Martin Šrefl, který byl pár metrů před pokutovým územím nevybíravě zfaulován. Nařízený přímý volný kop zahrával Jarda Krunčík, ale orazítkoval jen břevno! Dobíhající Martin Hejlek však vše napravil a dorazil míč do branky – 1:0. Hosté byli po obdržené brance trochu zaskočeni. V 18. min. pálil jen do ochranné sítě gólem povzbuzený Martin Hejlek. V další minutě hledal Honza Podzemný svou přihrávkou Jardu Krunčíka, ale toho při zpracování zradil terén. Ve 20. min. pak střílel nad branku Kamil Široký. O pár chvil později pak po centru hlavičkoval jen do náruče hostujícího gólmana. Když už to vypadalo, že další povedenou akci nedotáhneme do zakončení, doplachtil přetažený centr k Jardovi Krunčíkovi, který ale vysoko přestřelil. Ve 23. min. hlavičkoval po rohovém kopu Kamil Široký do břevna! Po tomto břevnu jakoby našim šancím odzvonilo. Ve 27. min. zvonilo břevno i za Lukášem Kasperem po střele z pravé strany. Odražený míč způsobil zmatky v našem pokutovém území, ale nakonec se nám ho podařilo odkopnout. V další minutě proletěla další tečovaná střela hostů jen těsně vedle. Z následného rohového kopu se ale Albrechtice už prosadily. Nepohlídali jsme náběh na zadní tyči a hostující hráč hlavou pohodlně vyrovnal – 1:1. Hosté se dostali zpátky do tempa a po půlhodině hry ohrožovala naši branku další prudká střela. Na druhé straně jsme měli možnost zahrávat další přímý volný kop, ale hostující brankář si se střelou Jardy Krunčíka tentokrát parádně poradil. Pak už musel být v plné pohotovosti znovu Lukáš Kasper, který likvidoval střely a nájezdy hostujících hráčů. Ve 34. min. jsme ale na několik pokusů nedokázali odkopnout míč z pokutového území a několikrát odražený míč dotlačili hosté do naší branky – 1:2. O odpověď se ve 37. min. snažil Jarda Šrefl, ale bránu přestřelil. V následující minutě pak další jasnou šanci Albrechtic zlikvidoval Lukáš Kasper ve spolupráci se Standou Koutským. Ve 40. min. zakončoval svou akci nedůraznou střelou Pavel Kasper. Poté se po rohovém kopu dostal k zakončení ještě Kamil Široký, ale míč namířil také nad branku hostů. Ve 43. min. vytáhl Lukáš Kasper další fantastický zákrok a nedovolil hostům odskočit na dvoubrankové vedení.
Druhý poločas začal v klidnějším tempu. Ve 49. hlavičkoval nad hostující branku Pavel Kasper. V 54. min. nepotrestaly Albrechtice nepovedený odkop Lukáše Kaspera, který svou chybičku dokázal ještě napravit. V 59. min. Luboš Plesl trochu podcenil situaci a po špatné komunikaci s naším brankářem nabídl hostům další šanci. Ti tentokrát nezaváhali a zvýšili na 1:3. Třetí branka dostala hosty zcela na koně. Hosté už se nemuseli tlačit dopředu. Přesto se ale dostávali do spousty šancí. Většina střel byla ale nepřesná nebo si s nimi dokázal poradit Lukáš Kasper. My jsme měli další vážnou příležitost až po další standardní situaci v 83. min., ale hostující brankář vyškrábl přímý volný kop Jardy Krunčíka konečky prstů na roh. Pět minut před koncem pak přidali hosté čtvrtou branku – 1:4. V 88. min. rozehráli hosté přímý volný kop a po centru ze strany se hlavičkou prosadili popáté – 1:5. Protože jsme nedokázali zužitkovat naše poslední standardní situace, odváželi si hosté poměrně vysoké vítězství 1:5. Bohužel jsme jim cestu za výhrou svým nedůrazem usnadnili a mrzet nás mohou také neproměněné šance za stavu 1:0.

Trenéři k utkání:
Jakub Kráčmer: "Dnes jsme měli výborný vstup do zápasu a hned na začátku to znamenalo naše vedení. Hosté z toho byli dost zaskočeni a chvílemi nevěděli, co mají dělat, aby se dostali z našeho sevření. My jsme ale z dalších šancí nedokázali přidat góly, které by nás uklidnily, a tak se vzpamatovali hosté a do poločasu nás o hubené vedení připravili. Ve druhém poločase jsme chtěli navázat na hru ze začátku zápasu, ale našimi hrubkami jsme přispívali k navyšování gólů do naší sítě. Musím také zmínit, že Lukáš Kasper zabránil tomu, aby zápas neskončil s tuctem gólů v naší brance. Výsledek pro nás je dost krutý, protože jsme nepředvedli špatný výkon, ale nejsme schopni plnit věci, které si opakujeme stále dokola, a to nám brání pomýšlet na lepší výsledky."